Skocz do zawartości

[spodenki] jedna kwestia dotycząca komfortu


Cold

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry

Chciałbym prosić o opinię pewnego rodzaju, na temat jazdy w spodenkach z wkładką i szelkami. Za chwilę uściślę. Być może generalnie dziwne pytanie, jednak powód jego zadania jest taki, że od dwóch lat jeżdżę w bokserkach Meryl Skinlife z wkładką HT-90 (na to zakładam długie spodnie Accent Verano albo krótkie spodenki do biegania, zależy od pogody), niestety, w tych bokserkach jeździ się fatalnie. Główna niedogodność, to ucisk górnych partii uda, który powodują nogawki, występuje to z czasem, kiedy bokserki przesuwają się "ku górze". A w przypadku kiedy muszę zsiąść z roweru, to już katastrofa :) Nie obędzie się bez ręki wkładanej w gacie, aby bokserki przesunąć w dół. W bezludnym miejscu nie ma problemu, ale w środku miasta, to już inna historia :wub:

Dlatego bokserki będę używał chyba tylko podczas jazdy motocyklem, natomiast na rower chciałbym kupić spodenki. I teraz moje pytanie dotyczy sytuacji, czy takie typowe spodenki (które sięgają przed kolano), podczas jazdy mają tendencję do cofania się nogawek tak wysoko, aby uciskały udo? Szczerze mówiąc, trudno mi sobie to wyobrazić, no ale nigdy w takich spodenkach nie jeździłem, wolę spytać. Jeśli takie zjawisko również występuje, wolę już kupić długie spodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre spodenki po pierwsze są uszyte z odpowiedniego materiału, który już sam w sobie odpowiednio przylega do uda i ogranicza podwijanie się nogawek, a po drugie mają (jak wspomniał @Piter233) silikonowe wstawki. Nie zawsze są to wszyte silikonowe paski. Osobiście powiedziałbym nawet, że pasków warto unikać, ponieważ zwykle właśnie one najbardziej uciskają udo. ;)
Martombike ma super rozwiązanie (jeżdżę tylko w ich ciuchach, więc nie wiem, jak inni) - szeroki pas w dolnej części nogawki pokryty od wewnątrz silikonowymi kropkami. Nie wiem, jak one się tam trzymają, ale to działa! :)

No i ważne są też szelki. Jeśli będziesz się dużo "wiercił" w siodle, spodenki będą się podwijały na tyłu lub zeń zsuwały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
3 godziny temu, Cold napisał:

A jak wygląda sprawa szelek dla osoby która jest dość wąska w barkach? Nie zsuwają się na ramiona, podczas jazdy?

Wszystko zależy od uszycia, choć patrząc na pozycję na rowerze i ustawienie ramion , to jest to mało prawdopodobne.. Większy problem to zbyt krótkie szelki , co powoduje dyskomfort na ramionach ( miałem tak w spodenkach Lofflera ). Podjedź do Decathlona i przymierz kilka  mają całkiem niezłą odzież.

Mega wygodne spodenki ma Mavic, Spiuk i DHB. O Gore nie piszę ,bo ceny są z kosmosu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...