Skocz do zawartości

[Opony] Opony na miasto, wały, las do MTB


nulus

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

będe wymieniać opony w moim góralu Wheeler Pro 39. Do dzisiaj jeżdżę na fabrycznych a rower ma już 9 lat ;) Tylne koło już bardziej przypomina slicka.

Szukam gum które sprawdzą się w codziennej jeździe do pracy po mieście ale też dadzą radę na takie trasy jak wały nad rzedką czy las. Zależy mi na czymś co będzie mieć dobry stosunek jakości do  cenu - nie chcę ani  chłamu ani profesjonalnego sprzętu. Miesięcznie myślę, że  pokonuję ok 120-150 km, od kwietnia do końca października. 

Aktualne,  faberyczne gumy to Continental Explorer 26 x 2.10  54-55,9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś, jaki budżet, ale od siebie do takiej jazdy polecam Geax Mezcal. Teraz chyba Vittoria Mezcal. Bardzo szybka na asfalcie, szutrach, leśnych ścieżkach itp. To w zasadzie taki semi-slick. Dodatkowo, pomimo fajnej przyczepności w zakrętach, mieszanka nie jest przesadnie miękka i sporo km można na niej nabić.

Edit: Widzę, że w nowej wersji zmienili trochę bieżnik - myślę, że opory przy jeździe "po twardym" mogły trochę wzrosnąć, w stosunku do starego wzoru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stare mezcale można jeszcze kupić  https://allegro.pl/oferta/geax-opona-zwijana-26x2-1-mezcal-54-559-kevlar-xc-7949295237?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_UZSD_pla_sport_turystyka_rowery_akcesoria&ev_adgr=Rowery+i+akcesoria&gclid=EAIaIQobChMI5ePWvLbc4QIVVOWaCh3fUgpDEAQYAiABEgLlFPD_BwE  . Ja też uważam że są świetne . Budżet niestety przekraczają ale mz warto . Może znajdziesz taniej , może znajdziesz drutówki .

A jeśli nie Mezcale to może Rapid Roby albo CX od Schwalbe . Drutówki powinny się w budżecie zmieścić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi ;)

Nie ukrywam, zę przywiązany jestem do marki Continental i Race King mi się podobają. O Rapid Robach czytałem różne opinie.

Jakbyście mieli posegregować opony od najlepszych do najgorszych to jak by to wyglądało? Race King, Mezcal czy CX  Schwalbe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy, do czego. Z wymienionych miałem Race Kingi i przerabiam już 2gi komplet Mezcali. Mezcal zdecydowanie wolniej się ścierają, są szybsze na asfalcie i szutrze, ale mniej stabilne w lekkim błocie czy bardzo sypkim piasku. Zawsze możesz pomieszać opony, na przód dać coś z konkretniejszym bieżnikiem, a jako napędówkę właśnie Mezcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://rowerowy.com/sklep/czesci/opony/opona26/prod/vittoria-aka - dosyć fajne, ciche i szybkie opony na taką jazdę jak chcesz,

i trochę mniej miejskie, bardziej do lasu:

https://www.centrumrowerowe.pl/opona-vittoria-saguaro-pd7610/?v_Id=95483

Dobre, trwałe opony.

Rapid Roby bym zdecydowanie odpuścił przy tych które wrzuciłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...