Skocz do zawartości

[trek 3700] Wymiana amortyzatora na sztywny widelec


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Chciałbym wymienić amortyzator w swoim Treku 3700 na sztywny widelec. Nie mam już serca do amorka (drugi raz wysunęły się ślizgi na zewnątrz (te z tworzywa sztucznego) - wkleiłem je wczoraj na żywicę, ale nie mam już zaufania do tego rozwiązania). Chciałbym wstawić do tego roweru sztywny widelec, nie psując jego wyglądu, charakteru (bardzo lubię ten rower). Rower jest używany przez cały rok, po mieście i lasach województwa Kujawsko-Pomorskiego - amortyzacja jest mi więc zbędna. Polecicie jakieś widelce, które będą pasowały do tego roweru? Sam nie wiem, czy szukać wśród stalowych czy aluminiowych. Rura 1 i 1/8 cala. Jakich narzędzi będę potrzebował (akurat amorka jeszcze nigdy nie wymieniałem, ani nawet sterów nie serwisowałem)? Dziękuję Wam wszystkim z góry za porady i pomoc. Pozdrawiam.

20190419_100438_Fotor.jpg

20190419_100456_Fotor.jpg

WP_001383.jpg

WP_001384.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Teraz, Remigiusz1978 napisał:

Nie wiem jak będzie komponował się z moim retro-trekiem. Co myślicie? 

To jest retro Trek

https://www.google.pl/search?q=retro+mtb&tbm=isch&source=hp&sa=X&ved=2ahUKEwil_t2qtdzhAhXJ-ioKHaiuACwQsAR6BAgIEAE&biw=1920&bih=944#imgrc=kEoahYg7vU2-uM:

Force parametry ma pasujące , kolorystykę również.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwiazdkę do nabicia potrzebujesz, ( ten za 54 dolary daje gratis ) młotek, większy śrubokręt ( coś do nabicia gwiazdki ), imbusy, kawałek rury do nabicia bieżni sterów na widelec ( często pasuje od odkurzacza ) piłę do cięcia ( brzeszczot ) lub "boscha" ( chyba, że ma być wysoko kierownica to nic nie tniesz ). Smar, szmaty. Jeśli obecne stery i łożyska/bieżnie są ok to nic więcej. ( jeśli nie to komplet nowych najlepiej dać )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...