Skocz do zawartości

[MTB] Merida big seven 100 jaki rozmiar ramy


Maxiej737

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Mam problem z dobraniem rozmiaru Merida big seven 100, myślę pomiędzy rozmiarem M 17" (reach 409mm, stack 591mm), a L 19" (reach 425mm, stack 605mm). Rower chcę do jazdy na co dzień, raczej więcej asfaltu i szutru niż jakichś ścieżek. 

Wolę bardziej wyciągniętą pozycję na rowerze, ale boje się że L będzie za duży. 

Mój wzrost to 176 cm, wew. długość nogi 81,5 cm. Z góry dziękuję za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niekoniecznie, ja mam 176 cm i noga podobna ( chyba 82 cm ) i 19" jest dla mnie ciut za duża. Gdybym kupował ponownie szedłbym w 17", a optymalnie 18".

A zauważyłem to gdy wpadłem w rów już siłą rozpędu, brakło mi z 0,5-1 metra do wyhamowania. Po prostu mając pod sobą 17 dałbym radę zeskoczyć, przy 19 zawadziłem czubkiem buta;). Mierzyłem potem 17-18 i wygodnie były...Ale to już po fakcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten scott ( o ile to rzeczywiście ten)  ma 84 cm "standover" - przy nodze 82 cm problemy nie dziwią ;)

Im mniej terenu w planach tym mniej niebezpieczeństw przy większej ramie - no i koło 27.5 to nie to samo co 29....

 

Edit - rzecz jasna nie neguję, że co przymiarka to przymiarka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za wszystkie odpowiedzi, przymierzałem tylko 19", bo 17" nie mam możliwości i wydawał mi się minimalnie za duży, ale chyba dlatego, bo nie jestem przyzwyczajony do kierownic 72 cm.

PABLO59, czyli polecasz 19"?

[Edit] A czy 29er Merida big Ninę 100 w rozmiarze L 18,5" (reach 413 mm, stack 641,9mm) byłby lepszym rozmiarem od 19" 27,5?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko 19".

Big nine będzie dłuższy, więc ruch nie w tym kierunku co trzeba...

Pozycja będzie też zależeć od długości rąk - trudno wyrokować bez znajomości anatomii :)

Jakby co, to łatwiej dać krótszy i/lub bardziej podniesiony mostek   niż go wydłużać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Pablo59 napisał:

Ten scott ( o ile to rzeczywiście ten)  ma 84 cm "standover" - przy nodze 82 cm problemy nie dziwią ;)

Im mniej terenu w planach tym mniej niebezpieczeństw przy większej ramie - no i koło 27.5 to nie to samo co 29....

 

Edit - rzecz jasna nie neguję, że co przymiarka to przymiarka :)

Coś nie tak, było więcej między jajami a ramą niż 2 cm. Po prostu duża rama jest cholernie niewygodna gdy trzeba coś ponad siedzenie i pedałowanie. Oczywiście to moje spostrzeżenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...