Skocz do zawartości

[manetka] I-Spec II: manetki SLX a dźwignie Deore kompatybilność


levlew

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Zastanawiam się czy manetki SLX (przerzutka) w systemie I-Spec II będą pasowały do dźwigni halmuca Deore, także I-Spec II. Chciałbym złożyć rower z napędem SLX i hamulcami Deore i jednocześnie mieć "porządek" na kokpicie. I-Spec II zostało w tym celu stworzone, ale nie wiem czy nie ma jakichś różnic między manetkami/dźwigniami poszczególnych grup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno? Są przecież między manetkami Deore i SLX różnice. Dopytuję się tak, bo w starym rowerze miałem okropny zestaw manetek Alivio i dźwigni jakichś no-name i ergonomia była bardzo kiepska. Zastanawiałem się, że jeżeli Deore i SLX różnią się w jakikolwiek sposób, to mogę nie być w stanie ich potem do siebie wpasować.

Na pewno. Wątpliwości rozwiewa ten dokument: https://productinfo.shimano.com/#/com/2.3?cid=C-156&acid=C-157

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Bo ISPEC, ISPEC-A, ISPEC-B to się wszystko myli i często na stronach sprzedawców są inne opisy a inne zdjęcia i do siebie nie pasuje,

Bo jak chce się kupić hamulec XT z tych nowych to ISPEC II nie pasuje do starszych, starych hamulców już nie ma i mi @Dokumosa musi namiary na aliexpress wysyłać :D (pamiętam) !

Bo ani ja ani żaden serwis nie potrafi mi tak przykręcić manetki do hamulca żeby się nie ruszała (już nie wiem który to ISPEC bo się obraziłem :D ) ale ten bez "dynksa".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu do qr..cy  mnie doprowadza sytuacja gdy kupuję rower za 5 000, bardzo go lubię, z każdym dniem utwierdzam się w przekonaniu, że dobrze wybrałem ale np. jeden hamulec bym wymienił. Kupiłem z zeszłego roku, rok pojeździłem I. Idę do sklepu spodziewając się kosztu z 300 PLN

- Macie taki ?

- Nie no, panie, toż to staroć, takie to dwa lata temu montowali,

- No to jaka jest propozycja ?

- Wie pan,  jak zmieniać to już komplet, rowerek nie jest nowy, za 3 000 mamy tu fajny napęd i hamulce ... będzie na lata ...

- Qwa, ten miał być na lata !

- No i był !!! Przecież nie kupił go pan w tym roku no nie ?

Dlatego jeżeli tylko można to trzeba się uniezależniać ... bo jak prawy hamulec nowy, to i ISPEC II, wtedy inna manetka więc i inna kaseta. Jak inna kaseta to nowa przerzutka i nowa korba z różnicą zębów 10 a wtedy i nowy hamulec tył bo przecież nowa manetka. I oczywiście przenia przerzutka :D.

- No, proszę pana - jak się ma pasje to czasem trzeba siegnąc do kieszeni.

A potem mnie wyśmiali jak napisałem, że mnie kilometr na rowerze kosztuje tyle, co kilometr samochodem. Bo np dobre opony do roweru już w cenie opon do auta.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...