Skocz do zawartości

[Tarcza] Tarcza pływająca do m315?


Alevert

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli będą współpracować z m315 i chociaż trochę poprawią wydajność hamowania to co jest w nich złego ? w przyszłości w przypadku wymiany kpl. hamulców albo okładzin chociaż już będą tarcze przystosowane.

PS. czyli będą pasować i do tego jakościowo są bardzo dobre.... nawet aż za dobre i nie są drogie. Nie rozumiem Waszego toku rozumowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich obserwacji wynika, że istotny jest też sposób wykończenia powierzchni tarczy, sam materiał z jakiego jest zrobiona oraz kształt otworów wyciętych w tarczy (szybkość samooczyszczania tarczy). I są zasadnicze różnice w działaniu tego samego hamulca w tym samym rowerze przy zmianach samych tylko tarcz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jest duża jeśli rozważamy o tarczach "resin pad only" produkcji shimano, formula i tektro. Na tarczach SRAMa, magury czy niektórych chińczykach po 15zł różnicy nie było a w niektórych przypadkach przez pewien kilometraż niektóre chińczyki działały nawet lepiej niż dedykowane do metalików tarcze shimano. Innych tarcz nie ujeżdżałem na przeróżnych klockach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedź. Pomińmy aspekt wyglądu i "lansu" tej tarczy, w ogóle mi na tym nie zależy. Pomińmy również aspekt tego, że jest pływająca. Proszę jeszcze o odpowiedź na kilka moich pytań:

1. Czy mając m315tki z myślą o ich upgradzie za jakiś czas warto kupić tą tarczę do hamulców klasy np. Br-M9000 ? 
2. Zaproponowano mi kupić tarczę RT66(jest o 20 zł droższa), czy ta tarcza z aliexpress jest od niej gorsza ? 
3. Czy ta tarcza z aliexpress ma lepszą powierzchnię od RT26 (mojej aktualnej, zużytej tarczy) ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RT66 to bardzo dobre tarcze są. Najlepsze jeśli weźmiemy pod uwagę jakość/cena. Osobiście jeśli miałbym w perspektywie niebawem zmienić hamulce na deore+ to brałbym rt66. Jeśli zaciski zostają to polecam takie: https://www.aliexpress.com/item/MEIJUN-2pcs-Steel-MTB-Bike-Disc-Brake-Rotor-140mm-160mm-180mm-203mm-Mountain-Road-Folding-Bike/32558868173.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dZSKXU8 (cena za 2 szt.).

Mam wersję 180 w primalu z hamplami formula c1 i klockami ceramicznymi i jestem bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mod Team
W dniu 19.04.2019 o 18:14, Alevert napisał:

1. Czy mając m315tki z myślą o ich upgradzie za jakiś czas warto kupić tą tarczę do hamulców klasy np. Br-M9000 ? 

Jeżeli jest dobra warto ją dać do każdego hamulca.

W dniu 19.04.2019 o 18:14, Alevert napisał:

2. Zaproponowano mi kupić tarczę RT66(jest o 20 zł droższa), czy ta tarcza z aliexpress jest od niej gorsza ? 

Rt66 to dokładnie to samo co wszystkie inne tarcze shimano w gore łącznie z ice tech. Ta sama stal, z tą różnicą ze ice tech to kanapka stal alu stal. Wiec jest lepiej chłodzona ale tez pojeździ krócej, bo mniej stali. Natomiast sama stal ma bardzo dobre właściwości. Jakie ma chińska ... kupisz to sie dowiesz.

W dniu 19.04.2019 o 18:14, Alevert napisał:

3. Czy ta tarcza z aliexpress ma lepszą powierzchnię od RT26 (mojej aktualnej, zużytej tarczy) ? 

To dość miękka tarcza zaprojektowana specjalnie do miękkich klocków żywicznych, żeby hamulec pracował miękko cicho a przy tym w miarę skutecznie. Niemal każda tarcza będzie lepsza ... tylko co rozumieć pod pojęciem lepsza ? lepiej hamuje ? wolniej się ściera ? Jest cichsza ? Jest sztywniejsza? Wszystko naraz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...