Skocz do zawartości

[Opona] Opona przód/tył trekkingowa


rafcio100

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Możesz rozważyć opony Impac Tourpac - bieda - marka od Schwalbe, ze starszą wersją bieżnika z opon Land Cruiser.

Jeśli umiejętnie hamujesz i nie blokujesz koła, to trochę na nich pojeździsz. Ja do tej pory zrobiłem na nich nieco ponad 3000 km i są jeszcze w stanie dostatecznym +. Jeśli jednak chcesz ostro hamować na asfalcie i ważysz 80-90 kg, zarżniesz je w tydzień. Do normalnej jazdy po mieście, lasu (nie zawodów w MTB) wystarczają. Mam je w rozmiarze 28x1,60, pompuje do 4,3 Bar i do tej pory wjechałem tam gdzie chciałem. Dałem za dwie 70 złotych, u mnie dały radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się do tematu.

Jaką byście polecili oponkę w cenie do max 70zł za sztukę. Obecnie mam Impact Smart Sam 28x1,60 i po zrobieniu około 600km tylna jest już mocno zużyta. Dodam, że jeżdżę tak z 70% po asfalcie/kostce brukowej i tym co jest na ścieżkach rowerowych/ulicach i te 30% to po lesie/szutrze. Chciałbym aby oponka byłą trochę szersza 28x1,75 ( z uwagi, że obecną udało mi się utknąć w torze tramwajowym). Ważnym aspektem dla mnie jest przyczepność na asfalcie i małe opory toczenia. No i aby się nie przekłuwała od byle czego. Myślałem o Schwalbe Lan Cruiser, ale się waham. Niby lepsze właściwości ma Schwalbe Smart Sam, ale jakoś boję się, że będzie tak jak moja obecna. No i nie mam jej w szerokości 1,75 i jest niby na off-road niż na on-road. Coś czuję, że nie ma opony za tę kasę spełniającą te wszystkie założenia, ale może coś doradzicie. A może będę musiał podnieść próg cenowy.

A i pytanko bonus, czy ten pasek Reflex na oponach to coś daje (tzn. polepsza widzialność roweru\koła) czy to tylko chwyt marketingowy?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnie, Impac się kończy, też rozważam te dwie opony lub... kolejne Tourpaki. Co prawda opona jak zablokowana przy hamowaniu niknie w oczach, ale w lesie daje radę, a napompowana do górnego zakresu fajnie toczy się na twardym. Chciałbym coś jednak w rozmiarze 1,75, niemniej SS kusi. Land Cruiser, cóż ten lżejszy, 1,75 trudno dostępny. Co do pasków Reflex, jak są czyste, to w świetle reflektorów samochodowych ładnie się błyszczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, DzikiKoziol napisał:

kolejne Tourpaki

? czyli jakie?

Godzinę temu, DzikiKoziol napisał:

Co prawda opona jak zablokowana przy hamowaniu niknie w oczach ...

Ale Impac, czy "Tourpak"?

 

No dla mnie też szkoda, że SS nie ma 1,75.

Teraz tak się jeszcze zastanawiam nad Schwalbe Marathon Mondial 28x1.75 Reflex. Kwota trochę wyższa niż planowałem, ale może warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...