Skocz do zawartości

[łańcuch] odstęp od ramy


kandi1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Pytanie tak jak w temacie interesuje mnie czy taki odstęp ramy od łańcucha jest prawidłowy. Nie słychać żeby łańcuch ocierał o ramę, być może źle złożyłem kasetę po czyszczeniu?

Planuję wymianę na 10 rzędów i czy nie będzie problemu z zmieszczeniem tego?

Aktualna kaseta to CS-M760

IMG_20190416_161906-min.thumb.jpg.17487af4847c4fa95cf87190bb634100.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Piter233 napisał:

Trochę wąsko... nie miałeś czasem robionego serwisu piasty?

Piastę sam serwisowałem niedawno. Może jakby z osią piasty się trochę pobawić to by było więcej odstępu?

Ale myślę że jak na razie nic nie ociera to bym to tak zostawił a i tak planuje za niedługo remont całego roweru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, kandi1 napisał:

Piastę sam serwisowałem niedawno. Może jakby z osią piasty się trochę pobawić to by było więcej odstępu?

Tu jest przyczyna. Nierówna odległość nakrętki kontrującej od końca osi po obu stronach, obstawiam, że od strony kasety będzie 4 mm, a od strony hamulca 6 mm ( coś koło tego ) . Aczkolwiek zmieściłeś się w tolerancji błędu ;) choć lepiej zrobić to idealnie po równo po obu stronach. Reszta jak wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście podczas serwisowania nie było łatwo, był to pierwszy serwis od zakupu piasty. Musiałem trochę ośkę przetoczyć :o poprzedni właściciel zajechał aż się kulki odkształciły. Raczej starałem się wszystko dobrze złożyć.

W najbliższym czasie jeszcze pobawię się trochę z kołem.

dzięki za informacje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma po stronie kasety powiedzmy 3,5-4mm a po przeciwnej resztę to dodanie podkładki raz, że  faktycznie oddali łańcuch od ramy  o grubość podkładki, ale dwa, że jeszcze mocniej przestawi koło względem ramy ( przecentrowane jakby ) a trzy, że na pici małym kawałku osi podparte by było z prawej strony ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...