Skocz do zawartości

[Koła] Zaplatanie i centrowanie


Exon15

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Niedawno zamówiłem 2 obręcze dartmoor raider 26'' 36h, planuję kupić do nich piastę M475 oraz jakieś tańsze szprychy + nyple do 30 zł, sporo poczytałem i pooglądałem na temat zaplatania i centrowania kół, i z tego co czytałem to zaplatanie kół jest bardzo łatwe, wystarczy poradnik na youtube, a centrowanie  domowym sposobem też nie jest jakoś trudne, lecz trzeba mieć sporo czasu, cierpliwości itp. Myślałem nad tym, że samemu zaplotę i wycentruję koła, tylko czy dam radę? Czas mam, nie śpieszy mi się, klucz do centrowania mogę kupić, czy mogę coś zepsuć, i jak? I czy nic nie trzeba robić (w sensie wystarczy pierw zaplatać koło, a później tylko wycentrować? Nic więcej?) Serwis rowerowy w mojej okolicy niestety jest trochę daleko bo 20 km, a koszt wycentrowania 2 kół to aż 80 zł, a jako, że i tak sporo przepłaciłem za obręcze, to wolałbym zaoszczędzić, a zaplatanie i centrowanie nie wydaje się być trudne. Prosiłbym o pomoc i rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zabawy możesz sobie zapleść. Pewnie zaraz po zapleceniu będą nawet prościutkie przez kilka chwil. Pewne rzeczy przychodzą jednak wraz czasem i tutaj żadne poradniki na YT nie zastąpią praktyki. Z ważnych rzeczy na szybko równomierne naprężenie szprych z odpowiednio dobraną do materiału i zastosowań siłą, klej i odprężanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...