Skocz do zawartości

[Strzelający łańcuch] Cult halflink


Gluhy1109

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, mam problem... ostatnio podczas skakania na rowerze, pękł mi łańcuch, jest to łańcuch halflink, więc pomyślałem, że wymienię pęknięte ogniwo i wszystko będzie ok.

Tak jak pomyślałem tak zrobiłem, lecz... łańcuch strzela... tylko najśmieszniejsze jest to, że nie cały czas, lecz na konkretnym odcinku, kiedy "odpowiednie" ogniwa "wchodzą" na przednią zębatkę.. I tu moje pytanie, czy coś z niego będzie, czy kupić nowy. Pozdrawiam 
P.S jeżeli naprężę część łańcucha schodzącą z przedniej zębatki, strzelanie znacząco cichnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dorota57 napisał:

Sprawdź czy nie jest łańcuch wyciągnięty. Założyłeś nowe ogniwko i nie dopasowuje się do zębatek które również mogą być do wymiany.

Oo o tym nie pomyślałem... w sumie trochę km zrobiłem, ale wydaje mi się, że zębatka nie jest jeszcze do wymiany, bo niecały rok ma, bo była wymieniana razem z łańcuchem, ale to też sprawdzę :) I jeżeli łańcuch jest wyciągnięty, to raczej kupić nowy, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Gluhy1109 napisał:

jeżeli łańcuch jest wyciągnięty, to raczej kupić nowy, prawda?

Sprawdzić czy wyciągnięty, zębatki również czy nie dojechane. Jak dokładałeś ogniwka to sprawdziłeś czy zginają się na pinach, nie ma oporów. Jak będziesz kupował łańcuch lub zębatki to warto zainwestować i kupić droższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...