Skocz do zawartości

[szosa] rozmiar ramy


scream

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, proszę was o pomoc w doborze rozmiaru tego roweru, który roz będzie odpowiedni dla osoby o wzroście ok 183-184 cm i inseam ok 87-88 cm? Wg rozmiarówki producenta mieszczę się w rozmiar 56 i 58. Do tej pory jeździłem Tribanem 520 w rozmiarze M i chcę zmienić na trochę większy rower, niżej dodaję tabelkę z geometrii tych rowerów. Wg wzoru długość nogi x0,67 wychodzi 58,  co myślicie?

hj.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upewnij się co do reach - jest niepokojąco mała różnica pomiędzy 56 i 58, chociaż i rozmiar TT różni się tylko o 6mm. Jak dla mnie te dwa rozmiary różnią się głównie wysokością główki, czyli na 58 będziesz miał wbrew pozorom bardziej wyprostowaną pozycję niż na 56. Dziwna rozmiarówka. 

Napisz jeszcze jakiej długości masz mostek w tribanie i czy jest założony na "+" czy na "-". 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, nie mogę już edytować posta wyżej, sry.

3 godziny temu, mkuthan napisał:

Upewnij się co do reach - jest niepokojąco mała różnica pomiędzy 56 i 58, chociaż i rozmiar TT różni się tylko o 6mm. Jak dla mnie te dwa rozmiary różnią się głównie wysokością główki, czyli na 58 będziesz miał wbrew pozorom bardziej wyprostowaną pozycję niż na 56. 

Czyli można powiedzieć, ze przy 58 dając podkładki nad mostek uzyskam prawie to samo co przy rozmiarze 56? ;p Dodam jeszcze jeden obrazek z innymi rozmiarami, reach oscyluje prawie przy tych samych wartościach ;p

fdgdf.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sensa 56 + 2cm podkładek będzie zbliżona do 58 bez podkładek. 

Ja bym założył do tribana mostek 120mm i pojeździł ze 2 tygodnie - dowiesz się czy chcesz dłuższy rower.

Potem możesz jeszcze wyjąć podkładki pod mostkiem i znów 2 tygodnie testu żeby wiedzieć czy odpowiada ci geometria z niską czy wysoką główką ramy.

Kupowianie roweru żeby przetestować czy rozmiar i geometria pasuje to drogi eksperyment :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...