Skocz do zawartości
Kross Raty 0 procent
Matheu

[do max 1500zł] Rower-Użytkowy, lato/zima/śnieg

Rekomendowane odpowiedzi

Matheu

Hejka

potrzebuję rower UŻYTKOWY do całorocznych dojazdów do pracy/szkoły/centrum miasta - codziennie 2x 3..5 km, przez CAŁY ROK. W zimie często nie odśnieżają "ścieżki rowerowej", a na ulicy jest błoto pośniegowe i trzeba się przebijać. Do tej pory przez 5lat używałem jakiegoś marketowca +opony 1,9" lub 2,1" na większym bieżniku. Jak za swoją cenę (400zł + przeglądy/ naprawy co roku) to się sprawdzał, ale ostatnio już się sypie całkowicie (w lutym - 140 zł za naprawę...).

Koniecznie też amortyzatory przednie (na krawężniki), tylne - już niekoniecznie - najwyżej dam amortyzator w sztycy. Rower na pewno będzie stale wykorzystywany, to powinien być wytrzymały. Mam wzrost 192cm, waga ~90kg, dotychczasowy rower ma koła 26" +jakaś mała rama.

- Chciałbym teraz koła raczej 28'' - 29", rama - na pewno większa od obecnego, ale nie musi być ta maksymalna.

- koła/opony- raczej szerokie

- musi być mozliwość mocowania bagażnika z tyłu (koszyk), na obciążenia 10..15kg

- możliwość założenia błotników (najchętniej- pełne)

Ktoś mi polecał rower typu Kands Comp-er:

https://allegro.pl/oferta/rower-mtb-27-5-kands-comp-er-altus-hydr-2019-hit-7952628342

Jest sens? Warto?

lub też - INNA WERSJA:

Ja się nie upieram przy rowerze "sportowym" - przy mojej jeździe - praktycznie co roku miałem wymieniane łańcuch+zębatki (pouszkadzane przez śnieg/sól/piasek) - no i spory koszt. Podobno rozwiązaniem jest przerzutka w piaście - biorę pod uwagę jakiś rower miejski (ideał - koła 28", a przerzutka w piaście z wiekszym rozstawem przełożeń - są takie???). Używka - jak najbardziej wchodziłaby w grę! i to chyba byłaby dla mnie najlepsza opcja???

ewentualne linki używek - BARDZO proszę na P.W. ;)

pozdro - Maciek

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Pablo59

Sól będzie tak samo żarła łańcuch czy zębatkę w nexusie-7 (są takie :) ) jak innym napędzie .... Na zimę jakiegos farfocla podszykować, przez resztę sezonu korzystać z tego którego znajdziesz / wybierzesz.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta