Skocz do zawartości

[trail/enduro] 3.5k hardtail czy 4.5k full


Kolejny

Rekomendowane odpowiedzi

Obecny zmieniany rower: Kross Sign Panic
(dodatkowo mam codzienny rower fitness więc tu nie muszę szukać kompromisów)
W Panic-u hamulce mówią dość, widelec ma luzy, że boję się podnosić koło, parę innych drobnostek do zrobienia więc postanowiłem zamiast dokładać to kupić nowy lepszy rower- mimo, że mamy najgorszy do tego okres.

Jaka jazda mnie kręci docelowo - enduro, obecnie szukam:
Lasy, parki (Kraków, Wolski, Zakrzówek często, wyjazdy) "agresywne zjazdy" (cudzysłów, bo Sign w obecnym stanie wywołuje strach)
Chcę iść dalej w tricki jak wheelie oraz oderywać się częściej od ziemi (rozwijanie umiejętności jazdy w górach), bikepark, pumptrack. 
Może być ciężko pod górę, na dojazdach (mam drugi rower na asfalty)
Nie chcę street/dirt bo za dużo mają dla mnie ograniczeń na teraz.

Max mogę teraz wyciągnąć 4.5k zł na fulla (za tyle mogę dostać praktycznie nowego Marina RIFT ZONE 1, ewentualnie ściągać Bossnut-a) i uczyć się jazdy na full-u
Lub 3.5k za hardtaila (nowy NS BIKES 2019 ECCENTRIC LITE 2 29") bo full jest z zasady droższy i do tej opcji skłaniam się bardziej. Później ewentualnie poprawić amortyzator plus hamulce.
Proszę o jakieś inne propozycje, może jakieś przeceny na modele z poprzedniego roku gdzieś można znaleźć?

Czy sensowniej mając już drugi rower fitness kupić teraz coś sprawnego tanio i zbierać prawidze enduro?
https://www.olx.pl/oferta/rower-prodigy-9-81-rockshox-pike-409-CID767-IDzgvIf.html

Poniżej mniej istotne rozważania
Wychodzi, że te fulle są trochę za "spokojne" dla mnie- mały skok, bardziej rower do odkrywania lasu, do tego wymagają więcej czasu i pieniędzy na serwis.
Ideał dla mnie to DARTMOOR BLACKBIRD INTRO 29 lub NERD ale obecnie nie mogę przeznaczyć 7k na rower plus mam mało skilla - więc będę jeździł na miejscówki i wypożyczał albo centra testowe - tak też lepiej potem określę sobie co dokładnie szukam.

Dużo czytałem na 1enduro.pl/hardtail-trail-enduro-do-5000-zl-2019/ ale ciągle mam mnóstwo pytań
29" lub 27.5" - zależy od ceny
Czy Marin RIFT ZONE 1 będzie dla mnie full-em na siłę i lepiej brać hardtaila? 

Oraz jak widzę rowery na liście, to dopiero sztuki za ok 4.5k mają podobne zawieszenie (Rock Shox Recon) do tego Marina, a ten to jednak full - łatwiej go nawet sprzedać za większe pieniądze.
A może mogę wynegocjować jakieś sensowne rabaty na konkretne modele ?
SAN QUENTIN 1 nie podoba mi się plus koła 27,5
OCTANE ONE PRONE 29 - ładny, ale bardziej all mountain
NS BIKES 2019 ECCENTRIC LITE 2 29" ładny i zbierać na amortyzator oraz hamulce? 
NS BIKES 2019 ECCENTRIC LITE 1 29'- ładny, można negocjować? ale chyba wolę gorszy napęd 1x11 (tańszy) a lepszy amor dołożyć do tańszego 

Jakieś inne propozycje?
Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kupował ktoś może 'testowe' rowery?

Znalazłem ciekawy primal pro za 4k

https://velo.pl/rowery/gorskie-sztywne/trail-29/dartmoor/primal-pro-29-outlet

W sumie najważniejsza różnica co amortyzator, który będzie najlepszy na moje ok 70 kg

  • Primal: Suntour Aion35-Boost 27.5+/29 LOR DS 15QLC32, skok 130mm, czarny mat
  • Ns ECCENTRIC ALU: Rock Shox Recon 140mm skoku, 15x110mm Boost, alu taper steering tube
  • NS BIKES Eccentric Lite 1 2018: Amortyzator: SR Suntour Axon LOR DS 15QLC32, 120mm skoku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych trzech to zdecydowanie Aion. Axon z założenia jest do xc, recon tak samo. Dopytaj co znaczy "wyraźne ślady użytkowania", gdzie był testowany i jak długo - coś mi się obiło o uszy że dartmoora można było w srebrnej górze testować, a tam zapewne łatwo nie miał. Mimo wszystko to może być dobra opcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kolejny

Pytanie czy masz jakąś gwarancje na ten rower, na ramę. To jest kluczowe. Druga sprawa czy potestowy przeszedł serwis po tym okresie. Jak nie to licz się z dodatkową kasą na to. Sprzęt może być zajechany. Ja kupiłem dwa rowery tak i jeden był super stan potestowy , drugi musiałem dorzucić bodajże 1000 żeby zrobić serwis a to i tak część prac sam wykonałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dobre wskazówki, zrezygnowałem z fulla, bo jednak muszę lepiej określić co mnie interesuje, plus problematyczność (serwis, więcej czyszczenia sprawdzania) może jednak mnie zniechęcać. 

Więc dobrze sprawdzę taki rower, oraz zobaczę kto będzie odpowiadał gwarancyjnie za to, bo ciekawa sytuacja, że to jest jakiś związek sklepów i nawet nie ma do kogo zadzwonić aby się dowiedzieć szczegółów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki za pomoc. Kupiłem tego Primala z outletu, w sumie czekam jeszcze na naprawiony amortyzator (były lekkie stuki).

I tu polecam kupowanie w lokalnym sklepie, tak zapłąciłem wiecej niż przez sklep internetowy, ale 

1. nie wiedziałbym, że to jest jakieś uszkodzenie / problem z amortyzatorem, więc używałbym aż by padł całkiem
2. sklep załatwia gwarancję z velo więc mniej dla mnie kłopotu
3. poznałem nowych fajnych ludzi z wiedzą o rowerach
4. mam punkt gdzie wracać w razie problemów.

Można zamknąc temat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...