Skocz do zawartości

[Pedały+buty] kupno szosa


wujmer

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie podstawowe, czy potrzebujesz butów dedykowanych do rowerów szosowych? Są lżejsze, sztywniejsze ale w zasadzie nie da się w nich chodzić ze względu na konstrukcję zaczepu. Jeśli nie jesteś wyczynowcem dla którego liczy się każdy gram lub kilka sekund przewagi na godzinę jazdy to możesz kupić pedały MTB i buty do nich. Powiedzmy pedały A520 (jednostronne) + buty XC7, lub jeszcze bardziej górsko, M520 + XC71.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szosowe pedały mają zapięcie SPD-SL niekompatybilne z górskim SPD, więc jeśli chcesz uniwersalności to zostaje tylko górski system.

Ja mam pedały M520 w kolarce oraz M520 i M8020 w góralach. Na wszystkich jeżdżę w butach Shimano XC51 lub czasem w starych M077 (już niedostępne). Mi wystarczają. Czasem przy mocniejszym ciśnięciu czuję, że jakby były troszeczkę sztywniejsze to by było lepiej, ale da się żyć tak jak jest. Ważę pod 100kg to chyba tylko karbonowa podeszwa mogłaby zapewnić jeszcze większą sztywność.

Wybór butów nie będzie łatwy bo musisz przymierzyć. Rozmiarówka i rzeczywistość to dwie różne rzeczy. Normalnie noszę 43,5-44, stare buty rowerowe w których nie jeździłem ze dwa lata to 45, a nowe XC51 to aż 46. Jak będziesz mierzyć w sklepie to koniecznie w butach stań i zrób parę kroków. Na siedząco mogą się wydawać, że nie pasują, że cisną w palce, ale gdy wstaniesz to pięta powinna wsunąć się na swoje miejsce i cała stopa pójdzie do tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zdecydowanie stwierdzić że na rowerze szosowym się jeździ. Do takiej jazdy, gdy nie wypinasz się czasem nawet ani razu przez kilkadziesiąt (czy kilkaset) kilometrów są lepiej dostosowane buty. Uważam że na szosę trzeba kupić buty szosowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...