Skocz do zawartości

[Amortyzator przedni] Sr suntour epixon xc rl-r 2019


Dawidd14

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym się dowiedzieć jaki jest zakres zmiany skoku w amortyzatorze sr suntour epixon xc rl-r oś 9mm rocznik 2019. Na youtube jest poradnik gdzie skok zmienia się co 20mm i do wyboru jest 80mm, 100mm, 120mm, i 140mm, lecz wiadomo tam tylko, że jest to suntour epixon ale nie wiadomo jaka wersja ani rocznik, a czy w epixonie xc rl-r oś 9mm rocznik 2019 można ustawić skok 130mm ?

Proszę o szybką odpowiedź !

Edytowane przez Dawidd14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile pamiętam to z tamtego rocznika 29" wersja xc to max 120mm. Wersja tr może mieć 140mm. Piotr @ACTIVIA bedzie wiedział na 100%.

@up niedoczytałem że chodzi o 2019 (myslałem że 2015 :(). W 2019 mozna ustawić i 140mm co 10mm bo to jest tak naprawdę raidon.

Edytowane przez Dokumosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie ryzykował bym zwiększania skoku w tym amortyzatorze. Nie jest to sprzęt najwyższych lotów, a jak wiadomo zwiększanie skoku raczej nie będzie służyć do jazdy po trawniku....

Sprzedawca zwiększy do 130, ale na pewno będzie miało to wpływ na wytrzymałość i sztywność amora.... a jak coś w nim padnie to usłyszysz: a to do "takie jazdy" to trzeba było kupić wyższy model - Aion-a na przykład, mogę Panu sprzedać....

Więc proponował bym najpierw poszukać na formach itp. jaki sprzęt spełni Nasze oczekiwania a nie kupić a później się rozczarować.

Życzę trafnego wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amortyzator będzie mi służył go jazdy po schodach i jakichś małych chopek w lesie oraz do lekkiego xc, ale nie do jakiegoś downhillu itp, a 130mm skoku mi jest potrzebne bo nie ważę mało 

I mam nadzieję że jak będzie regularnie serwisowany to wytrzyma taką jazdę 

Edytowane przez Dawidd14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.04.2019 o 02:01, Dawidd14 napisał:

Proszę o szybką odpowiedź !

Nie podejrzewam, aby cokolwiek się w Suntourach zmieniło, więc w Epixonie zmienisz skok od wartości od 1 do 150mm z dowolną precyzją za pomocą kawałka rurki o średnicy wewnętrznej 10mm. Przy czym 140 to chyba maks z którym producent sprzedaje. Ja mam epicona ustawionego na 50mm w gravelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Dawidd14 napisał:

Amortyzator będzie mi służył go jazdy po schodach i jakichś małych chopek w lesie oraz do lekkiego xc, ale nie do jakiegoś downhillu itp, a 130mm skoku mi jest potrzebne bo nie ważę mało 

I mam nadzieję że jak będzie regularnie serwisowany to wytrzyma taką jazdę 

130mm skoku i golenie 32mm to nie jest najlepsze połączenie. Zwiększy się dźwignia, przez co amortyzator będzie bardziej wiotki. Zwiększenie dźwigni zwiększy także siły działające na ślizgi, przez co mogą szybciej paść. 

Poza tym, Epixon to raczej nie konstrukcja do ostrzejszej jazdy czy zabaw z grawitacją. Nawet przy regularnym serwisie może nie wytrzymać takiej eksploatacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...