Skocz do zawartości

[zakup roweru] zna ktoś tego sprzedawcę?


kulten

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do zmiany maszyny i przeglądając Allegro trafiłem na:
https://allegro.pl/uzytkownik/cozarower?...i-1-2-0312

W necie nie udało mi się trafić na żadne opinie na temat:
Marcin Pytel
megasport
Nowosądecka 11
54-030 Wrocław

Zapytałem o konkretną sztukę dlaczego rower nie ma gwarancji skoro jest nowy i w odpowiedzi otrzymałem lakoniczne:
"Witam, rower przyjechał z za granicy i jest w cenie roweru używanego, pozdrawiam."

Może ktoś jest z Wrocka i zna sprzedającego i może potwierdzić, że rowery nie pochodzą z bomby etc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie aukcje takie same - brak gwarancji, rower z zagranicy; mapy Google wskazują na dom jednorodzinny z kilkoma blaszakami i porozrzucanymi częściami rowerów.
Jak Ci nie szkoda topić pieniędzy, to bierz. ;)

Z drugiej strony jest to firma, więc obowiązuje 2-letnia rękojmia...o ile w ogóle:
1. dostaniesz paragon
2. ktokolwiek przyjmie i rozpatrzy Ci reklamację pozytywnie. ;)

Poza tym, bądźmy szczerzy - 20-40% rabatu na rowery z ubiegłych sezonów, bez gwarancji, to żaden interes. Niejeden normalny, pewny sklep da Ci takie same ceny, jeśli coś im zalega.

Edytowane przez TheJW
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po takiej odpowiedzi nawet bym tego kijem nie ruszył. Chyba że zadzwonisz go i przekonasz żeby ci wypisał fakture z numerem ramy. Daj sobie spokój, można znaleźć rowery w promocjach u renomowanych sprzedawców a nie kupować jakieś podejrzane ściągnięte zza granicy od dziwnego typa.

Edytowane przez Separatysta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Sorry, że odgrzebuję stary temat. Poszukuję akurat amora pod koło 26", i ten użytkownik wystawia SIDy w cenie jak dla mnie no bardzo kuszącej, ale widząc jego opinie i to jak wygląda firma chyba sobię daruje. Nie chodzi już o gwarancję, ale że tak powiem mam pewne wątpliwości co do pochodzenia towaru.

https://allegro.pl/oferta/nowy-rock-shox-sid-kolo-26-tapered-9-mm-hit-8278577054

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, TheJW napisał:

Poczekaj aż Ci pęknie rama lub padnie amortyzacja... :D

To jest już mój 3ci canon gdzie Propheta katowałem zdecydowanie bardziej, niż było mu to przeznaczone przez producenta i mimo upływu lat rower ciągle żyje (obecnie jeździ na nim mój syn). Zobaczymy, mam nadzieję, że Scalpel z kolei wytrzyma ostre XC/AM. Szukałem w sieci zdjęć połamanych ram Scalpela z okresu produkcji 2017/2018 i nic nie znalazłem wiec sądzę, że nie będzie źle :) .

 

I jak kolega chudzinki napisał "kto nie ryzykuje ten..." - jestem optymistą :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 7.08.2019 o 17:41, kulten napisał:

Ja jednak zaryzykowałem i kupiłem wymarzoną maszynę i nie żałuję. Na nowym rowerku jeżdżę od połowy maja i wszystko jest ok.

p5pb17501401.jpg

Hej, jak sprawuje się rower? Zamierzam też kupić ode tego sprzedawcy ale mam podobne rozterki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ast.pl napisał:

Hej, jak sprawuje się rower? Zamierzam też kupić ode tego sprzedawcy ale mam podobne rozterki.

 

Hej, rewelacyjnie. Mimo, że jest to maszyna do ostrego XC (cokolwiek to znaczy :) ) to z powodzeniem używam jej do solidnego All Mountain :) . Miałem już też kolizję z autem na ścieżce rowerowej więc amor i przednie koło umarło ale po wymianie na SID 120mm i nowych kół sprzęt dalej śmiga aż miło. Nie wiem jaki rower masz na celowniku ale tego scalpela kocham. Bardzo uniwersalny rowerek. Od hop poprzez dropy po przełaje i wszędzie daje radę.

 

Sprzedawcę z czystym sumieniem polecam choć do wylewanych ten człowiek nie należy :) .

A w co celujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mam na oku cannondale habit Carbon SE z 2020. Tylko trochę z osprzętem jest licho bo ktoś przerzutke zmienił (o dziwo na lepszą bo że sram GX na sram X01) i linka droppera jest nie podłączony. Wszystko do naprawy we własnym zakresie. Bardziej mi chodzi o sprzedawcę bo mam wrażenie że nie wie co sprzedaje. Rozumiem, że z rowerem i rama nie miałeś żadnych przygód?  I wielkie dzięki za odpowiedź. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sprzedaje bez gwarancji co zaznacza. Zanim kupiłem to wymieniłem kilka maili z nim i również odniosłem wrażenie, że nie za bardzo wie co sprzedaje. Dlatego zadzwoniłem do niego by go tak zwyczajnie posłuchać. Facet nie był zbyt wygadany/wylewny. Zapewnił, że rower, który sobie upatrzyłem jest nowy i że pochodzi z wyprzedaży ze sklepu z Holandii.

Zaufałem i nie żałuję ani przez chwilę :) .

 

PS

Habit to fajny sprzęt jeszcze bardziej uniwersalny niż mój scalpel SE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To i ja odgrzeję kotleta. Wszyscy się tak jarają tą gwarancją a prawda jest taka że bardzo ciężko jest wyegzekwować coś od jakiegokolwiek sprzedawcy/firmy nawet mając ten papier w ręku. Jeśli masz pecha i coś się z rowerem wydarzy to musisz mieć stalowe nerwy żeby coś wyegzekwować bo zawsze będą chcieli zgonić na Ciebie iż sam popsułeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...