Skocz do zawartości

[hamulce 105] Problem na łączeniu obręczy


tadek07

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem z hamulcami bądź kołami, a mianowicie na wysokości łączenia obręczy hamulec nie hamuje.

Wygląda to tak ze trzymam zacisniety hamulec, czuje tarcie i przy łączeniu jakby hamulce traciły kontakt z obręczą przez krótki fragment, w wyniku czego szczegolnie w przednim kole podczas dluzszego hamowania czuje szarpanie. Oczywiście gdy zacisne hamulce mocno to problem nie wystepuje. 

Stery dokręcone na maksa, koła to mavic aksium hamulce shimano 105.

Ma ktos pomysl co to moze być? a moze to normalne i panikuje? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.04.2019 o 22:33, Puklus napisał:

Ja widywałem aksjumy z ok 2-3 mm różnica w zgrzaniu obręczy ... to jest żart a nie koło.

Kupiłem niedawno obręcze DT R460Disc, i ... na laczeniu tez mam bicie :P moze nie jest to nawet 1mm, ale ewidentnie bicie jest  ... nie spodziewałem się takich rzeczy po DT.

Jesli faktycznie Mavic ma kola tj. felgi z 2-3mm biciem, to ja bym im to zwrócił  przez zamknięte okno. bez jaj ale takie bicie to juz LIPA i kpina, przeciez tego sie wycentrowac ladnie nie da, no chyba że komus nie przeszkadza jak przy równo naciagnietych szprychach koło krzywo się kreci w ramie. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...