Skocz do zawartości

[Hak] DP-25 do ramy/przerzutki, Kross Level R7 - brak części. Pomocy!


Gooma

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie chciałem się przywitać.

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.

Napiszę krótko. Złamałem hak wymieniony w tytule. Jest duży problem z dostępnością. Czego niestety nie jestem w stanie zrozumieć. Czyżby Kross produkował rowery jednorazowe?

Jeżeli ktoś ma na stanie u siebie i może się podzielić ew. zna kogoś kto ma, lub serwis, który posiada to bardzo proszę o kontakt. Oczywiście odpłatnie. Może ktoś ma inne rozwiązanie to proszę o poradę. Może jakaś wyszukiwarka haków (chińska czy inna). Te ogólnie/szybko dostępne w sieci już chyba przewertowałem. Może ktoś zna inny symbol tego haka. Ktoś dla Krossa to przecież produkuje.

Bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne rozwiązanie to zamówienie nowych haków i nowej, innej osi. U Krossa kupisz to za 87 pln. Jest to rozwiązanie, ale nawet tego nie komentuje bo firma jest niepoważna. Napisz do nich maila 

 

Wkleje odpisali mnie:

Dzień Dobry.

Panie Mateuszu

Zweryfikowaliśmy ewentualną dostępność haka na naszych stanach magazynowych i nie posiadamy odpowiedniego do posiadanego przez Pana modelu.

Możemy zaproponować Panu przesłanie odpowiednika, pasującego do tego modelu, który możemy przekazać Panu bezpłatnie, jednakże niezbędne do niego będzie wymienienie osi koła na inny model, gdyż musi być nieco krótsza oraz posiadać inny skok gwintu.

Cena osi wynosi 87 zł 30 gr brutto plus koszt przesyłki kurierskiej w kwocie 15 zł brutto.

Czy byłby Pan zainteresowany powyższym rozwiązaniem?

Pozdrawiam Dominik

Dział Obsługi Konsumenta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką reakcję.

Wczoraj e-maila napisałem do nich. Czekam na odpowiedź.

Że są niepoważni to mało powiedziane. Nigdy czegoś takiego nie spodziewałbym się po producencie kreującym się na lidera rynku. W tej chwili to dla mnie najbardziej "szmelcowaty" producent :voodoo:. Taka mała rzecz a wszystko o nich mówi. Ciekawe czy Włoszczowskiej też by takie rozwiązanie zaproponowali :rolleyes::down:

Jak to rozwiązanie się sprawdziło u Ciebie? Faktycznie nie było/nie ma żadnego problemu z wymianą/eksploatacją?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pytałem ich na zaś ponieważ nie miałem problemu z hakiem - to nie jest taki hak z gównolitu, który gnie sie przy byle okazji, prędzej pęknie. Z praktycznego punktu widzenia problemu być nie powinno. Gdzieś na forum ktoś pisał, że same haki dają nawet za darmo i musisz po prostu wymienić oś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dziękuję :thumbsup: za pomoc. Trochę mi nerwy puszczają...

Poczekam na odpowiedź od nich i zobaczymy. Napiszę jak się temat rozwiązał.

Mimo wszystko proszę jeszcze innych o pomoc. Może jednak ktoś zakisił taki hak u siebie, lub zna jakiegoś serwisanta, który może pomóc w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do swojego R8 z 2017 też nie mogłem haka znaleźć. Na pewno nie jest to DP-25, bo ma inny kształt. Napisałem do nich maila i okazało się, że takiego samego nie mają, ale kompatybilny jest ten z nowszych modeli (2018 i 2019). 

Kształt ten sam, ale skok gwintu inny dlatego trzeba wymieniać oś. Chciałem mieć na zapas w razie złamania i wysłali mi za darmo 2 komplety. Lokalny dealer też mi jeden za free załatwił. Pasuje oś: Os-Sram-Maxle-Stealth-MTB-tylny-czarn-12x142-L164-TL10-M12x1-5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Temat załatwiony!

Po miesiącu otrzymałem upragniony hak z serwisu Krossa.

Mimo, że temat pozytywnie zakończony to niedosyt pozostaje. W dalszym ciągu nie potrafię zrozumieć jak taka firma, która kreuje się na lidera polskiego rynku nie potrafi załatwić takiego prozaicznego problemu w terminie odwrotnym. To nie są modele z przed 10 lat!

Dobrze, że można chociaż pochwalić panią z serwisu, której naprawdę chciało się pomóc i dzięki niej mogę w dalszym ciągu użytkować rower. Nie zlała tematu i była cały czas zorientowana w temacie.

Niestety nie dostałem/kupiłem drugiej szt. na zapas. W tej kwestii czekam na rozwój wydarzeń w sklepie on-line. Ponoć miała być dostawa pod koniec kwietnia, ale słabo to widzę, bo nawet w tej chwili nie jest już ten hak widoczny na stronie sklepu :( Kicha totalna!

Reasumując użytkownicy Level R 7, 8 i B 7, 8 uważajcie na swoje haki! Są unikatowe :down:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...