Skocz do zawartości

[import altbar'ów] Zoom MTB-AL-330BT FOV jak SQlab 3OX 16/4


Eneen

Rekomendowane odpowiedzi

SQlab chyba nikomu przedstawiać nie trzeba. Jakiś czas temu wypuścili kierownicę 3OX o kątach gięcia 16/4 i recenzje wydają się być bardzo sensowne. Cena jest jednak abstrakcyjna, bo za kawałek rurki prawie 400 polskich nie dam.

Jest jednak alternatywa w postaci Zoom MTB-AL-330BT:
http://us.hlcorp.com/department_product/item-349.html

Wersja z backsweepem 15 stopni i upsweepem 5 stopni po obróceniu kierownicy o 1 stopień w przód dokładnie odpowiada parametrom SQLab 3OX 16/4 w wersji medium.

Zoom nie jest jednak dostępny od ręki, ponieważ nasz ulubiony importer D.Ch. w uproszczeniu ma to za siódmym zakrętem (poniżej kartonu 30 sztuk). Proponuję więc import bezpośredni, koszt 1 sztuki wyniósł by ok 60zł+kw.

Potrzebuję minimum 5 osób, tylko osoby zdecydowane, które wiedzą, że 9 stopni "to nie to".

Edytowane przez Eneen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra rada jak będziesz importował z ChRL:

  • zbierz z góry kasę od ludzików, nawet jak zarzekają się że wezmą, bo potem zostaniesz z kartonem kierownic, które puścisz poniżej kosztów na OLX
  • jak zamawiasz więcej niż 1 sztuka to załóż cenę większą o 30-40% bo urząd celny jak widzi jedną sztukę, to puści ale więcej już nie
  • nie kombinuj z "gift" i "damaged", bo te paczki zawsze otwierają

Mówię to ze swoich doświadczeń w imporcie siodełek Gyes.

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rambolbambol Super, dziękuję za rady. Tak, 60 jest już po doliczeniu vatu i cła. Zdecydowanie zakładałem zbiórkę, sam potrzebuję 3, stąd jeszcze 5 osób, żeby ściągnięcie miało sens. Nie do końca jeszcze obczaiłem procedury celne, czy masz w tym doświadczenie? Który Trade Terms wybierałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procedury celne ... hmm.

Napisałem bezpośrednio do producenta, że chcę 25 siodełek (różnych) i zapytałem ile to będzie kosztować. Odpisali. Potem napisałem, że za drogo to mi spuścili z ceny prawie o 30%, ale powiedzieli, że wyślą mi w losowym kolorze te siodełka z wysyłką za darmo. Zgodziłem się. Kasę przelałem Kartą kredytową, shipping poszedł poprzez GLS. Oni przygotowali wszelką papierologię i po 3 tygodniach dostałem z urzędu celnego wezwanie, żeby zapłacić cło od 5000zł , bo tyle mniej wiecej kosztowało moje zamówienie. Wysłałem przelew i puścili pakę dalej. Siodełka wyszły tak 30% drożej. Miałem je w miesiąc. Sprzedałem wszystkie ... wyszedłem na zero.

Edytowane przez rambolbambol
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planowałem sprowadzić tylko 780mm (najdłuższe) w kolorze czarnym. Teraz sprawdziłem i sa tylko czarne. Krótszych chyba nie ma sensu, lepiej skrócić... A jaką chciałbyś?

Drobne sprostowanie do pierwszego posta: efektywne kąty będą wynosić ok 15.4/4 po przekręceniu do tyłu.

@rambolbambolA jak wyszło finalnie w stosunku do rynkowej ceny?

Edytowane przez Eneen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Eneen napisał:

A jak wyszło finalnie w stosunku do rynkowej ceny?

Finalnie to wyszło tak, że jak Brooks B17 kosztował 400-450zł, to byłem w stanie zaoferować siodełko Gyes GS-17 w cenie około 300-350zł, co pokrywało wszystkie koszty, podatek i jeszcze mi 20zł na siodełku w kieszeni zostawało.

Raz, że Gyes są lżejsze, dwa że z o wiele lepszym mechanizmem naciągu skóry a trzy, że pewnie z tej samej krowy cięte :D 
Mogli dac upust nawet 50%, gdybym zamówił ich ponad 100sztuk. Chciałem zrobić im oficjalną dystrybucję, to jedynymi skórzanymi siodłami w Polace był Brooks. 

Zainteresowanie okazało się mniejsze niż zakladano i ostatnie siodełka po 200zł sprzedawałem ... a to było sporo poniżej kosztów.

Edytowane przez rambolbambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnoszenie konstruktywnych informacji oszczędza innym czas. Może zamiast forum po prostu napiszmy "korzystaj z google"? Będzie prościej.

Wracając do tematu, dobrze pamiętałem bo sprawdzałem to jakiś czas temu. Ergotec nie ma analogicznych gięć, jedyna zbliżona 780 ergotecu ma gięcie 12/5 i rise 50mm. 30mm rise ma już gięcie 12/0. Chyba, że coś przeoczyłem, to proszę o korektę. Tak czy owak 12/5 to nie 15/5 a 50mm to nie 30mm.
Dla zainteresowanych linki:
https://www.ergotec.de/en/products/lenker/sub/mountain-bike-lenker/produkt/riser-bar-50-31-8.html
https://www.ergotec.de/en/products/lenker/sub/mountain-bike-lenker/produkt/riser-bar-30-31-8.html

Edytowane przez Eneen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Eneen napisał:

Wnoszenie konstruktywnych informacji oszczędza innym czas

Niezadawanie zbędnych pytań, tylko korzystanie z wyszukiwarki również, ale nie o tym. 

24 minuty temu, Eneen napisał:

Ergotec nie ma analogicznych gięć, jedyna zbliżona 780 ergotecu ma gięcie 12/5 i rise 50mm. 30mm rise ma już gięcie 12/0. Chyba, że coś przeoczyłem, to proszę o korektę. Tak czy owak 12/5 to nie 15/5 a 50mm to nie 30mm.

 Masz rację, zapamiętałem gięcie ze strony sklepu, nie sprawdzałem na stronie producenta. Niemniej jednak, jeździłem na kierownicy w wersji rise 50mm, czyli z tego wynika z gięciem 12/5* i różnica w stosunku do 9* jest wyczuwalna od pierwszego chwytu i rzekłbym, że różnica jest duża. 

Jeśli dobrze zrozumiałem, opierasz się na recenzjach kierownicy SQlab z internetu stąd to gięcie 16/4, ale nie skreślałbym na tej podstawie ergoteca tylko dlatego, że 12 to nie 15. 

Możemy się ustawić na przymiarkę, bo z tego co widzę w opisie jesteś z Gliwic - tak się składa, że ja z okolic. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Możemy się ustawić na przymiarkę, bo z tego co widzę w opisie jesteś z Gliwic - tak się składa, że ja z okolic

To jest dobry pomysł, z chęcią, dziękuję!

Powiem szczerze, że jestem bardzo ciekaw jak to się trzyma. Do tej pory mogłem przetestować jedynie zooma 15/0 lekko w górę i trzyma mi się idealnie, ale jest za krótka, bo to 640 (córka ma u siebie). Między innymi dlatego, że jest za krótka wnioskuję, że 16/4 będzie idealne dla 780.
Problematyczny jest raczej ten rise 50mm. Dla 29 i tak już będę mieć dość wysoko kierownicę niestety, a jestem niski. Poza tym jednak ta wersja 12/5 bardziej przypomina SQLab 12/4 niż 16/4. Fakt, 12/4 miała już dobre recenzje, ale bardzo mnie ciekawi ta 16/4 z powodów powyżej oraz, że jest zalecana na dłuższe dystanse, więc coś jest na rzeczy. Niestety wszystko to są moje domysły, więc jest to eksperyment.

Dodam jeszcze, że tego zooma 15/5 oraz 15/3 da się kupić w Czechach i jeżeli ten zakup grupowy nie wypali, to będę uparcie szukać sklepu tam z racji niższej ceny przesyłki. Wtedy po prostu kupię tylko 2-3 sztuki.

Edytowane przez Eneen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Niestety okazało się, że Zoom w zeszłym miesiącu zaprzestał produkcji modeli dłuższych niż 720 z kątem gięcia 15 stopni. Jeżeli komuś będzie odpowiadać 720 to zapraszam.

Edytowane przez Eneen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...