Skocz do zawartości

[Składak dla dziecka] Jak złożyć rower dla wysokiego 9 latka


anntymam

Rekomendowane odpowiedzi

Piszę z prośbą o pomoc. Syn aktualnie jeździ na decathlonowym rowerze 20", który jest już na niego dramatycznie mały. Potrzebuję zakupić dla niego coś nowego, lekkiego i nie za miliony monet. Z tego co potrzytałam forum, dużo osób poleca złożenie takiego roweru. I tutaj mam pytanie: jak się za to zabrać i czy jako laik będę to w stanie zrobić? Osobę do poskładania mam :) ale niestety nie potrafi doradzić mi jakie części powinnam kupić.

Syn ma 155cm, długość wewnętrzna nogi 65-66cm, waga 34kg. Jeździ bardzo dobrze, głównie ulice, kostka brukowa, trawa, szutr. Rower codziennie będzie używany na dojazdy do szkoły. Ponieważ nie mam go gdzie przypiąć na poziomie zero, musi być w stanie sprowadzić go samodzielnie na głębokość jednego piętra (rowerowania jest w piwnicy, windy brak). Budżet na części mam około 1000zł. Przy jego wadze wydaje mi się, ze rower powinien ważyć max 11-12kg, dobrze myślę?

Będę wdzięczna za każdą sugestię i pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Składaniem roweru od podstaw może być zainteresowana osoba, która dokładnie wie czego oczekuje, bo tylko wtedy ma to jakiś sens. Dodatkowo, przy tym budżecie, dobrze byłoby włączyć w budowę komponenty używane, a przy zakupie takich trzeba się trochę orientować, nie tylko co do ich stanu, realnej wartości, ale też chociażby kompatybilności z resztą posiadanych już części.

W tym przedziale cenowym stawianie na pierwszym miejscu wagi to także niekoniecznie dobra strategia. To kwota, za którą kupić solidny nowy rower to już pewne wyzwanie. Rzucę klasycznym cytatem: "lekki, dobry, tani, wybierz dwa".

Sensownym kompromisem jest kupienie roweru używanego i pozostawienie pewnego budżetu na naprawy lub drobne modyfikacje, najwięcej z wagi do urwania jest na wymianie amortyzatora na sztywny widelec i oponach, na dojazdy do szkoły nie musi to być gruby, terenowy model z wysokimi klockami.

Za nowy rower górski w okolicach 11-12kg trzeba położyć przynajmniej około 4ch tysięcy złotych. Złożenie takiego roweru to, nie oszukujmy się, podobna kwota, uzupełniona budżetem na pomyłki, składającego i czas na kompletowanie sprzętu.

 

Tl;dr

Kup używany na sztywnym widelcu, albo rr520 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...