Skocz do zawartości

[rower trekkingowy] z dostępem do części - jaki ?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Jaką markę roweru trekkingowego polecacie z dobrym dostępem do części  ? W 2016 roku kupiłem rower Indiana ale ta firma nie ma żadnej strony (chmury jak np. amazon web services) z dostepem do części rowerowych.

Z góry dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jakich częściach mowa ? Przecież w 99,99% rowerach tylko rama jako jednostka centralna pochodzi od marki sygnowanej na niej samej a reszta to "dodatki danych producentów:

- amortyzator np. Maniek, RS, sh*ttuoru

- osprzęt Sh_tmano albo Sram

- hamulce Sh, Sram, Magura 

- koła to już jest ogrom tego

itp

 

Wiesz o co pytasz wogóle ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym że muszę przeszukiwać internet w poszukiwaniu tego jednego jedynego elementu, którego brakuje lub został zniszczony. Chciałbym żeby było wszystko zebrane w jednym miejscu, niestety jest rozsyp w internecie części rowerowych i trzeba je dobierać.

Aktualnie chciałbym dostać cały kabel od oświetlenia do prądnicy Panasonic NWM789. Może wy mi wyszukacie ?

Ja po wpisaniu Panasonic NWM789 kabel nie dostaję wyniku oferty sprzedaży:

https://www.google.com/search?biw=1600&bih=789&ei=26arXJ78irgTijZqwCQ&q=panasonic+nwm+789+kabel&oq=panasonic+nwm+789+kabel&gs_l=psy-ab.3...102267.103446..104217...0.0..0.159.776.0j6......0....1..gws-wiz.......0i71j0i22i30j33i160.0nnE5Elb5mI

Może Państwo podadzą taki wynik z wyszukiwarki ?

 

Edytowane przez Rudder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rafcio100

Podałeś mi nie zarobiony końcówkami przewód tylko gotowiec.

Ten zarobiony kabel potzrebuje pod ta lapmkę: https://sportown.pl/ogolna-lampka-przod-axa-halogen-dynamo,c1,p8231,pl.html

Swoją drogą znacie może jakieś lepsze lampy od tej co podałem ale żeby pasowała do prądnicy NWM789 ?

Edytowane przez Rudder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz stary kabel i końcówki/wtyczki? Jak masz to wrzuć zdjęcia. Z kablami w rowerze jest trochę inaczej niż to zazwyczaj bywa. W większości przypadków jest taka miniaturowa wtyczka, która jest z dwóch lub więcej elementów. Trzeba ją otworzyć, ściągnąć trochę izolacji z przewodu i zamykając wtyczkę zacisnąć kabel w środku. Potem tą wtyczkę wcisnąć do lampy lub prądnicy. Ale nie zawsze tak jest. Zdarza się czasem jakieś chińskie badziewie. Wrzuć jakieś fotki jak możesz to spróbuję coś podpowiedzieć.

Ta lampka co ją podałeś jest całkiem fajna. Często ją spotykałem i nie sprawiała mi jakiś dużych kłopotów.

Myślę, że u Ciebie jest taka wtyczka:image.jpeg.eaff1fb6b04b4be050f7b4f0c6fabea9.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest ta końcówka ale ja chce cały nowy kabel, ponieważ stary jest już zniszczony i zardzewiały . Kabel ma już być zarobiony w ten sposób jak na zdjęciu, ma być on termozgrzany. Ja zalepie go tylko taśmą i to nie będzie długo działać, ponieważ  wilgoć spowoduje rdzewienie tej wtyczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rudder napisał:

Tak jest ta końcówka ale ja chce cały nowy kabel, ponieważ stary jest już zniszczony i zardzewiały . Kabel ma już być zarobiony w ten sposób jak na zdjęciu, ma być on termozgrzany. Ja zalepie go tylko taśmą i to nie będzie długo działać, ponieważ  wilgoć spowoduje rdzewienie tej wtyczki.

Pewien jesteś, że kabel jest zardzewiały. Może jest tylko zaśniedziały. Przewody zazwyczaj robi się z materiałów nierdzewnych. Tak samo te wtyczki. To są tak tanie elementy, że kupuje się je w kompletach lub na wagę. Wtyczkę można zacisnąć na kablu kombinerkami lub szczypcami z odpowiednimi szczękami. Koszulka kurczy się od ciepła suszarki lub zapalniczki.

Ale coś mi tu nie bangla. Dwa przewody wciśnięte w jedną wtyczkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...