Skocz do zawartości

[Do 2000zł] Do miasta, do lasu a czasem na dłuższy wypad.


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Mój pierwszy post. Jeśli złamię regulamin to proszę mnie porządnie ostrzec ;)

 

W ciągu maksymalnie miesiąca chcę zakupić rower, wiadomo. Fakty:

1. Rower w tygodniu będzie do jazdy do pracy i z pracy. Na razie blisko ale za 2-3 miesiące to będzie 7km poza miasto.

2. Po pracy czasem przejażdżka po parku (drogi asfaltowe jak i polne z wybojami, dziurami itp.)

3. Weekendowo wypady i po mieście i poza miasto. Czasami dłuższe (40-50km) trasy albo nawet i dalej. 

5. Mam 188cm wzrostu, waga to 80-82kg (dążę do 75-77kg). Poza moją wagą dojdzie czasem plecak z maks 5kg masą. No i osprzęt (światła, jakiś bidon itp.)

 

Chciałem na początku kupić górski (ze względu na możliwość jazdy w terenie trudnym), ale myślałem też o rowerze typu cross. Odwiedziłem wczoraj Decathlon oraz GoSport. Szczerze mówiąc B'Twin z Decathlon średnio mi się podoba. W GoSport zauważyłem dwa modele, które cieszą moje oko a i pasują mi wielkością, wygodą i zwrotnością. Są to:

1. Kross MOVE 1.0 rozmiar 19" lub 21" koła 27,5"

2. Scrapper CR7.9 rozmiar L

Podobają mi się obydwa. Kross trochę bardziej wizualnie i ma od razu odrobinę szersze opony, ale w tym drugim można takie też założyć bez problemu. Planuję jeszcze zerknąć na Kross MOVE 2.0 ze względu na lepszy osprzęt od wersji 1.0, choćby hamulce, oraz manetki hamulców (1.0 ma plastiki).

 

Co sądzicie o tych propozycjach? Czy według was są warte uwagi? Który bardziej? Który mniej? Szczerze mówiąc któryś z tych dwóch czy trzech chciałbym wybrać ponieważ każdy z nich mogę przetestować na sobie w sklepie. Nie chcę kupić przez internet, bo nie chcę się bawić w ewentualne zwroty. Dlatego powiedzcie mi czy któryś z tych rowerów jest wart uwagi bardziej niż reszta zestawienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pablo59 napisał:

Za te pieniądze to 3x9 alivio i hydrauliczne tarcze można nabyć ... Ale co kto lubi :)

Rozumiem. Ale jak w temacie. Chciałem poprosić o ocenę tych rowerów, które wybrałem. Możliwe że jeszcze coś zmienię. Ale co do hamulców, czytałem o mechanicznych i hydraulicznych. Niby hydrauliczne lepsze, ale w razie awarii większy problem, więc nie wiem czy mi są one aż tak potrzebne. A 3x9 byłoby ok, ale jak widać nie znalazłem nic takiego w tych cenach. Myślałem jeszcze nad rowerem Merida 40D czy jakoś tak z tym modelem, ale to już 2200-2300zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem więcej poszukać. Stwierdziłem że zmienię budżet do 2500zł (będzie część w ratach). Dziś oglądałem w jednym polecanym mi sklepie rowery i dostałem propozycje:

1. Giant Roam 2 (2019)

2. Unibike Crossfire (2019)

Te mają przerzutki 3x9 Alivio lub Acera czy jakoś tak i hamulce hydrauliczne.  Chcę was zapytać o opinie na temat tych rowerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie bardzie Unibike mi pasuje. Szczególnie że Unibike Crossfire 2019 za 2399 i może bym miał za 2299 (idzie się dogadać na zniżkę). Ale też zastanawia mnie Unibike Viper. Czytam jedynie że ma o wiele lepszy osprzęt ale nie znam się totalnie, więc czy ktoś jest w stanie w skrócie i prosto wyjaśnić różnice między modelami i czy warto dać 2999zł na Viper?

I pytanie. Czym się różni np.  Viper GTS od Viper DISC GTS? Co dodaje dopisek DISC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi bajerami bym tak aż od razu nie wyskakiwał. Bagażnik na razie mi zbędny, ubrania specjalne rowerowe mi nie są potrzebne, kask może, ale nie jest to teraz konieczność. Oświetlenie i zapięcie jak najbardziej. Błotniki ewentualnie też. Pytam czy warto ponieważ byłbym w stanie tyle pieniędzy przeznaczyć na ten zakup. W sklepie gdzie pytałem jest gwarancja 2+5 ( w sumie 7 lat) więc jest to fajna sprawa. W pewnych przypadkach można mieć gwarancję dożywotnią ale nie wiem czy akurat na Unibike. Natomiast pytanie czy odczuję że ten osprzęt jest lepszy. Rower jak pisałem. Poniedziałek - piątek praca i po pracy jakieś przejażdżki, w weekendy dłuższe wypady, jakiś mały offroad (parki, lasy, bezdroża), ale zamierzam też pojeździć rowerem czasami trasy po 100 wzwyż km. Np wybrać się z Poznania nad morze. Albo czasem na weekend do siostry 180km. Potrzebne mi coś co jest rzeczywiście dobre i wytrzymałe. Jestem w stanie dopłacić te 500-600zł Bo myślę że nawet 1000zł byłoby w gotówce, reszta na jakieś 6-8 rat.

 

Stąd podstawowa kwestia. Warto dopłacać do tego osprzętu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...