Skocz do zawartości

[Stopka] Stopka do ramy typu Full w rowerze Rockrider AM 100 s 29"


daszir

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Potrzebuję porady forumowiczów. Chciał bym dobrać stopkę do roweru ROCKRIDER AM 100 S 29" . Jest to rama typu full wiec odpadają konstrukcje wykorzystujące 2 punkty mocowania w tylnym trójkącie oraz wszystkie z montażem w okolicach suportu. 

Fajnie by było gdyby owa stópka miała jakiś patent ala szybki montaż, ponieważ w sumie jest potrzebna przy bardziej rodzinnych wypadach w czasie których postoje są potrzebne młodszym uczestnikom. 

 

Z góry dziękuję za sugestie. 

Pozdrawiam Daszir. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężki temat ze stopkami w rowerach innych niż miejskie z koszyczkiem na kierownicy, nie popieram. Ale jeżeli rzeczywiście nie jesteś w stanie obejść się bez stopki to przychodzi mi do głowy coś w tym stylu https://allegro.pl/oferta/stopka-podporka-nozka-aluminiowa-do-kol-24-29-7880606557 miej na uwadze że trzeba będzie ją dość mocno poskręcać żeby była w miarę stabilna a to wiąże się ze zgnieceniem rurki/uszkodzeniem lakieru. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy odrobinie techniki, rower da się oprzeć praktycznie wszędzie. Chyba tylko środek pustyni byłby problematyczny.

Wystarczy coś wystającego z ziemi i zaprzeć rower kołem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za wszystkie uwagi. 

Widać, że bez przemyślenia w ogóle tematu podpórki się nie obejdzie. A jak już to niestety wizyta w sklepie i mozolne próbowanie. Jeżeli już będę coś dobierał to w klimatach tego o czym wspominał Roxorloops. Ewentualnie pokombinuje coś z zaciskami czy innymi motylkami by montować ją na czas kiedy będzie potrzebna bez potrzeby łapania za klucze za każdym razem

 
Odnośnie zasadności to zawsze mnie uczono nie kłaść roweru na ziemi. Jeszcze się ktoś na niego nadzieje i będzie  nieszczęście zwłaszcza w przypadku szybkiej pauzy w czasie przejazdu rodzinnego po ścieżkach rowerowych.

 

Ale jak to mówią każdy ma inne potrzeby.
 

Dzięki wszystkim. Temat można zamykać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Odnośnie stopki to i ja się zapytam. Kupiłem Krossa evado 7.0 i nie mam stopki ale niestety w domu a raczej w garażu jest problem. Mamy cztery rowery ja żona i dwaj synowie wiek 15 i 11 lat. Niestety biorą swoje rowery mało ostrożnie więc może jakiś pomysł do taniego postawienia roweru w garażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grzes4510   allegro.pl -> stopka rowerowa -> cena: od najniższej

https://allegro.pl/oferta/podporka-rowerowa-stopka-do-rowerow-z-tarcz-24-29-724702805

 

Ewentualnie jeżeli nie chodziło Ci o stopkę rowerową to możesz sobie zrobić stojak. Nawet i za darmo jeżeli masz młotek i znajdziesz np. drewnianą paletę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...