Skocz do zawartości

[amortyzator przedni] rst czy manitou


Rekomendowane odpowiedzi

posiadam rower scott aspect 760 koło 27,5. Bardzo chciał bym wymienić w nim amortyzator. Mam na oku dwa modele Amortyzator RST FIRST AIR TRL 100mm lub Manitou MARKHOR 27,5'' 100mm, czarny, 9mm. W obecnym posiadam jakiś tani amor który mnie nie zadowala. bardzo zmieniła by się geometria ramy??? jeśli nie te to jaki polecacie??? mój budżet to 1400zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
2 minuty temu, piotrea napisał:

Czyli Maniek jest dobrym amortyzator em?

Tak. Łatwy w serwisie, dosyć prosty tłumik. Na pewno będzie lepszy niż to co masz obecnie.

6 minut temu, piotrea napisał:

A będzie pasował do geometrii??? 

Tak. Ewentualnie trochę podniesie przód, ale nie będzie to dramatyczna zmiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Dokumosa napisał:

Odnośnie markhora to wersję boost pod oś 15mm kupisz na CRC za 128EUR (przesyłka gratis). Do tego świetne koło dt m 1850 za 64EUR (boost, wewnętrzną szerokość 30mm, to wychodzi taniej niż sama obręcz tego koła).

Nie da się go zamontować do mojego koła???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.03.2019 o 18:24, Janu_sz napisał:

RST patykiem bym nie tknął, wystarczy 5 minut rekonesansu w sieci.

Masz jakieś negatywne doświadczenia z Firstem??? U nas chłopaki zaliczyli z nim kilka sezonów startowych i dalej pracują w zimówkach. First to kopia R7 i to dość udana. Oczywiście nie jest to Reba ale z Markhorem może stanąć w szranki tym bardziej że ma golenie 32 a nie jak maniek 30 ;-(((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, woojj napisał:

Masz jakieś negatywne doświadczenia z Firstem??? U nas chłopaki zaliczyli z nim kilka sezonów startowych i dalej pracują w zimówkach. First to kopia R7 i to dość udana. Oczywiście nie jest to Reba ale z Markhorem może stanąć w szranki tym bardziej że ma golenie 32 a nie jak maniek 30 ;-(((

A co z efektem przyklejania??? 

5 godzin temu, Dokumosa napisał:

A rurą sterową ma być prosta czy poszerzana?

Prosta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Dokumosa napisał:

Pod prostą to zapomnij o tym mańku na CRC. Prosta rura to egzotyka i trzeba się liczyć z tym, że może kosztować katalogowo.

Ten co ja znalazłem na prostą to kosztuje 1069zł i ta cena może być tylko czy będzie wszystko pasowało 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie określenie QR oznacza zacisk. Masz klasyczne rozwiązanie z osią 9mm+zacisk (piasta 100 mm) Szukaj więc odpowiedniego amortyzatora. Oba wskazane wyżej mają takie rozwiązania.

Twój aspect 760 ma proste standardy. Prosta rura sterowa. 

Jeśli chcesz rozwijać tę konstrukcję zmień jeszcze wolnobieg na kasetę w tylnym kole..... ale to już historia na inną opowieść. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, woojj napisał:

Ogólnie określenie QR oznacza zacisk. Masz klasyczne rozwiązanie z osią 9mm+zacisk (piasta 100 mm) Szukaj więc odpowiedniego amortyzatora. Oba wskazane wyżej mają takie rozwiązania.

Twój aspect 760 ma proste standardy. Prosta rura sterowa. 

Jeśli chcesz rozwijać tę konstrukcję zmień jeszcze wolnobieg na kasetę w tylnym kole..... ale to już historia na inną opowieść. 

O kasecie też myślę ale o tym nie mam pojęcia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz odłożone pieniądze na amortyzator to skup się na tym, bo tu odczujesz największe korzyści ze zmiany. Napęd przy okazji następnego większego remontu- zmiana piasty, kaseta może przerzutka tył i manetki ;-)))) Brzmi to kosztownie, ale można to ogarnąć jeśli zależy ci na porządnym rowerze, który gór się nie boi. 

Z drugiej strony często nie sprzęt jest przeszkodą, a głowa ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, woojj napisał:

Jeśli masz odłożone pieniądze na amortyzator to skup się na tym, bo tu odczujesz największe korzyści ze zmiany. Napęd przy okazji następnego większego remontu- zmiana piasty, kaseta może przerzutka tył i manetki ;-)))) Brzmi to kosztownie, ale można to ogarnąć jeśli zależy ci na porządnym rowerze, który gór się nie boi. 

Z drugiej strony często nie sprzęt jest przeszkodą, a głowa ;-)

Zmiana napędu będzie troszkę problematyczna ponieważ bardzo chciał bym zmienić z wolnobiegu na kasetę (ok 10 rzędów) a ja mam wolnobieg (7 rzędów) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
W dniu 1.04.2019 o 13:33, piotrea napisał:

A co z efektem przyklejania??? 

Z czym?

5 godzin temu, piotrea napisał:

Zmiana napędu będzie troszkę problematyczna ponieważ bardzo chciał bym zmienić z wolnobiegu na kasetę (ok 10 rzędów) a ja mam wolnobieg (7 rzędów) 

Zmieniasz koło lub piastę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, durnykot napisał:

Z czym?

Czy chodzi płynnie? Bo jak oglądałem recenzje to on podobno słabo wybiera małe nierównosci. Bo bardziej mi zależy żeby wybierał ponieważ często jeżdżę bo żwirowych drogach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Zasadniczo amortyzatory nie wybiorą w całości drobnych nierówności  jak żwir- to powinny robić opony z właściwym ciśnieniem. Każdy amorek potrzebuje określonej siły do przełamania tarcia między goleniami i uszczelkami.

RST i Markhor to w miarę proste amorki z prostymi tłumikami ,wiec nie oczekuj super czułej pracy. 

Nie jeździłem na RST, a każdy Manitou jaki miałem raczej ignorował bardzo małe nierówności. Pod tym względem lepiej pracowały amorki X-Fusion lub stare Foxy z tłumikiem OB.

Taki X-Fusion, golenie 32mm, regulowany skok od 100 do 140, bardzo wydajne tłumienie powrotu, blokada. Łatwy w serwisie. Przystosowany zarówno pod koła 26 jak i 27,5 ( sprawdzone osobiście )

https://www.metrobikes.pl/pl/p/X-Fusion-Velvet-RL2-100-26-27.5-9mm-1-18/39577

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, durnykot napisał:

 

Taki X-Fusion, golenie 32mm, regulowany skok od 100 do 140, bardzo wydajne tłumienie powrotu, blokada. Łatwy w serwisie. Przystosowany zarówno pod koła 26 jak i 27,5 ( sprawdzone osobiście) 

Jeśli może być 140mm to nie zaburzy geometrii ramy??? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...