Skocz do zawartości

[Siodełk] Siodełka Fizik, Jak odpowiednio ustawić je w poziomie ?


adriel

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedy czytałem zbieżne ze sobą informację i teraz czuje się lekko skonsternowany.

 

Mianowie aktualnie czuje się na siodle całkiem dobrze a mam je ustawione poziomo ale wzdłuż dwóch rurek prowadzacych to sidło a nie płaszczyzny samego miejca na którym się opiera tyłek ? .

 

dFfKrp9.png

tak więc jak to jest z tym siodłami Fizik ??

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się prętami nie sugerował.

W poziomie ustawia się część na której się siedzi, co w przypadku takiego kształtu, może być nieco trudne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak ze wszystkimi innym - ustawiasz je pod swoje cztery litery, a nie do pionu czy poziomu. ;)

Ustawienie siodła poziomo to pozycja wyjściowa i bardzo często okazuje się najwygodniejsza. Ale, jak pokazuje Twój przypadek - nie zawsze.

Więc, jeśli jest Ci wygodnie, nie boli Cię tyłek i plecy - ciesz się jazdą i nie szukaj problemów. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, TheJW napisał:

Tak, jak ze wszystkimi innym - ustawiasz je pod swoje cztery litery, a nie do pionu czy poziomu. ;)

wypowiedz tak jak każda inna - czyli bulsh*t

sorry. ale ma to kolosalne znacznie a to że 90% ludzi nie zważa na to uwagi mnie nie interesuje. Tutaj nie chodzi tylko o ból tyłka czy nie.
Z niewłaściwego ułożenia siodła może wynikać szereg konsekwencji na całą sylwetkę.

 

To trochę tak jak byś doradził chorej babci na kręgosłup aby dalej się kurczyła jeszcze bardziej , ważne że jej tak wygodnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ciekawe, ja mam ustawione równo tył z przodem i jestem zadowolony. Pewnie z ciekawości sprawdzę dając nos nieco niżej względem tyłu, ale z tego ustawienia, które mam teraz jestem mega zadowolony.

/edit

Po dokładniejszym ( o ile aplikacja w smartfonie działa ok ) sprawdzeniu mam nos 0,5-1 stopień niżej niż tył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pręty rzeczywiście idą kilka dobrych stopni w górę ku przodowi, ( ale to chyba powszechne jest ) a siodło de facto trzyma poziom. Śmieszne jest to, że nigdy na to nie spojrzałem nawet, na początku ( kilka lat temu ) gdy montowałem zrobiłem jedną poprawkę po ustawieniu na oko i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, adriel napisał:

wypowiedz tak jak każda inna - czyli bulsh*t

Kolejny śmieszny człowieczek, który wie lepiej, ale i tak zakłada wątek na forum. 

Podpowiem Ci coś - bikefitting polega na dopasowaniu roweru do siebie, a nie siebie do wymysłów producentów ram, siodeł, kokpitów i reszty komponentów.

Ale skoro i tak wiesz lepiej od ludzi, którzy na rowerach robią tysiące kilometrów rocznie, ścigają się, siedzą w tym od lat i niejednokrotnie pracują w branży, to sio z forum i czytaj instrukcję obsługi siodełka. ;)

Tyle ode mnie i powiedzenia w szukaniu idealnej sylwetki względem poziomu prętów siodła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, adriel napisał:

wypowiedz tak jak każda inna - czyli bulsh*t

Nie spinaj się tak.Kolega dobrze ci napisał-ustawiasz tak żeby było ci wygodnie.Nie ma na to jakiegoś matematycznego wzoru.ja na przykład mam siodełko lekko pochylone do przodu.Z reguły ustawienie nowego  siodełka koryguje się z kilka razy .Skoro tak bardzo przejmujesz się negatywnym skutkami jazdy na rowerze to umów się na profesjonalną sesję bikefittingu.Ale znam takich dla których to była strata czasu i pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w szosie i MTB identyczne siodełka. W szosie mam ustawione idealnie w poziomie, w MTB jest lekko pochylone w dół. Jest mi tak wygodnie i takie ustawienie pasuje do stylu jazdy danym rowerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, TheJW napisał:

Kolejny śmieszny człowieczek, który wie lepiej, ale i tak zakłada wątek na forum. 

Podpowiem Ci coś - bikefitting polega na dopasowaniu roweru do siebie, a nie siebie do wymysłów producentów ram, siodeł, kokpitów i reszty komponentów.

Ale skoro i tak wiesz lepiej od ludzi, którzy na rowerach robią tysiące kilometrów rocznie, ścigają się, siedzą w tym od lat i niejednokrotnie pracują w branży, to sio z forum i czytaj instrukcję obsługi siodełka. ;)

Tyle ode mnie i powiedzenia w szukaniu idealnej sylwetki względem poziomu prętów siodła.

TheJW, ja zauważyłem akurat, że to Ty zawsze masz rację na tym forum. TheJW nie wiesz jak ustawić siodełko o które kolega pyta? To po kiego się odzywasz? Zauważyłem, że zawsze masz dużo do napisania paplaniny..... to, że ma być wygodnie to "oczywista-oczywistość". Sorry za offtop, ale ten koleś mnie już irytuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kosa1987 nie zawsze, ale za to zawsze znajdą się tacy "szczekacze", którzy nie wiedzą zupełnie nic, a i tak muszą coś napisać.

Akurat to, co napisałem, było chyba najlepszą możliwą odpowiedzią dla człowieka, który zamiast jeździć i sprawdzać, jak będzie mu najwygodniej lub zapłacić za bikefitting, woli siedzieć na forum i szukać problemu na siłę.

Podpowiem Ci - jest takie coś jak opcja ignorowania użytkowników. Korzystam, chwalę sobie, polecam. ;)

18 minut temu, adriel napisał:

No to żeś pokazał. Właśnie wiemy jaki masz kompleks. Dziękujemy. 

Może zamiast ustawiania "rurek mocowania" siodła względem poziomu morza powinieneś zająć się psychologią? :)

 

Pośmiali się z siebie nawzajem? To proszę mi nie śmiecić powiadomieniami (tzn. nie wywoływać mnie z nicka, bo wątku nie śledzę) i kontynuować dywagacje we własnym, ciepłym gronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie trochę więcej luzu :). Co do tematu, tak jak ktoś wyżej napisał powinieneś sam sprawdzić, jaka pozycja będzie dla ciebie wygodna. Jak dla mnie ustawienie które pokazałeś byłoby złe, ale to moja opinia. Ja akurat ustawiam minimalnie nosek siodła skierowany w dół, i jest super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, TheJW napisał:

ale za to zawsze znajdą się tacy "szczekacze", którzy nie wiedzą zupełnie nic, a i tak muszą coś napisać

co za tuman.

przypomnę ci że to ja napisałem wątek aby dowiedzieć się od kompetentnych ludzi więcej niż wiem sam.

przypomnę ci również że to właśnie tym sam jesteś tym szczekaczem od których wyzywasz innych , wpierd* alasz się w temac mając jedno wielk* g do powiedzenia. "którzy nie wiedzą zupełnie nic, a i tak muszą coś napisać"

Ktoś się tutaj prosił o twoje jakże potrzebne ludzkości  jhe*ne dwa grosze ?

10 godzin temu, TheJW napisał:

było chyba najlepszą możliwą odpowiedzią dla człowieka, który zamiast jeździć i sprawdzać, jak będzie mu najwygodniej lub zapłacić za bikefitting, woli siedzieć na forum i szukać problemu na siłę.

zamiast jeździć i sprawdzać - k*wa twoja zdolność dedukcji jest porażająca. Zakładasz jakąś tezę i do tej fałszywej tezy kreujesz jakże wybitne i potrzebne argumenty

zapłacić za bikefitting, woli siedzieć na forum i szukać problemu na siłę. - to odwrócę teraz twój kolejny z du*py argument. W takim razie wg twojego myślenia gimnazjalisto z twicha szukam problem na siłę , siędze na forum co wymaga niewyobrażonego skupienia oraz marnowania czasu (całe 10 sekund na POST !) a zamiast tego mam iść z wyimaginowanym problemem (wg ciebie) na bikefitting za 500zł. , To jest ta Twoja gimbazowa porada ? Gdzie tu jest logika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Temat został usunięty.Prawdopodobna przyczyna usunięcia:- pkt 2b zasad pisania - brak klamrowego nazewnictwa tematu- podobny temat już istnieje- narusza inne postanowienia i zasady regulaminu forum lub/i polityki prywatności.Zasady pisania na forum: http://www.forumrowerowe.org/topic/9018-zasady-pisania/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...