Skocz do zawartości

[Porada] damper fox


Creati38

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Potrzebuje porady co do wyboru nowego dampera na długość 200mm. Nie znam się za bardzo na technologiach czy skrótach w nazwach więc prosiłbym o wyjaśnienie mniej więcej czy na co zwracać uwage ;) Mam jeden na oku nie wiem czy jest wart swojej ceny - https://www.centrumrowerowe.pl/amortyzator-fox-racing-shox-float-x-ctd-pd18467/?v_Id=125471 ? Ogólnie budżet max 1000zł co do mojego stylu jazdy to czeto latam po lesie albo po mieście katując wszystkie możliwe schody itp :D więc nie wiem co wybrać, choć i tak wszystko będzie lepsze w porównaniu do tego co miałem do tych czas czyli fox Vanilla R. z góry dziękuję za odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Pierwszy i trzeci mają 57mm skoku, wiec za dużo, możliwe że przy dobiciu elementy ramy będą kolidować i bida. Poza tym oba mają dużą puszkę, a do Maestro lepiej mniejszą. Duża jest dobra do jednozawiasów. Za to Fox z drugiego linka to nawet nie ma podanego skoku, brak tulejek DU. Ogólnie szukaj dalej...

Ed. zobacz tego:

https://www.olx.pl/oferta/damper-rock-shox-monarch-plus-rc3-200x51-CID767-IDzdy8m.html#a79772cdfa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
38 minut temu, Creati38 napisał:

Manitou McLeoda czym on się różni od foxa floata ?

Platforma ma 4 pozycje ,ale pokrętło można ustawiać w dowolnym punkcie. Zdecydowanie lepsze tłumienie kompresji niż Fox ( nie przelatuje przez skok jak Floaty ). Bardzo wydajne tłumienie powrotu, lepsza czułość.

Mam McLeoda już w trzeciej ramie i za każdym razem wymieniałem Floata na McLeoda, przy czym wymiana była z trzech różnych Foxów ( zwykły Float Performance CTD , Float RP2 Performance, Fox RP23 Kashima )  z zaworowaniem dopasowanym do ramy. W każdym przypadku zmiana znacznie poprawiała pracę zawieszenia pod każdym względem. To co mi się najbardziej podoba w McLeodzie, to brak przelatywania przez skok typowego dla Foxa, trzymanie skoku na technicznych zjazdach i czułość pracy . Do tego możliwość pełnego serwisu w domu, pełne instrukcje serwisu na YT oraz dostępność części ( od wentylu , poprzez komplety uszczelek do King Cana- dużej puszki ). 

Na MTBR jest cały wątek o McLeodzie plus wątek o zmianie charakterystyki tłumienia kompresji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

McLeod ma jedno ustawienie, a charakterystykę można zmieniać wewnętrznie. Jeśli będzie zbyt progresywny ,możesz wymienić puszkę na King Cana 9 choć wątpię ,aby było to potrzebne).

Rozmiar 200x51 jest chyba dostępny.

Poczytaj na MTBR i innych forach o McLeodzie. 

Tu jest post gościa ,który ma McLeoda w Anthemie, czyli system Maestro jak w Reignie.

https://forums.mtbr.com/shocks-suspension/manitou-mcleod-rear-shock-956836-4.html#post12172022

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam Wszystkich Forumowiczów. Mam mały problem, posiadam cannondale scalpel si hi mod z 2018 roku i chciałbym w nim wymienić damper z oryginalnego rock shox monarch na fox kashime. Z tym że oryginalny ma wymiary 190x45mm a kashima 190x51.8mm. Więc moje pytanie brzmi czy mogę bez obaw zamontować takową kashime bez obaw że coś może być nie tak?z góry dziękuję za odpowiedź ✌️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...