Skocz do zawartości

[Używany czy nowy?] Pomoc w doborze roweru.


Kukson

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Jeden post już pisałem na temat zakupu roweru ale po 2 miesiącach dopiero znalazlem cos dla siebie, wcześniej miałbyć typowy mieszczuch (muriwoods 29er) ale padlo ostatecznie na crossowy. Potrzebuje rady którą opcję najlepiej wybrac ;)

Jazda 70 % miasto(dojazdy do pracy, wycieczki z żoną) 30 % jakieś utwardzone drogi i raz na jakis czas trasa +- 30 km. 

 

Mocno sie zastanawiam nad zakupem UNIBIKE VIPER DISC z 2018 r, mam możliwość zakupu nowego za 2850 zl ze światłami na przód i tył. Nie wiem tylko czy do mojej rekreacyjnej jazdy taki osprzęt jest mi potrzebny. 

Albo UNIBIKE CROSSFIRE 2018 za 2250 zl.

 

Jest jeszcze jedna opcja którą rozważam, mianowicie

ROMET ORKAN 4 z 2015 r. Używany. Za 1200 zl. 

 

Opis od osoby sprzedajacej rometa: 

"Rower w bardzo dobrym stanie, świeżo po kompletnym przeglądzie przygotowującym do nowego sezonu. Ponadto założone zostały nowe opony Continental Contact II w rozmiarze 28"x1,75", wraz z nowymi dętkami.

Dzięki wymianie mostka kierownicy na wyższy w stosunku do oryginalnego oraz chwytom Ergon GP1 kark oraz ramiona pozostają rozluźnione w czasie jazdy, a nadgarstki mają lepsze podparcie."

 

Będę jeździł typowo rekreacyjnie. Uprawiam dużo sportu, lecz jazda na rowerze dawno została w tyle, dlatego szukam najtańszego a zarazem najrozsadniejszego rozwiązania. Z tad pomysł aby kupić taką używke...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Viper ma najlepszy osprzęt . To już solidny rower . Oświetlenie ( jeśli przyzwoitej jakości ) przydaje się na wieczorne przejażdżki .

Crossfire  ma wyraźnie słabszy  napęd i hamulce ale do rekreacyjnej jazdy spokojnie wystarczy .

Orkan jest pomiędzy . Tzn napęd ale ma hamulce promax . ????  Raczej lepsze od shimanowskich nie będą . Poza tym to używany rower . Sprzedający napisał o wymianie opon ale nic o napędzie . Czyli można podejrzewać że nie ruszany od nowości . Rower przejeździł 4 sezony i jeśli konieczna była wymiana opon to raczej trochę km zrobił  . Czyli może się okazać że cały napęd jest do wymiany . W najlepszy wypadku kaseta , łańcuch , linki i pancerze . Koszty wymiany nie są wielkie ale jednak są . Klocki hamulców pewnie też trzeba by zmienić .

Jeśli masz kasę to ja radziłbym nowego . Raczej Vipera . Napęd deore to wół roboczy , jeśli będziesz pilnował zmian łańcuchów wytrzyma lata . A pracuje poprawnie .

Aha , założyłeś temat w złym dziale .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...