Skocz do zawartości

[6000-8000] Szosa karbon endurance


Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

stoję przed zakupem szosy nr III ale teraz chciałbym postawić na ramę karbonową.

Celuję w długie dystanse i docelowo w utramaratony, dlatego pod uwagę biorę tylko i wyłącznie modele endurance czyli z wyższą główką ramy.

Co polecacie w tych granicach kwotowych?

Zakochałem się w tym modelu, Wilier GTR Team (https://wertykal.com/pl/p/Wilier-GTR-TEAM-Full-105-czarno-szary/5024) w cenie 7,5k z bikefittingiem.

Waga trochę odstrasza (8,4kg) ale pewnie po cyklicznej wymianie sztycy, kół czy kierownicy spadnie poniżej 8kg.

Czy ktoś z Was ujeżdża Wiliera w karbonie? Jak się zachowuje? To dobrej jakości karbon czy niejedne alu ich bije i niepotrzebnie wydam kasę?

Rozmiar do dogrania, pewnie coś koło 58-59. Mam 186cm wzrostu i przekrok 90cm, waga 81kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przekrok został zmierzony prawidłowo to nasz model w rozmiarze 61 cm powinien pasować. W razie zainteresowania podeślę instrukcję jak się właściwie pomierzyć. 

https://www.rosebikes.pl/rose-team-gf-four-105-2673779?product_shape=lightning+orange%2Fdark+red%2Fgrey+&article_size=61cm 

Rower konfigurowalny, w wersji na 105-tce można zmienić koła z Aksiumów na lżejsze i lepsze jakościowo. Akurat widzę, że za 155 euro jest dopłata do DT SWISS, ale chwilowo nie ma ich w magazynie, myślę, że nasze koła Rose R Thirty lub R 25. Model to sprawdzona konstrukcja w klasie gran fondo, od trzech lat wygrywa zwykle testy porównawcze w magazynach rowerowych. Po wymienia kół waga lekko spadnie do ok 7,5 kg. Dwa warianty malowania do wyboru: czarny lub czerwony. Gwarancja 6 lat na ramę i  2 na komponenty nawet jeśli startuje się w zawodach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsza jest tu długość wew strony nogi. Nie wiem czy w tym wypadku została prawidłowo zmierzona. Ja jeżdżę przy wzroście 183 cm (kiedyś 184) na ramie 59 cm, mostek  100 lub 110 mm przy podkładkach wyjętych spod mostka. Rama 59 jest odpowiednia dla długości wew strony nogi 87-89. Może faktycznie 59 cm byłaby lepsza z mostkiem 110 mm minimum. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jezdzisz na za duzej ramie. Rozmiar 59 i mostek 100-110? To jest patologia, a nie prawidlowy dobor rozmiaru ramy! Chcesz komus dopasowac rower, czy wsadzic na trzepak?

A tak swoja droga twierdzenie, ze dany rozmiar ramy jest odpowiedni, tylko na podstawie przekroku, jest wysoce naciagana i ryzykowna teoria.

Do autora tematu, jak podoba ci sie rower i masz mozliwosc zrobienia bike fittingu w cenie, a widze, ze robia to na podstawie Retula, to idz ta droga.

Badz szczery, wymagajacy, a nie tylko dobiora ci odpowiedni rozmiar ramy ale i dobiora odpowiednie ustawienia podparc, siodlo, kiera, pedaly.

A jeszcze lepiej, zeby wykluczyc "konflikt interesow",  zrob fitting bez deklaracji, zakupu konkretnego roweru. Potem odlicza ci cene fittingu od roweru.

Bedzie to rowniez korzystne dla ciebie, bo nie wiadomo, co dla twojej budowy ciala i stylu jazdy jest najlepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@paulsen Dzięki za rady..ale koledzy mają trochę racji. Wiesz dlaczego szukam nowego roweru? Bo 3-4 lata temu kupiłem Rose rozmiaru 61cm (po Waszych pomiarach, moich zdjęciach i kilkudziesięciu mailach). Do tych samych wymiarów polecaliście 61cm i jeszcze z mostkiem 120mm. Mostek oczywiście wymieniłem najpierw na 90mm ale rower był nerwowy i skończyłem na 100mm. Jednak "trzepak" to idealnie określenie jak się na tym rowerze czułem. Niestety z powodu zbyt dużej ramy na ultradystansach nabawiłem się poważnej kontuzji, biodra źle pracowały i podczas "wyścigu" po 500km jazdy non stop poszedł ITBS w kolanie. Trafiłem do fizjo, który jeździ na TDP i od razu wiedział z czym się mierzy. Teraz po rehabilitacji, ćwiczeniach wzmacniania mięśni głębokich i rollowaniu celuje w nowy rower - na pewno mniejszy :) Rose na OLX i w sobotę sprzedaję. Nie mam żadnych pretensji, po prostu chyba już nigdy nie kupię roweru online. Tylko i wyłącznie moja wina. Jednak Rose będę polecał ze względu na stosunek ceny do jakości i dla mnie mat nr 1.

Ale wracając do tematu, naprawdę nikt nie potrafi ocenić Wiliera? Daleko im do Colnago, Pinarello i całej włoskiej stajni?

No i czy faktycznie jeśli moim marzeniem jest powrót do spokojnej ale dłuuuugodystansowej jazdy to czy ten kąt główki ramy nie jest zbyt mały i komfortu tam nie zaznam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo jeszcze inaczej. Poszukuję przede wszystkim komfortu, więc dobrze robię że bardziej skłaniam się do

używanego Treka Emonda SL6 za 6000 -> https://szybkierowery.pl/produkt/trek-emonda-sl6-carbon-ultegra-r-58/

niż do nowego Wiliera za 7500 -> https://wertykal.com/pl/p/Wilier-GTR-TEAM-Full-105-czarno-szary/5024

Tylko teraz czy Trek 58cm nie jest zbyt mały na 186cm i 90cm przekroku? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pio_FCI rowery mozna spokojnie kupowac przez neta. Trzeba tylko troche wiedzy odnosnie swoich wymiarow charakteryzujacych ta idealna dla kogos pozycje na rowerze. Albo sam do tego dochodzisz albo robidz bike fitting.

Moj pierwszy rower szosowy byl za maly. Dowiedzialem sie tego jak zaczalem wiecej jezdzic. Drugi byl duzy ale to po czesci wynik dziwnej geometrii. Potem juz bylo coraz lepiej :)

Wilier to bardzo dobra marka. Moze ten szczegolny model nie jest jakas rewelacja.

Wez pod uwage, ze jest na 105 (nowej). Trek ma Ultegre ale poprzedni model. Do tego ma korbe 175mm. Nie kazdemu moze to pasowac. Jak potrzebujesz wiecej miejsca pomiedzy kolanami a klatka, a i chcesz ograniczyc zakres poruszania sie samych kolan lepiej isc w krotsze korby. Moze i nie jest to jakas wielka roznica ale dla przykladu, skracajac dlugosc ramienia korby o tylko 2.5mm, do 172.5mm, przy tym kompensujac to podniesieniem siodla o ta sama wartosc, daje nam w rezultacie juz 5mm dodatkowej przestrzeni pomiedzy kolanami a klatka.

Z tym komfortem to tez nie jest to takie jednoznaczne. Pewnie jakby zrobic jakas sonde, to by sie okazalo, ze nie da sie przypisac tego okreslenia do jakiejs szczegolnej geometrii roweru. 

Odnosnie rozmiaru 58 Treka. To ja przy 188 spokojnie moglbym na nim jezdzic. Porownujac do mojej obecnej ramy i ustawien, musialbym wyjac 8mm podkladke i zalozyc dluzszy mostek 140mm. Teraz mam 130mm. Albo zmienic kierownice na jakas z wiekszym zasiegiem. Na pewno nie bedzie za maly. Moglbys spokojnie rowniez przymierzyc sie do 56.

Wiliera nie widze geometrii wiec nie tu nie pomoge.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@1415chris nie spodziewałem się w dzisiejszych czasach syfu internetowego tak merytorycznej odpowiedzi. Dzięki, wow!

Geo Wilieria tylko u źródła https://wilier.com/en/products/int/road/gtr-team

 

Mam nadzieję, że moja historia będzie podobna. Pierwszy rower zbyt mały, nabawiłem się braku czucia niektórych palców u rąk. Drugi zbyt duży i poszedł ITBS. Oby ten trzeci zamazał wszystko ;)  Skłaniam się bardzo mocno do tego Treka ale chyba też z tego względu..że jestem samoukiem i strasznie ciekawy tej Emondy. Wilier dałby mi gotowy produkt dobrany na rozmiar, to by już tak nie smakowało :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.04.2019 o 16:42, 1415chris napisał:

To jezdzisz na za duzej ramie. Rozmiar 59 i mostek 100-110? To jest patologia, a nie prawidlowy dobor rozmiaru ramy! Chcesz komus dopasowac rower, czy wsadzic na trzepak?

A tak swoja droga twierdzenie, ze dany rozmiar ramy jest odpowiedni, tylko na podstawie przekroku, jest wysoce naciagana i ryzykowna teoria.

To nie jest patologia. I śmiem twierdzić, tu proszę nie traktować tego jako osobistej wycieczki, że nasza ekipa, która od kilku dekad sprzedaje rowery przez internet naprawdę zna się na robocie. Ze statystyk wynika, że naprawdę niewielki procent kolarzy ma tak nieproporcjonalną budowę ciała, że istnieje tu ryzyko pomyłki. Dlatego też prosimy o dokładnie zmierzenie się, szczególnie przekroku, podanie także wzrostu, zasięgu ramion itd. Dlatego też mostek można zwrócić do 4 tygodni po zakupie.

Sam wpakowałem się na początku przygody z szosą w za dużą ramę 59 cm (Haibike Speed SL), posługując się dostępnym w sieci, popularnym kalkulatorem (eddy fit, french fit itd). Drop/Reach kierownicy, mała ilośc podkładek, sportowa geometria. Bóle w okolicach lędźwi, ciągłe kombinowanie z pozycją siodełka (góra/dół, do przodu, do tyłu) - nie było łatwo. Potem przesiadłem się na służbowego ROSE w rozmiarze 57 cm (XEON CRS) i zrozumiałem co to jest właściwe dopasowanie ramy. 

Osobiście geometria gran fondo (i pośrednio endurance) mi średnio pasuje i uważam, że klasyczna geometria ramy jest najlepsza i najbardziej efektywna. Niemniej na ramie 57 cm modelu Gran Fondo męczyłem się podobnie jak na za dużej ramie wcześniej. W końcu odnalazłem właściwą pozycję, ale w kolejnych sezonach jeździłem już na 59 cm z mostkiem 100 mm, zero podkładek, kierownica płytsza (ritchey carbon streem). Jest też tak, że niektórym klientom nasza geometria po prostu nie będzie pasować. Zdarzyło się, że odradziłem jednemu czy dwóm osobom zakup naszego roweru po tym gdy siadły na demówkę i nie mogły odnaleźć właściwej pozycji. 

 Niezadowolonego klienta z poprzednich postów u góry przepraszam za zły dobór ramy, nie wiem czym było to spowodowane być może któryś z kolegów nie zwrócił uwagi na wszystkie wyniki pomiarów.  Niemniej ośmielam się zwrócić delikatną uwagę, że między przekrokiem 90 cm podanym na początku, a potem 91 i 94 cm jest pewna różnica. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie okreslenia patologia mialem na mysli wpis:

W dniu 1.04.2019 o 07:43, paulsen napisał:

Ja jeżdżę przy wzroście 183 cm (kiedyś 184) na ramie 59 cm, mostek  100 lub 110 mm

Nie znam zadnego systemu fittingu ani fittera, ktory by wsadzil kogos o wzroscie 183/4 na rame 59 o parametrach stack 603 i reach 394, dla przykladu wzialem Rose Team GF.

Ja mam 188 i moglbym spokojnie jezdzic na tej ramie. Co wiecej byloby to bardzo dobre dopasowanie, bo bez podkladek i z nieco odrobine dluzszym mostkiem niz mam w obecnym rowerze 135-140mm. Wiec nie ma szans ze ta sama rama bedzie rownie dobrze dopasowana do osoby nizszej o 5cm. Typowo sciganca geometria ramy, a pozycja jak na ulanskim koniu :)

W sumie to nie jest zadnym wyznacznikiem ale jaki producent oferuje swoje rowery w tym rozmiarze z mostkiem 100mm? Rozumiem ze sa ludzie na pograniczu wymiarowki ale w tym przypadku to jest dla mnie ratowanie zbyt dlugiej ramy krotkim mostkiem.

W dniu 1.04.2019 o 07:43, paulsen napisał:

Najważniejsza jest tu długość wew strony nogi.

Ten parametr nie jest i nigdy nie byl najwazniejzszy. 

Tu akurat jest duzy zakres regulacji poprzez dlugosc sztycy, wiec czy ktos ma 90 czy 87 nie ma znaczenia.

Rozumiem, ze mozna miec jakis algorytm bazujacy na usrednionej budowie ciala i poslugiwac sie tym parametrem przy wyborze ramy. Ale takie podejscie niesie ze soba duze ryzyko bledu.

Po pierwsze bazuje, jak wspomnialem na usrednieniu. Ktos majacy dosc duzy przekrok wzgledem calego ciala bedzie juz poza algorytmicznym  usrednieniem i w rezultacie wsadzony na za duza rame. Potem np mamy sytuacje ramy 59 z mostkiem 100mm.

Po drugie, sam parametr, a dokladniej mowiac jego pomiar jest obarczony duzym bledem. Ile podejsc do mierzenia przekroku tyle roznych winikow dla tej samej osoby. To juz samo w sobi powinno dawac duzo do myslenia. Czemu np nie stosowac calkowitej dlugosci ciala, gdzie mozna zminimalizowac ryzyko bledu pomiaru, i przepuscic to przez jakis algorytm, jak juz koniecznie stosowac jakis przelicznik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To byłoby zbyt proste żeby działało dla wszystkich. 

Akurat naprawdę całe życie słyszę o sobie, że mam długie nogi dlatego po pomiarach przekroku do Rose 61cm próbowałem mostek 90mm! Z racji nerwowości roweru zostawiłem 100mm ale to nie była przyjemna jazda. ROSE czy Canyon z racji logistyki musieli postawić na pewien złoty środek pomiarów, jednak wg mnie dopóki nie ruszą z prawdziwą akcją salonów/prezentacji/demówek w kraju to zawsze jednak będą kotem w worku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosząc się do dwóch powyższych postów. Pierwszym parametrem jaki bierzemy pod uwagę jest przekrok, ale zawsze proszę także po podanie wzrostu, długości ramion dokładnie tak jak pokazuje nasze wideo instruktażowe. Jeśli są wątpliwości radzimy niekoniecznie taką ramę jaka wychodzi z pomiaru długości wew strony nogi. Nie wiem jakiego modelu dotyczyła rada kolegi, nie znam sprawy, trudno wyrokować. 

Demówki ROSE można przetestować w kilku miejscach w Niemczech, a w Polsce we Wrocławiu. 

GF ma sportową geometrię, ale nie typowo ścigancką. Z tak wysoką główką ramy? Bardziej wyścigowa geometria to X-LITE TWO oraz XEON CW. 

Reasumując: tysiące klientów, którzy kupują wysyłkowo nasze rowery zwykle trafia z rozmiarem. Zdarzają się odstępstwa, zdarzają klienci, którzy przysyłają raporty i zalecenia od bikefitterów i wg tego dobieramy ramę, mostek i podkładki, a zdarzył się też taki, który musiał odesłać rower, bo bikefitter źle mu doradził. Statystycznie odstępstwa w proporcjach/ rozmiarach zdarzają się dość rzadko. Można się nie zgadzać z tym, jakimi kryteriami się kierujemy, ale nie można tego negować i pisać, że to bez sensu. 

Obserwując wielu kolarzy na ewidentnie źle dobranych ramach podczas jazd wokół Wrocławia, słuchając opowieści o ciągłych kombinacjach z mostkami, siodełkami, a potem rozmów o kontuzjach i rekonwalescencji (choć nie zawsze winna jest tu zła rama) wiem, że w temacie dopasowania jest wciąż wiele do zrobienia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to jescze raz po kolei.

Zaczynasz od:

W dniu 31.03.2019 o 21:30, paulsen napisał:

Jeśli przekrok został zmierzony prawidłowo to nasz model w rozmiarze 61 cm powinien pasować.

Bez jakichkolwiek dodatkowych informacji, wsadzasz 186cm goscia na rame 61. W sumie proces jest dosc logiczny, bo i to juz nie po raz pierwszy, mozna przeczytac twoje wpisy w dosc kategorycznie brzmiacym stylu:

W dniu 1.04.2019 o 07:43, paulsen napisał:

Najważniejsza jest tu długość wew strony nogi. 

Nawet jak jest to parametr od ktorego zaczynasz dobor ramy, to napisalem powyzej jakim bledem obarczony jest sam pomiar i jak niebezpieczym jako podstawa doboru ramy, czego przyklad mamy powyzej.

Jeszcze moglbym sie z tym zgodzic, gdybys dopisal, ze jest to podstawa waszego kalkulatora ale takie ogolne stwierdzanie, ze przekrok jest najwazniejszy jest nieprawda. Jest to wazny parametr, jak i wszystkie inne ale nie jest on decydujacy w doborze rozmiaru. No bo na zdrowy rozsadek, jak moze byc najwaznieszy skoro mamy sztyce, ktora mozemy sobie ustawic w dowolnym polozeniu? No prawie dowolnym....

Po czym kontynuujesz "dobre porady" przywolujac swoj przyklad:

W dniu 1.04.2019 o 07:43, paulsen napisał:

Ja jeżdżę przy wzroście 183 cm (kiedyś 184) na ramie 59 cm, mostek  100 lub 110 mm  

Czy sie z tym zgadzasz, czy nie, fakt jest ze jezdzisz na za duzej ramie. Glowe dam, ze nikt z szanujacych sie fitterow, a nawet taka osoba jak ja, nie majaca doswiadczenia w fittingu ale cos tam kumajaca, nie wsadzilby nikogo o tym wzroscie na rame 59 o przywolanych powyzej parametrach.

A jesli nawet bylyby ku temu rozsadne powody, zeby pozenic ww wzrost i rame, to zapewne nie sa one regula, na ktorej podstawie mozna polecac komus dobor ramy, przywolujac takie zestawienie jako dobry przyklad.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W weekend sprzedalem swojego 61cm Rose. Nowy uzytkownik jest kilka cm wyzszy, wiec mysle ze odnajdzie sie lepiej niz ja. 

Wracajac do tematu, jutro jade do Wertykala ogladac Williera GTR Team w wersji L i Xl. Jestem mega ciekaw czy faktycznie rower dobrze lezy w typie endurance. Jak spasuje to dopiero ktorys dzien urlopu i pelen fitting z ich strony. Jak nie to sledze internet i czekam na Speca Roubaix. 

https://wertykal.com/pl/p/Wilier-GTR-TEAM-Full-105-czarno-szary/5024

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok mały update. Wertykal robi ogromne wrażenie włoskiego charakteru. Kto nie był, z całego serca polecam Zabierzów bo to rowerowy inny niż wszystkie!

Przymierzając jednak model GTR Team na pierwszy rzut oka wydaje się po prostu...typowym rowerem szosowym do ścigania.

Przypominam, że szukam roweru czysto komfortowego na ultramaratony rzędu 500km. Wilier jest piękny, przed tym matem uginały mi się nogi. Umówiłem się na bikefitting za 2 tyg ale mam jeszcze trochę czasu, aby to przemyśleć i ewentualnie odwołać. Wydaje mi się, że Włosi akurat u Wiliera są dość konserwatywni i ich endurance jest bardziej marketingowe niż fizyczne. Spędziłem pół nocy na analizie geometrii ich modelu, modelu Rose który mi nie siadł i w porównaniu do tego czego szukam. Nie chcę być jak chorągiewka na wietrze ale może być tak, że komfort na 200-300km wycieczkach znajdę tylko kupując jednak Treka Domane lub Specialized Roubaix. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.04.2019 o 10:37, 1415chris napisał:

 

 

 

A jesli nawet bylyby ku temu rozsadne powody, zeby pozenic ww wzrost i rame, to zapewne nie sa one regula, na ktorej podstawie mozna polecac komus dobor ramy, przywolujac takie zestawienie jako dobry przyklad.

 

Opinia od klienta, z wczoraj, rower GF Four Disc:

Rozmiar, dzięki Pana pomocy, jest idealny. Wczoraj byłem na sesji fittingowej, wszystko udało się idealnie ustawić. Zmiana rozmiaru na 57, skrócenie mostka na 90 mm oraz zmiana siodła okazały się strzałem w dziesiątkę.  Żaden z elementów roweru po fittingu nie wymagał wymiany.

Myślę zatem, że nie ma sensu tutaj bawić się w szermierkę słowną. Jak wspomniałem - możemy się mylić w pewnych przypadkach, ale to my sprzedajemy tysiące rowerów na podstawie pomiarów i ponosimy tego konsekwencje. Dlatego Twoje argumenty nie mogą być radą dla innych osób, z całym szacunkiem dla Twego doświadczenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to juz mi rece opadly. Szkoda, ze nie chcesz zrozumiec tego co pisalem. Wydawalo mi sie, ze jasno, bez zadnych przekrzywien przedstawilem tok twoich wypowiedzi-porad, ktore w efekcie sprowadzaly sie do proponowania komus za duzej ramy, do tego popierajac sie swoim zle dobranym rozmiarem roweru.

Do tego teraz wklejasz komentarz klienta.... Czemu to ma sluzyc? Odwracanie kota ogonem? Do tego mostek 90mm w ramie 57? A co fitter mial w takiej sytuacji zrobic, zmniejszyc rame? Dopasowal goscia do tego co ma i tyle. Znowu sprzedaliscie komus za duza rame, na ktorej, zeby dalo sie jezdzic trzeba bylo zalozyc tak krotki mostek. Jestem ciekaw ile z tych tysiecy rowerow jakie sprzedajecie, sa tak dobrze dobrane jak tu te trzy przedstawione przypadki (pierwszy rozmiar 61, twoj rower i ten "zadowolony" klient).

Poza tym nie interesuja mnie "zadowoleni" klienci i fakt, ze sprzedajecie tysiace rowerow. Tu na tym forum propagujesz "zle doradztwo" i do twoich wylacznie wpisow sie odnosilem. Ale teraz po tym przykladzie "zadowolonego" klienta z tak krotkim mostkiem, pewnie zaczne odnosic sie do brandu, za ktorym stoisz ;)

Jeszce raz to podkresle, przekrok nie jest i nigdy nie byl najwazniejszym parametrem w doborze ramy. A ktokolwiek twierdzi inaczej nie ma kompletnie pojecia czym jest prawidlowy dobor ramy! Znowu odwolam do przedstawionych tu 3 sytuacji, jako przykladu jakim ryzykiem jest dobor ramy tylko na podstawie tego parametru.

Jak dalej nie chcesz tego zrozumiec, twoj wybor. Nie bede tego ponownie argumentowal, bo widze, ze to nie ma w twoim wypadku kompletnie sensu. Ale mam nadzieje, ze kazdy, kto przeczyta ten temat, zrozumie o czym wczesniej pisalem i uniknie sytuacji jak wyzej podane przyklady, zakupu i ewentualnej jazdy na zle dobranej wielkosci ramy.

Zeby nie spychac w kat konwersacji autora tematu....

Kazdy z nas byl, jest w podobnym punkcie, nazwijmy to, ewolucji rowerowej. Ja wiem co jest dla mnie wygodne. Np jakbym sie przesiadl na typowo endurance geometrie, przypuszczam, ze nie mialbym ani fizycznej ani mentalnej wygody. Tu nie ma regul. Zalozenie, ze endurance bedzie wygodniesze od innej geometrii, moze byc tak niebezpieczne jak dobor wielkosci ramy w podanych wyzej przypadkach.

Do czego zmierzam?  Ano jak sie nie przekonasz na wlasnej skorze, to sie nie dowiesz. Albo, jak pisalem powyzej, bardzo polecam profesjonalny fitting. Moze to zaoszczedzic czas i kilka rowerow. Duzy plus, ze masz sprecyzowane oczekiwania i jakies doswiadczenie z wczesniejszym rowerem. Daj znac jak sie sytuacja potoczy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...