Skocz do zawartości

[Lekki rower dla córki] rama ok. 15, koła 26 - waga 10kg, no może 11kg


rgr

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie nadszedł moment zakupu fajnego roweru dla córki (153cm,31kg), ale widzę że rowery o wadze 15kg (najlżejszy jaki widziałem do ok. 13kg) to taka norma.

Tak więc przyszedłem po poradę czy rzeczywiście nic lżejszego w sensownym budżecie nie znajdę? Córka ze swoją wagą specjalnej krzywdy ramie nie zrobi, więc nie potrzebuję super-solidnego roweru, natomiast waga w granicach 10-11kg byłaby mile widziana.

Czy dobrym pomysłem byłoby znalezienie czegoś na Allegro (plus ewentualna wymiana części)?

I tu pytanie - czego szukać? Mało kto umieszcza wagę roweru, więc na czym się skupić, aby docelowo faktycznie zejść do tej wagi?

Wymagania córki to przedni amor i manetki cynglowe?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukać używanego w bdb stanie na olx/allegro. Znaleźć taki na tak małej ramie będzie trudno, najlepiej poszukać czegoś za około 1000-1500 pln i przełożyć ramę na mniejszą, mostek krótszy, kierownica prosta, lekka, sztyca w dół itp. Na szybko przykład ( ostatnio widziałem coś taniej 10,5 - 11 kg - trzeba polować ) Generalnie rower 10-11 kg z amorem na kołach 26 musi być WSZYSTKO lekkie żeby taki wynik osiągnąć. Rama, koła, osprzęt. ogumienie itp.

https://www.olx.pl/oferta/lekki-rdr-fox-xtr-mavic-CID767-IDwBJd5.html#edd56a1e47

 

Edytowane przez SoloTM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie coś, ostatni raz jechałem na nim w październiku 2018, ogólnie nie używam - ale raczej nie planuję się rozstawać z sentymentu, rower jest pewnie niewiele wart a sporo ze mną kiedyś (w cięższej specyfikacji) przeżył. Waga z pedałami, koszykiem na bidon, rogami itp pierdołami wyszła 9,8kg a rama jest dość ciężka - stary Scott Scale 40 15,5", alu. Opony też nie wylajtowane, hamulce również i sporo innych komponentów. Geneza powstania jest taka, że po wielu latach gdy mój stary rower stał w szopie musiałem go doprowadzić do ładu, użyłem kilkanaście razy i teraz i tak stoi, używam tylko szosy :)Wklejam specyfikację, żeby było widać że wcale nie trzeba się aż tak napocić żeby było lekko.

 

Rama Scale 40 2006 rozmiar S 1547
Hak przerzutki   16
Przelotki   17
Śruby koszyka na bidon   9
Stery dolne Accent airplane 32
Stery górne Accent airplane 54
Widelec SID race  1278
     
Koło przód z opaską BOR XMD333, novatec 616
Zacisk przód Jakiś tytanowy 25
Tarcza przód Dartmoor nano 85
Śruby tarczy przód   12
Opona przód Saguaro 26x2,2 645
Wentyl przód Rubena 7
Mleko przód Caffelatex 105
     
Koło tył z opaską BOR XMD333, novatec 776
Zacisk tył Jakiś tytanowy 27
Tarcza tył Dartmoor nano 86
Śruby tarczy tył   12
Opona tył Saguaro 26x2,2 666
Wentyl tył Hutchinson 7
Mleko tył Caffelatex 102
     
Kasaeta z nakrętką XT M8000 11-42 435
Suport z podkładkami Accent 102
Korba z tarcza XT M8000 170mm 34z 691
Przerzutka XT M8000 273
Manetka XT M8000 obejma 129
Łańcuch XT M8000 255
     
Hamulec przód ze śrubami Stary SLX 311
Adapter hamulca przód ze śrubami   30
Hamulec tył ze śrubami Stary SLX 324
Adapter hamulca tył ze śrubami   35
     
Mostek ze śrubami Uno ultralite 90mm 146
Kierownica Pro jakaś przycięta na 530 145
Sztyca Elita one 31.6x300 128
Zacisk sztycy   27
Rogi WCS 98
Gripy BBB 20
Siodło Selle San Marco cośtam 96
Pedały PD-M540 348
Korki kierownicy   5
     
Linka przerzutki   11
Pancerz przerzutki   39
uchwyt licznika   6
podkładka mostka   6
koszyk   13
    9797

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie ten wyżej za drogo to możesz kupując to :

https://www.olx.pl/oferta/rower-gary-fisher-marlin-19-cali-na-xt-fc-m750-3x9-CID767-IDtqFkW.html#18e0e0288c

wstawić ramę 15 cali i bez amora wyjdzie poniżej 11 kg ( zalezy jeszcze co wstawisz ) Taką ramę, która waży 1,8 kg to za 300 pln powineneś upolować bez problemu w bdb stanie.

/edit

przykład :

https://www.olx.pl/oferta/rama-mtb-wheeler-15-cali-CID767-IDxWt7Y.html#d8b25692c0

i jak się potargujesz to za 1100 komplet z przesyłką kupisz, przekładka 2 godziny, nowe pancerze ewentualnie z linkami 30-50 pln max, może coś z napędu - 100-200 pln i za 1300 masz bdb i lekki rower wheeler na xt, lekkich kołach. Jak zapolujesz na lekki amor, jakiś bomber nieśmiertelny za jakieś -500 pln o wadze 1,6-1,8 kg lub nowy powietrzny suntorur raidon ( przy tej wadze musi być sprężyna powietrzna ) za jakies max 600 pln to masz de facto w połowie nowy ( lub używany, ale  w bdb stanie ) rower o wadze 11-12 kg za stosunkowo niewielką kasę i co ważne działającym amorem. ( jak wspomniałem, żaden sprężynowiec nie będzie poprawnie działał przy tej wadze )

/edit 2

przyklady amorów:

https://www.olx.pl/oferta/amortyzator-marzocchi-bomber-mx-04-powietrzno-olejowy-CID767-IDz2hDv.html#d635e36e01

https://www.olx.pl/oferta/marcochi-bomber-z2-retromtb-CID767-IDz8gj3.html#38336d0ddb

+ serwis za 200 max

https://www.olx.pl/oferta/marzocchi-bomber-2001-fox-rockshox-rst-fr-dh-CID767-IDxKAJ4.html#f402b58337

https://www.olx.pl/oferta/amortyzator-marzocchi-bomber-mxc-100mm-krakow-CID767-IDy19ai.html#f402b58337

 

Edytowane przez SoloTM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, rgr napisał:

OK, ale ile Ciebie taki zestaw kosztował?

To mój stary rower kupiony jeszcze w 2007, więc kosztowało mnie to tyle co doprowadzenie go do porządku - nowy napęd 1x11 coś koło 1300, koła używki za kilka stówek (lekkie, taką fanaberię miałem) i opony. I jeszcze sztyca z Chin wpadła oraz tytanowe zaciski za 40zł :DTego typu retro rower po przejściach jest wart jakieś śmieszne pieniądze, wątpię czy wystawiając na allegro na licytację osiągnąłby choćby 1500zł, po prostu nieczęsto można spotkać do sprzedania małe rozmiary - a że ludzie wystawiają stare rowery za dobre pieniądze ich prawo, one w większości do usranej śmierci będą wisieć w necie - nie ma kompletnie zainteresowania dobrym sprzętem na kołach 26". Specyfikację wkleiłem żeby pokazać, że bez cudowania może być i poniżej 10kg, nie musi być zaraz ze sztywnym widelcem i za miliony.

Przed odświeżaniem swojego grata myślałem nad kupnem używanego małego MTB na kole 27,5, mogłem wydać więcej kasy ale ofert było jak na lekarstwo więc w końcu wskrzesiłem trupa. Ale nie składałbym niczego tylko czekał na jakiegoś gotowca, rozejrzał się też po ebayu z niemiec i UK. Kupno małej ramy to jest szukanie igły w stogu siana. Nawet jak jest krótka podsiodłówka to do zestawu mamy długą główkę co podnosi kokpit (i przy okazji górną rurę) i ciężko się na tym wspinać itp itd. Albo będzie drogo albo będzie trzeba pójść na jakieś kompromisy, przywykłem :)

PS: Jeżeli rower jest tymczasowy i będziesz kombinować ze składaniem - leży mi gdzieś RS Recon, który był w moim rowerze fabrycznie. Ma porysowane lagi, może jakiś mały luz bo na części zeszła anoda - nie wiem, używałem go do końca aż nie kupiłem dawno temu SIDa właśnie. Recon ciśnienie trzymał, działał normalnie płynnie, po wcześniejszym serwisie nie zrobił wiele kilometrów. Już z 10 lat leży - chyba, muszę zobaczyć w domu czy go nie wyrzuciłem kiedyś. I z tego co pamiętam sterówka jest krótka, główka ramy pewnie nie więcej niż 110-115mm podpasuje. Mogę ci go po prostu wysłać jak byś chciał :) Ustawiony na 80mm - ogólnie amora ze skokiem 100 czy więcej do małej ramki 26" bym nie brał - to taka porada od użytkownika maleństw wszelakich.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...