Skocz do zawartości

[amortyzatory] wymiana unibike viper


Kamral

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jako, że jestem laikiem i nie znam sie kompletnie proszę o pomoc w wymianie amortyzatora przedniego. Mam unibike viper z 2016 po lekkim wypadku wygiąłem amortyzator przeni i chce go wymienic. Jeżdze tak 70 % asfalt 30 % szutrowe. Proszę o radę na jaki nie drogi amortyzator przedni mogę wymienić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Grube opony plus niskie ciśnienie i w lekkim terenie da radę. Ale na asfalcie będzie ciężej. IMO, jak sztywny wideł, to tylko carbon. Przy alu będą szybko ręce boleć.

Stówkę byś musiał dołożyć:

https://allegro.pl/oferta/widelki-rowerowe-java-mtb-26-carbon-rockbros-7670938417

lub:

https://allegro.pl/oferta/widelec-gavel-mtb-full-carbon-530g-560g-26-29-7808678371

albo taniej używka:

https://allegro.pl/oferta/widelec-sztywny-haibike-high-carbon-fork-430g-28-7722606944

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, sznib napisał:

Przy alu będą szybko ręce boleć.

Jest tyle rzeczy, od których "mogą ręce boleć" - najczęściej to ogólnie zła pozycja/niedopasowanie roweru/gripów, itp. i przede wszystkim brak "wytrenowania" danego osobnika, a materiał z jakiego zrobiony jest widelec jako przyczynę postawiłbym dość daleko.

Miałem alu, obecnie mam pod ręką stal i wungiel - nie są to takie różnice jak to niektórzy opisują. A jestem przekonany, że nie wiedząc na czym akurat jadą to nie byliby tego w stanie na 100% określić. Zresztą ogólnie za dużo jest tu zmiennych, bo trzeba by sprawdzić dokładnie takie same widelce, tylko z różnych materiałów, dokładnie w tej samej ramie, a to przecież nierealne z różnych względów.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Teraz, Kamral napisał:

aha mam koła 28' czyli te dwa pierwsze nie będą pasowały ?

Bedą. tylko zwróć uwagę ze wszystkie są pod hamulce tarczowe, oprócz drugiego, i on w przypadku montażu Vekczy błotnika jest dostosowany pod konkretny rozmiar kola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha to ja mam zwykle hamulce, takze opcja nr 2 dla mnie. Ale nr 2 znowu

UWAGA!

Nie jest to uniwersalny widelec na koło 26"-29",tylko widelec na koło 26" lub 29"(po zakupie proszę o podanie informacji jaki widelec państwo wybierają).

 

a ja mam 28. A jakis amortyzator nie drogi jaki polecacie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W określonym budżecie kupisz tylko taki samy NVX na wymianę. Waga 2700 g. Lepiej jednak sztywny o wadzę <1000g.

Żeby wymienić na sztywniaka, zmierz zieloną i czerwoną długość u swojego amortyzatora. Odejmij od zielonej ~20mm (podejrzewam będzie coś 450-460mm) i taki sztywny widelec masz szukać. Pod kola 28''/29'', oczywiście. Przykładowo ten ma 420, więc za krótki, ten - 435, ten - 450 i by pasował (ale nie ma pivotów). Karbon i stal są lepsze od aluminium, ale nie koniecznie znajdziesz odpowiedni nie aluminiowy.

Na wybranym sztywnym widelcu powinny być pivoty do mocowania v-brake-ów i długość rury sterowej powinna być nie mniejsza od czerwonego. Do tego jeszcze będą potrzebne nowe stery.

 

fork2bmeasurements.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...