Skocz do zawartości

[rower] Rockrider 520


Gedeon_909

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jestem zainteresowany rowerem RR520 a bynajmniej tak mi sie wydawalo.

175cm zwrostu / 77cm dlugosc nogi.

W sklepie na D niestety zadnej sensownej rzeczy na temat tych rowerow sie nie dowiedzialem. Wedlug ich tabelek powinieniem miec juz L. 

Wedlug kalkulatorow w internecie wychodzi ze M.

Mierzylem dzis w sklepie wysokosc ramy przy samych siodelku 72cm. W polowie ramy miedzy rura siodelka a kierownica 78cm.

W ktorym miejscu powinno mierzyc sie odpowiednia wysokosc. W kazdym miejscu ramy ten wynik bedziez dobry. Chcialem zeby bylo min 5cm bezpiecznego luzu.

 

Dla porownania w GO SPORT tam mialem najbliszej Cross Espirit (jesli dobrze pamietam) S - 26 mial wiecej luzu, ale rower wydawal sie maly i jakos mniej wygodnie sie na nim jezdzilo. Ten sam model w wersji M, mial juz 27,5 i tutaj bylo na styk z rama jesli chodzi o krok.

 

Wspomniany model RR520 w rozmiarze M bedzie odpowiedni dla mojej dlugosci nogi ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byłeś w sklepie to nie mogłeś się przymierzyć? Najlepiej właśnie przysiąść się do roweru i wtedy zobaczyć jak jest. Stojąc nad ramą masz mieć delikatny luz, tak żebyś nie obił się nabiałem o rurę roweru przy zeskakiwaniu. Oznaczenia literowe, jak i calowe są orientacyjne - co producent to inna rozmiarówka. Rockridery są stosunkowo małe, więc ta L to będzie minimum, nawet nie wiem czy nie będzie lekko przy mały. Ta L to rozmiar ok. 17,5, a niektórzy producenci oznaczają w ten sposób S. Ile masz lat? Rośniesz jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34, wiec rosnac to juz raczej nie bede. Przymierzlaem sie do M i L. Po zejsciu z siodelka jest luz w obu przypadkach, ale przed siodelkiem. Jesli poleci sie dalej w strone kierownicy to juz zapasu nie ma. Moze tak bedzie w kazdym rowerze. Moj ostatni ma rame rownolegla do podloza, dlatego nie jestem pewny czy mierzy sie tylko bezposrrednio przed siodelkiem wysokosc ramy.

Rozne tabelki kraza w internecie. Jesli to wymiar ST lenght to rzeczywiscie na stronie decathlon sa jakies niskie wymiary..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 180 wzrostu i górala mam w rozmiarze M gdzie rura podsiodłowa jest 480 natomiast patrząć na rozmiarówkę firmy na d do rozmiar pewnie był by XL.

Najlepiej przymierzyć a to że przy kierownicy klejnoty leżą na ramie to nie patrz.

Mam jeszcze szosę właśnie z firmy D Tribana 520 i tu rozmiar mam L gdzie podają że dla wzrostu 182 (dla lepszego komfortu zmieniłem tylko mostek ze 110 na 80 i jest ok)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Piter233 napisał:

Stojąc nad ramą masz mieć delikatny luz, tak żebyś nie obił się nabiałem o rurę roweru przy zeskakiwaniu. Oznaczenia literowe, jak i calowe są orientacyjne - co producent to inna rozmiarówka. Rockridery są stosunkowo małe, więc ta L to będzie minimum, nawet nie wiem czy nie będzie lekko przy mały.

 

28 minut temu, Przemo6435 napisał:

Ja mam 180 wzrostu i górala mam w rozmiarze M gdzie rura podsiodłowa jest 480 natomiast patrząć na rozmiarówkę firmy na d do rozmiar pewnie był by XL.

Głupoty, tak to skomentuję.

Od kiedy rozmiar roweru definiuje długość rury podsiodłowej? Aktualnie coraz bardziej popularne są krótkie rury podsiodłowe. Naprawdę uważacie że Decathlon zrobił rower XL dla kogoś z wzrostem 175? A co z resztą klientów?

Najważniejsza jest górna rura. Według mnie L będzie za duży i to sporo. M powinien być w sam raz, ale trzeba się przymierzyć. Model 520 to czysto rekreacyjny model, więc krótka górna rura ma uzasadnienie.

Przypominam także, że rozmiar to nie tylko długość rury podsiodłowej i rury górnej. To także wysokość główki, co przy za dużym rozmiarze spowoduje że kierownica będzie za wysoko.

Porównywanie cyferek między producentami nie ma sensu, zwłaszcza wyrwanych z kontekstu. Podam przykład.

W swojej szosie mam główkę ramy o wysokości 125mm. Wchodzicie na stronę producenta X i stwierdzacie że jest to pewnie malutki rozmiar, jakieś 48, może 50. Otóż nie, jest to rozmiar 54 o sportowej geometrii. Gdzie tu sens takich porównań?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
2 godziny temu, skom25 napisał:

Od kiedy rozmiar roweru definiuje długość rury podsiodłowej?

 

2 godziny temu, skom25 napisał:

Przypominam także, że rozmiar to nie tylko długość rury podsiodłowej

Zgubiłem się.

No to jest związek długości podsiodłówki z rozmiarem czy nie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, skom25 napisał:

Najważniejsza jest górna rura. Według mnie L będzie za duży i to sporo. M powinien być w sam raz, ale trzeba się przymierzyć. Model 520 to czysto rekreacyjny model, więc krótka górna rura ma uzasadnienie.

Optycznie M i L sa praktycznie takie same. Na M czulem sie komfortowo, na L mialem wrazenie lekkiego wyciagniecia do przodu przy siodelku na tej samej wysokosci wzgledem ziemi.

Na cos jeszcze warto zwrocic uwage ?

Teraz, Dokumosa napisał:

@Gedeon_909 poprzestań lepiej na tym "tak mi się wydawało". Na ten rower szkoda absolutnie każdej złotówki.

A jakas alternatywa w przyblizonym budzecie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, michuuu napisał:

 

Zgubiłem się.

No to jest związek długości podsiodłówki z rozmiarem czy nie.

 

Owszem, najczęściej to właśnie długość rury podsiodłowej oznacza rozmiar, natomiast nie jest to wyznacznik. Nie można robić porównań między producentami trzymając się tylko tego parametru.

Druga wypowiedź którą zacytowałeś jest nieco wyrwana z kontekstu. Miała na celu uświadomić że rama to nie tylko rura podsiodłowa, bo wszystkie wymiary zwiększają się razem. Mam nadzieję że moja wypowiedź została zrozumiana.

Teraz, Gedeon_909 napisał:

Optycznie M i L sa praktycznie takie same.

Optycznie to duża część ram będzie podobna. Musisz się przymierzyć i samemu stwierdzić co Ci bardziej pasuje. Ja uważam że rozmiar L będzie za duży, a jesteś tylko 1cm wyższy od mnie.

Zauważ też, że przeskok w długości górnej rury między M a L jest bardzo duży, bo aż 30 mm! Na papierze nie wydaje się to dużo, ale uwierz, jest to naprawdę gigantyczna różnica. Ja bym prawdopodobnie posadził Cie na M, ale Twoja decyzja. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd ten wniosek, może jest prawdziwy, może nie. Waga i grubość rur z których jest zbudowana, wcale nie oznacza większej trwałości.

Zresztą to jest rower to naprawdę spokojnej rekreacji a nie DH...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ortodonta jest wielokrotnie droższy od takiego roweru. Pisałem już wiele razy - może wytrzymywać skakanie, hopy, dropy i tym podobne świrowanie. Ale jak się pewnego razu poskłada to ino z hukiem. Nigdy nie masz pewności kiedy to się stanie - za 10, 100, a może 101 razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...