Skocz do zawartości

[Wybór roweru dla początkującego] Unibike Viper 29?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanownych forumowiczów

Jako, że jestem tu nowy pozwolę sobie przywitać się na wstępie.

Po 18 latach przerwy w przygodzie z rowerami postanowiłem zakupić nowy rower. Jako, że wypadłem z obiegu nie orientuję się za mocno w obecnym rynku. Roweru potrzebuję głównie rekreacyjnie ewentualnie na dojazdy do pracy po mieście. Mam 193cm wzrostu. To na czym mi głównie zależy w rowerze to lekkość konstrukcji, wytrzymałość oraz szybkość roweru. Po wstępnym przegrzebaniu rynku moją uwagę przykuł Unibike Viper 29 rocznik modelowy 2019 w ramie 23 cale. Pytanie czy jest sens wydawania 3000zł na taki rower? Czy w ogóle do takiego przeznaczenia warto przeznaczać na rower aż taką kwotę? Czy może lepiej kupić coś standardowego np górala w całkowitym standardzie? Zaznaczam, że jestem laikiem więc w szczegółach nie bardzo się orientuje póki co.

Będę zobowiązany za wszelką pomoc i opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwota jaką chcesz wydać jest dość spora i w tym przedziale jest już w czym przebierać. Idź do sklepu i się przymierz do różnych opcji (MTB, CROSS, TREKING). Zastanów się po co Ci rower, kup i korzystaj. Unibike ma akurat najlepszy stosunek jakości (wyposażenia) do ceny.

Ja jak szukałem, tez po dłuższej przerwie i zmęczeniu starym "góralem" stawiałem na trekinga, ale jak się przejechałem to od razu odrzuciłem (przeszkadza mi kierownica w rogala). Kupiłem crossa (unibika crossfira - chciałem mieć Unibika, taka wewnętrzna potrzeba) i jestem zadowolony. Z doświadczenia, im dłużej będziesz się zastanawiał tym więcej wątpliwości.

aa.. i można ten rower (viper) dostać nieco taniej jak się dobrze poszuka (ok 10%). 

Edytowane przez szpenton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm nieco taniej to chyba model 2018. W przypadku modelu 2019 on dopiero wchodzi więc cena 2999zł obowiązuje. W internecie być może idzie go kupić taniej, ale unibike zastrzega, że nie udziela gwarancji na rowery sprzedawane wysyłkowo. To trochę komplikuje sprawę. Z drugiej strony te 10% pewnie urwę i tutaj w sklepie. Chociaż to może być trudne w przypadku największego rozmiaru ramy, którego robią najmniej. Co do innych rowerów to mtb próbowałem i odpada a góral niby też jest ok ale cross jest lżejszy szybszy i jakoś lepiej mi się tym jeździ. W ostateczności do tego vipera da radę szersze opony założyć :) prawdę mówiąc na początku chciałem kupić crossfiera, ale viper ma ciut lepszy osprzęt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To "ciut" kosztuje 600zł. :) Zależy ile będziesz jeździł. 

W gwarancji jest warunek ale jak Ci sprzedawca wszystko podbije i nie będzie wysyłki na rachunku to Ci nie udowodnią że kupiłeś w internecie. :) 

Model 2019 widziałem już z 7% upustem, a myślę że 10 można uzyskać. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szpeton z ciekawości gdzie można dostać model 2019 z upustem 7%? Ogarnąłem wszystkie większe sklepy z tym modelem w ramie 23 i wszędzie trzymają 2999zł. Wiem, że to ciut kosztuje 600zł i właśnie tu jest ból, bo wydaje mi się, że ten rower jest odrobinę za drogi ogólnie. Ogólnie producent polityki rabatowej nie uznaje. Robią mało rowerów w największej ramie i tym kwitują wysoką cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szpenton nie koniecznie zarówno Kross jak i Unibike sprzedają również rowery bezpośrednio tak więc producent też może rabatów udzielać będąc sprzedawcą :). Jak Ci się sprawuje ten crossfire? suport i pedały są całe? Łańcuch się nie rozciągnął?

Lookne jeszcze raz na tego crossfiera a nóż coś przeoczyłem.

Edytowane przez Nowy_rower
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie niewiele na nim już przejechałem ale nie rozumiem co w nowym rowerze miałoby się od razu popsuć?! na razie to jestem na etapie testowania i regulowania żeby było wygodnie. Wcześniej jeździłem na mtb i muszę się trochę przyzwyczaić.
Różnice w sprzęcie pomiędzy Crossfire, a Viperem są ogromne, ale pytanie czy odczuwalne dla amatora? Dla mnie alivio czy deore to jedna bajka. W hamulcach przy tak cienkich oponach to nie ma znaczenia czy to będzie v-ka czy jakiejkolwiek klasy DISC - co z tego, że koło zablokowane jak opona nie ma czym się zatrzymać (brak porządnego bieżnika). suport na kwadrat czy też octa to przy mojej masie (82kg) i rekreacyjnej jeździe nie robi. Jedynie do amorka mam jakieś mieszne odczucia, jest za sztywny (regulacja +/- chyba nie działa), może się wyrobi, a może tanie uginacze tak mają.:)

Kupiłem unibika z potrzeby serca, a crossfira bo wpadła niespodziewana kasa i udało się go kupić okazyjnie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mając do wydania 3k nie brałbym Unibike'a, brzydkie robią te rowery, ciężkie i z przestarzałą geometrią. Jedyna zaleta to że wyposażenie pakują dobre jak na tą cenę, ale jak ktoś jeździ to i tak po kilku sezonach będzie wprowadzał jakieś zmiany – choćby na skutek eksploatacji elementów.

Rozważyłbym raczej Treka Dual Sport 3. Osprzęt gorszy, ale od Treka lepszych ram nikt nie robi (jTrek daje dożywotnią gwarancję), koła wydają się bardziej godne zaufania, a całość waży kilogram mniej. Jakbyś chciał zrezygnować z amortyzatora to jest jeszcze FX3 który waży ledwo 12 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem, że przy zakupie roweru, ważna jest jakość roweru, i to w odpowiedniej cenie.

Nie zawsze tak jest teraz, a nawet często, że, jak się kupi jakiś, droższy rower, to on będzie lepszy jakościowo. Ja jeżdżę na normalnym rowerze od 17 lat, z jedną tylko zębatką, z hamulcem na torpedo i on przez tyle lat wytrzymywał i nadal wytrzymuje.

Bardzo dużo i często zawsze jeździłem, przejeżdżając w ciągu roku po parę tysięcy kilometrów, tak przypuszczając ( bo nigdy nie miałem licznika rowerowego ) i rower niezawodny.

Fakt, jest to już stary rower, z dawnego ROMETA, ale ludzie do tej pory mają takie rowery i na nich jeżdżą. Musiałem w rowerze wiele rzeczy wymieniać, bo jest to normalne, jak się często, po setki kilometrów jeździło i jeździ i każdy, kto tyle jeździ, musi w rowerze, co jakiś czas coś wymieniać.

Sam miałem sobie kupić drugi rower i przeglądałem zdjęcia różnych rowerów w sieci, na stronach sklepów z rowerami, ale, ostatecznie zrezygnowałem, bo nic ciekawego nie znalazłem.

Ja pierwszego lepszego roweru bym nie kupił, tylko po to, żeby kupić. Ja patrzę przede wszystkim na jakość w użytkowaniu. Można poszukać, pochodzić po sklepach rowerowych, a nawet po targach i wybrać dobry rower w niewysokiej cenie. Teraz nie jest łatwo poszukać jakościowego roweru w odpowiedniej cenie. Nie każdy, droższy rower, ma jakość. Teraz się stawia bardziej na MODĘ, na firmę, a nie tak często na jakość.

Dawniej, rowery miały dobrą jakość i, często, a co ważne, nie były drogie. Nie tylko, ROMET państwowy miał znakomite rowery, ale były również niemieckie, jakościowe rowery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

No więc ostatecznie wybór padł na Unibikea vipera w ramie 23. Model 2019. Jaka to jakość zobaczymy za parę lat. Nie widzę żeby dużo takich używek ludzie sprzedawali więc powinno być nieźle. Ciekawi mnie natomiast marka Ghost. Ktoś ją zna? Wrzucają w wyższych seriach SLXy i amory Rockshock więc na papierze wygląda ciekawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...