Skocz do zawartości

[hamulce] Luz w klamce Triban 100


Przemekkk0

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z hamulcem tylnym w tribanie 100. Otóż jest lekki luz, zanim klamka zacznie hamować. Czy oznacza to za małe naciągnięcie linki? Z tego, co widzę, to dosyć luźno to jest i klocki sa daleko od obręczy. Wystarczy, że naciągnę linkę? Tylko jak to zrobić? Nie mam tych szczypiec do naprężania linki. A ręką nie bardzo mi idzie. Może zacisnąć szczęki? 

I ostatnie pytanie. Mam nadzieje, że ten problem nie jest spowodowany zmianą mostka na krótszy, co spowodowało odgięcie pancerzy lekkie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem tribana 100 w sklepie, właśnie co mnie się rzucilo w oczy to beznadziejne hamulce, szczegolnie te plastykowe klamki. Tak że może i wszystko dobrze ustawileś, ale lepiej nie będzie. Jak skończą się klocki, to wymień na porządne (author, merida) to powinno poprawic nieco siłę. Ale jednak najlepsze co można zrobic - od razu wymienić ten plastyk. Widzialem na allegro byla kiedyś Avid fr5 za 20 zł.  Nawet zwykla BL T4000 bedzie lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, remover napisał:

Próbowałem tribana 100 w sklepie, właśnie co mnie się rzucilo w oczy to beznadziejne hamulce, szczegolnie te plastykowe klamki. Tak że może i wszystko dobrze ustawileś, ale lepiej nie będzie. Jak skończą się klocki, to wymień na porządne (author, merida) to powinno poprawic nieco siłę. Ale jednak najlepsze co można zrobic - od razu wymienić ten plastyk. Widzialem na allegro byla kiedyś Avid fr5 za 20 zł.  Nawet zwykla BL T4000 bedzie lepsza.

Podane modele to klamki na prostą kierę. A ja mam baranka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale coś tu jest nie tak, bo przedni chodzi dobrze. Tylko z tyłem są takie problemy. Może za mocno dokręciłem hamulec do ramy? Rower stał w piwnicy, na deszczu to nigdy nie stał, więc linki i pancerze są jak nowe. Tylko bardzo kurzy się w piwnicy wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...