Skocz do zawartości

[napęd] przeskakujący nowy łańcuch na najmniejszej zębatce


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Posiadam rower Kross Flex 2.0. wymieniałem ostatnio łańcuch, bo już rozciągnął się o 0.75(wg przymiaru), i nowy łańcuch KMC x8.93 przeskakuje na najmniejszej zębatce.

Za nic nie potrafię tego wyregulować/ustawić, próbowałem różne długości, regulowałem przerzutkę, zakładałem różne spinki, i kompletnie nic nie pomaga, po prostu się poddałem

Najlepsze jest to że na starym łańcuchu hg40,  nic nie przeskakuje! po prostu go zakładam, i nawet bez żadnych regulacji pracuje jak trzeba. A nowy skacze, że aż się nie da jechać.

Sprawdzałem też na starym zużytym connex 800, i też przeskakuje ale zdecydowanie mniej niż ten KMC.

Dodam też że miałem już taki problem w innym rowerze, ale tam wystarczyła mała regulacja przerzutki i wszystko działało

 

czy to możliwe że zębatka jest wyrobiona? zrobiłem tym rowerem maksymalnie 500-800km

tu są zdjęcia zębatki https://photos.app.goo.gl/4aHL2QSQ84PdfFAg7

 

jakieś pomysły?

 

osprzęt to:

Shimano Tourney MF-TZ20 14-28T

Shimano Tourney RD-FT35

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takich tematów były dziesiątki, a odpowiedź zawsze ta sama: nowy łańcuch powinien iść w parze z nową kasetą/ wolnobiegiem.

Szczerze mówiąc, kompletnie nie rozumiem po co chcesz wymieniać łańcuch. Części które masz u siebie, są tak tanie, że nie ma to kompletnie sensu. Załóż stary łańcuch i dojedź całość do końca. Za jakiś czas dokupisz wolnobieg i będziesz miał nowy napęd.

Metodę na podmianę łańcucha stosuje się gdy robi się duże przebiegi, na sprzęcie co najmniej ze średniej półki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...