Skocz do zawartości

[Uszczelki] do Marzocchi 888


SKYLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, potrzebuje wymiary uszczelek olejowych do tego amortyzatora, średnica lag to 38mm. Chce się upewnić czy zwykłe uszczelki będą działały, ponieważ te w sklepach dedykowane dokładnie do tego modelu kosztują 200 zł, a te normalne max 20 zł.

Takie uszczelki pasowałyby ? https://sklep.mieloch.pl/produkt/uszczelniacze-przedniego-zawieszenia-aprilia-ducati-kawasaki-yamaha-marzocchi-38mm-wp.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zaszalałeś. To są uszczelki do widelców w motocyklach. Zapobiegają wydostawaniu się oleju z goleniu. Nad nimi są montowane jeszcze uszczelki zapobiegające dostawaniu się zabrudzeń do środka, zgarniacze lub całkowite osłony goleni. To co jest w tym linku to zwykły zimering. Nie zda to egzaminu. Po tygodniu ta mała warga z góry będzie ostro przetarta i będzie puszczać brud. Możesz też sobie porysować golenie, bo warga poniżej jest w kształcie stożka i ma sprężynkę. Będzie w rezultacie dociskać brud do goleni. Zdarzają się też cwaniacy na aledrogo co sprzedają zimeringi jako zamienniki uszczelek kurzowych do innych widelców. Zimering najlepiej zdaje egzamin jako uszczelnie elementów pracujących w ruchu obrotowym.

W ogłoszeniu jest napisane, że pasuje do Marzocchi bo robili oni też zawieszenie do motocykli, ale Marcok sam nie produkował swoich uszczelek. Nie pamiętam kto, ale na necie na pewno jest info jaka firma to robiła. Wiem, że produkują oni nadal kurzówki, które pasują do 888 ale sprzedają je pod własną nazwą. To jest jakaś żeńska nazwa. Nie mogę sobie przypomnieć jaka. I tak kosztują więcej niż ten produkt jest wart, bo uszczelki kurzowe do widelców realnie są warte może 20 zł, ale ceny są na poziome uszczelek do innych widelców.

Edytowane przez Ilia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie ma wymiary gniazdo uszczelki ale myślę, że ciężko będzie znaleźć zamiennik. Są widelce do motocykli, które mają uszczelki kurzowe jak w widelcach do rowerów. Może znajdzie się coś na średnicę lagi 38 mm. Tylko w motoryzacji termin ,,uszczelka kurzowa'' raczej nie istnieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W widelcach rowerowych nie ma uszczelek olejowych na lagach. Jak masz ubrudzone olejem golenie to wymieniasz uszczelki kurzowe. Trochę pogrzebałem i coś znalazłem. W załączniku foto trzech uszczelek. 1 to oryginał do Marcoka. 2 to uszczelniacz od moto, który jako tako daję radę i nie kosztuje fortuny. 3 to zwykły simmering. Firma, która produkowała uszczelki do Marcoka nazywa się Ariette.

 

uszczelki.jpg

Ktoś tam kiedyś coś napomknął, że w 888 chyba faktycznie są uszczelki kurzowe i olejowe na lagach. Chociaż nie mogę sobie przypomnieć żebym te drugie kiedyś widział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marzocchi 888 ma uszczelki olejowe masz tu link do zestawu http://goodbike.com.pl/p/117/850/uszczelki-marzocchi-888-66-srednica-38mm-2015--amortyzatory-akcesoria-amortyzatory.html

A cena jest kosmiczna.

Zdaje się mi że właśnie one przepuszczają, ale lepiej już kupić komplet.

Albo po prostu jak będę go rozkręcał to zabiorę te oryginalne i pojadę do sklepu z uszczelniaczami lub zmierzę je i kupie jakieś z motocykla.

Edytowane przez SKYLEX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Mod Team
W dniu 22.03.2019 o 21:20, Ilia napisał:

W widelcach rowerowych nie ma uszczelek olejowych na lagach.

Wiem że minął miesiąc od tej wypowiedzi i są święta itd... Dlatego najłagodniej jak mogę proszę - zmień proszę dział w którym się wypowiadasz bo bez żadnych skrupułów Cię zbanuję! Takie wypowiedzi są szkodliwe i zbędne. Proszę się douczyć i wówczas zacząć się udzielać.

Do autora tematu - jesli nadal sobie nie poradziłeś i szukasz rozwiązania to poszukaj uszczelek olejowych firmy Ariette - oni przez długi czas robili uszczelnienia dla Marzocci. Mierzysz średnicę zewnętrzną uszczelki, później wewnętrzną oraz wysokość.
Pasująca wysokość to zazwyczaj 7 lub 9 mm średnica zewnętrzna to 48 mm a wewnętrzna to 38 mm. Dawno nie miałem żadnej ósemki w ręku stąd nie pamiętam z głowy wymiarów. Musisz też pamiętać o poprawnym osadzeniu by warga zbierająca była skierowana w dół. Uszczelki kurzowe również produkowała Ariette więc komplet nie powinien kosztować więcej niż 80 zł.
Trochę mam roboty ostatnio więc forum nieco zaniedbałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...