Skocz do zawartości

[rower crossowy] wybród do 5 k albo ciut wiecej


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!! rozmyślam nad zakupem roweru typu cross, bo choć od zawsze jeżdżę MTBekiem, to na dobra sprawę, góry to widziałem 10 lat temu na rowerze i nie sądze, abym to powtórzył (a jak nawet taka mysl by mnie "napadła" to zostawiam górala).Juz wiek nie ten, kręgosłup juz mnie od sylwetki pochylonej dosc mocno boli . W każdym bądź razie wymyśliłem sobie rower typu cross, a że nigdy na dobrą sprawę nie miałem z tego typu rowerem do czynienia prosiłbym o wskazanie jakis dodatkowych modeli do 5000 . Znalazłem https://immotion.pl/rowery-crossowe-i-trekkingowe/688-rower-crossowy-unibike-xenon-gts-9.html (ale jakoś amorek jest dosc sredni (chyba) , kaseta....) ale reszta wydaje mi sie ze ok ( ewent gdzieś sie spotkałem , że klamki stxa są problematyczne). Wydaje mi se, ze unibike stosuje stare rozwiązanie i rama nie jest traperowana....
Kolejnym jest https://bikepark24.pl/Rower-crossowy-Kellys-Phanatic-90-model-2019.html tutaj tez chyba amorek jest lipny oraz hamulce
i jeszcze krosshttps://www.kross.pl/pl/2018/cross/evado-9-0 dodatkowo https://www.rowerywroclaw.pl/trekkingowe/rower-ktm-life-action-30s-xt/201704634
W tym cubie hamulce sa do wymiany (ale firma z którą rozmawiałem w cenie moze dodac deorki, tylko nie wiem czy tyczy sie to kompletu (tj tarcz, klamek oraz hamulców) czy tylko hamulców

 Choć troche poza moim budżetem ale na chwile obecną myslę o cube https://sklep.sportprofit.pl/pl/p/Rower-Cube-Cross-EXC-iridiumred-2018/18154 ( link poglądowy, bo cena ok 5400)
jest na Xtku, amor jak na crossa przyzwoity tylko nie bardzo wiem co sadzić o ramach tej firmy. Niektórzy mówią, że to marketowy produkt (przynajmniej rama) ....

image.png

Edytowane przez mrnobody
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na razie niewiele przejechałem (ok 50 km) , ale czuje sie zawiedziony....ręce mi cierpną, i jakoś średnio mi wygodnie. Prawdopodobnie muszę sie po prostu przyzwyczaić bo przez ponad 20 lat na MTB jeździłem......ale trochę głupio, ze majac rower za te spore pieniądze, wole 9 letniego MTBka...:/Amortyzator na razie nie dotarty i zachowuje się jak sztywniak :/muszę też kierownice prawdopodobnie skrócić bo 680 mm to za duzo dla mnie ( ale nie bardzo wiem io ile to zrobić- będę skracał po 1 cm na stronę i się zobaczy) chyba też mostek zmienię na regulowany....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw troche podpompowałem, ale za twardy się stał, więc trochę spuściłem .....troszkę lepiej wybiera, ale szału nie ma.....coraz bardziej żałuje, ze sie zdecydowałem na crossa....Chyba lepszym rozwiązaniem było, albo pozostanie na tym co mam albo zakup mtb 29...

na dodatek krocze mnie napierdziela.....masakra jakaś...i to na kolejnym siodełku, muszę pokombinować z ustawieniem, ale juz koncepcje mi się kończą.

Edytowane przez mrnobody
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.04.2019 o 14:04, mrnobody napisał:

Najpierw troche podpompowałem, ale za twardy się stał, więc trochę spuściłem .....troszkę lepiej wybiera, ale szału nie ma.....coraz bardziej żałuje, ze sie zdecydowałem na crossa....Chyba lepszym rozwiązaniem było, albo pozostanie na tym co mam albo zakup mtb 29...

na dodatek krocze mnie napierdziela.....masakra jakaś...i to na kolejnym siodełku, muszę pokombinować z ustawieniem, ale juz koncepcje mi się kończą.

Czemu żałujesz wyboru crossa? Też zastanawiam się nad przejściem z MTB na Crossa i wciąż się waham.
Głownym kryterium jest wygoda - oczekuję większej.

Edytowane przez Wiesiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, mrnobody napisał:

Nie moge sie przyzwyczaić do crossa, za maly skok amorka, za cienkie opony, gorszy konfort... Chyba za bardzo się przyzwyczaiłem do MTB, jakby nie było z 25 lat 

 

 

Dobrze mieć i twoją opinię, bo większość tak pewnie mówi, że cross będzie bardziej komfortowy. Ja jednak wcale nie jestem taki przekonany choćby ze względu na to o czym wspomniałeś. Te geoetrie ram też się wcale nie różnią kolosalnie. Najczęściej różnica w odległości od siedzenia do kierownicy to około 2cm więc nie wydaje się to mieć kolosalnego znaczenia, a pozostałe kąty to też najczęściej róznica jedynie 1-2 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.04.2019 o 10:30, dovectra napisał:

coś na bolące zadki. Tanio nie jest ale za to można śmigać.

 https://www.sellesmp.com/it/selle/tourism/trk-medium-gel.html

teraz sprawdziłem cenę....no....w cenie brooksa....ja sobie w takim razie postaram sie poustawiać dotychczasowe siodła ( te o którym pisałem wyżej i brooksa)

Co do wygody crossa, to niestety uwierzyłem w legendę komfortu, a faktycznie to jest labo tak samo albo ciut gorzej niz w mtb ( i pojawia sie efekt żagla przy bocznym wietrze). Zapewne, po wymianie mostka, przycięciu kierownicy i przyzwyczajeniu się ogólnym zapewne będzie ok....ale trochę czuje niesmak). Crossa kupiłem przede wszystkim dlatego, aby oszczędzić swój kręgosłup, ale nie ma różnicy niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem bardzo podobne odczucia po kupieniu gravela. Po miesiącu sprzedałem :). Niedawno kupiłem Marina Muirwoodsa, sztywniak cromo, geo jak w mtb. Zmieniłem opony na Thunder Burty i jestem mega zadowolony. Tani mtb commuter, wygodny, szybki, ma możliwość zamontowania bagażników do bikepackingu, błotników, 3 kosztyki na bidon. To był strzał w 10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a u mnie ciąg dalszy kombinacji, aby dostosować ten rower do moich parametrów. Okazało sie ( a ja nie zauważyłem) ze mostek w tym moim klamocie jest 90 ( a nie jak sadziłem 110) i serwis nie ma na stanie 70, wiec muszę cierpliwie poczekać, bo to niestandardowy wymiar :/. Sam sobie dodatkowo zrobiłem nieświadomie psikusa, bo przekładając  sztyce z siodełkiem ze starego roweru, nie zwróciłem uwagi, ze sztyca (suntour ncx) ma spory offset i w związku z tym, oddala mnie dodatkowo od kierownicy....Trzeba będzie chyba sie pozbyć jej (a szkoda- bo robi robotę). NIe miał człowiek problemu, kupił sobie nowy rower ;)

 

Edytowane przez mrnobody
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

wymieniłem i jest znaczna różnica w komforcie znacznie wzrosła.....kombinowałem jak koń pod górę z siodełkiem, na chwile obecną ostał sie brooks z sztycą amortyzowaną . Trochę przeszarżowałem z intensywnością jazd i testami i moi kolano odmówiło posłuszeństwa, ale jak nie urok to sraczka....mam na zbyciu w zwiazku z tym co napisałem wyżej siodełko san marco regal vintage skóra (jakby co to priv).

Edytowane przez mrnobody
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...