Skocz do zawartości

[opony] Uniwersalne opony ala gravel - 28 x 1.2 -1.25


rozk_rock

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

stałem się właścicielem tribana 520. Pojeździłem trochę na oryginalnych oponach i to nie dla mnie. Po prostu za cienkie do miasta. Z resztą od samego początku miałem zamiar go trochę "podgrawelić". Opony w dużej mierze będą jeździły po asfalcie (tak 70-80%), ale muszą dać radę w trudniejszym terenie tak żebym bez problemu przejechał lasem nie tylko po szutrze ale czasem po błocie czy piachu. Muszą także wejść do ramy czyli raczej rozmiar 30-32 (35 raczej odpada chyba, że ze spokojnym bieżnikiem). Budżet to ok 100 zł na komplet (ok, mogą być też lekko droższe - tak rozsądnie).

Myślę nad Schwalbe CX Comp (32) lub Schwalbe CX Pro (30), macie jakieś zdanie na ich temat? Które lepsze do tych zastosowań?

Może macie jakieś inne pomysły / propozycje w tym rozmiarze i cenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, rozk_rock napisał:

muszą dać radę w trudniejszym terenie tak żebym bez problemu przejechał lasem nie tylko po szutrze ale czasem po błocie czy piachu.

Nie ma cudów, opony na błoto czy piach muszą mieć bieżnik, a to się kłóci z efektywną jazdą po asfalcie. Jeśli to błoto czy piach to incydentalne przypadki, to nawet nie zawracałbym sobie tym głowy, bo jakoś mniej lub bardziej powoli przejedziesz. Co ten Triban ma fabrycznie założone za gumy? Mowa o którym 520, bo jest tego ze 3 rodzaje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, m0d napisał:

Nie ma cudów, opony na błoto czy piach muszą mieć bieżnik, a to się kłóci z efektywną jazdą po asfalcie. Jeśli to błoto czy piach to incydentalne przypadki, to nawet nie zawracałbym sobie tym głowy, bo jakoś mniej lub bardziej powoli przejedziesz. Co ten Triban ma fabrycznie założone za gumy? Mowa o którym 520, bo jest tego ze 3 rodzaje?

Cudów nie ma. Jednak w gravelach montowane są opony, które za zadanie mają być uniwersalnymi. Swoje też kosztują dlatego je pomijam.

Jednak bywają lepsze i gorsze opony do różnych warunków. Jeździłem trochę na Smart Samach (bodaj 42) i to były świetne opony i na asfalt i na teren. Niestety nie występują w wersjach węższych aniżeli 35 a to trochę za dużo. Gdyby występowały to bym nie pytał i nie zakładał tematu. Także może inne pytanie powinienem zadać.

Jaka opona w stylu Smart Sam i rozmiarze 30-32?

 

Co do oryginalnych Tribanowskich opon to ma jakieś decathlonowe w rozmiarze 25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...