Skocz do zawartości

[Cały napęd] Wymiana napędu Kellys Quartz


kacperk48

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Musze wymienić napęd w rowerze Kellys Quartz. Aktualnie posiadam seryjną (z 2012r.):

-kasete shimano CS-HG30-8l (11-32T)
-korbe SHIMANO M341.

Myślicie, że jest to dobry zestaw i wymienić na taki sam, czy w tej cenie można znaleźć coś lepszego? Dodam, że sporo jeżdżę po terenie leśnym, górzystym i napęd mocno dostaje w kość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie napęd 3x8 to staruszek. Jeśli tylko się zużył to wymień kasetę, łańcuch i korbę. W tej cenie nic lepszego nie znajdziesz, jak chcesz inwestować to możesz albo wymienić cały napęd na nowszy albo wstawić korbę z zintegrowaną osią. Ale po wieku roweru raczej się nie opłaca, zwłaszcza jeśli wystarcza ci to co masz teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korba FC-M341 posiada zębatki mocowane na popularny standard 104/64mm. Więc... hulaj dusza, piekła nie ma.

Nie ma nic złego z napędem 3x8, więc jeżeli Ci pasuje, to zamień na to samo. Ze swojej strony jedynie sugerowałbym się przyjrzeć które zębatki w kasecie wykorzystujesz najwięcej, bo np na podwarszawsko-mazowieckie tereny, w połączeniu z korbą trójtarczową, lepszym wyborem wydaje się kaseta ciaśniej stopniowana - np. 13-26. Wieki temu ( rok 2005 ) sam tak zmieniałem po zajeżdżeniu kasety 11-30 w taki sposób, że z połowy kasety nie korzystałem. Zmieniłem właśnie na 13-26 i jakość jazdy wzrosła dramatycznie, bo miałem w praktyce dwa razy więcej użytecznych biegów.

Jest prawie pewne, że nie musisz wymieniać wszystkich zębatek w korbie - najczęściej zajeżdża się środkową, więc tylko tą trzeba wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...