Skocz do zawartości

[Bębenek?] Luz po mocnym depnięciu - co jest przyczyną?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Po nocnym depnięciu na prawy pedał wskakuje tak jakby luz, i po chwili dopiero jest opór. Najczęściej oczywiście zdarza się to przy starcie i ruszaniu.

Co może być tego przyczyną?

Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam,

Zamontowałem w rowerze nową kasetę oraz łańcuch, ponieważ łańcuch się wyciągnął i zaczął coraz bardziej przeskakiwać. Jednak po wymianie przeskakiwanie nadal występuje. Podczas ruszania, ale także podczas jazdy i ciągłego pedałowania lub gdy zaczynam pedałować.

Takie przeskakiwanie miewałem też już wcześniej na nowych kasecie i łańcuchu i na łańcuchach trochę używanych. Czasami przeskakiwanie występowało kilka razy dziennie, a czasami przez tydzień w ogóle, albo raz. W tamtym roku rozbierałem bębenek, żeby go obejrzeć, ale na moje oko wyglądał OK. Po tym rozkręcaniu mam wrażenie, że bębenek zaczął ciszej cykać, ale przeskakiwanie występowało nadal. Zapadek nie smarowałem.

Teraz po wymianie przeskakiwanie też występuje nieregularnie. Jednego dnie kilka razy, innego dnia zero.

Czy to może być objaw zużytego bębenka? Czy możliwe jest, że zapadki w bębenku przeskakują podczas ciągłego pedałowania? Jak to można sprawdzić? Stanąłem przy ścianie próbowałem na postoju spowodować przeskok, ale nie dałem rady.

Czy to że bębenek pracuje ciszej może być spowodowane zbyt dużym lub zbyt słabym rozciągnięciem sprężyny zapadek? Trzeba ją ścisnąć, żeby bębenek pracował głośniej albo rozciągnąć żeby pracował ciszej? Czy na odwrót?

Tylna piasta jest firmy Joytech, kaseta 8 rz.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem wczoraj jeszcze jeden szczegół w moim rowerze podczas czyszczenia napędu. Gdy zakręcę kołem, kaseta rusza się od środka na zewnątrz roweru, tak jakby nie przylegała równo do bębenka. Jest krzywa tak jakby scentrowane koło. Nie wiem jak to opisać, ale powiedziałbym że zębatki nie trzymają swojej płaszczyzny tylko wachlują na boki. Czy to może mieć związek z moim problemem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...