Skocz do zawartości

[do 2000 PLN] głównie na miasto, ale nie tylko


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Ponieważ mój poprzedni rower został mi bezczelnie skradziony spod bloku, rozglądam się za czymś nowym. Wcześniej miałam typowy tani miejski rower z Deathlona (ELOPS 520 NISKA RAMA B'TWIN). O ile na mieście sprawdzał mi się całkiem nieźle, o tyle na wypady za miasto był już zdecydowanie za ciężki. Teraz szukam czegoś bardziej uniwersalnego, bo czasami jeździmy sobie rekreacyjnie w dalsze trasy (dla mnie dalsza to 60km ;)). Proszę o rady - co w tym budżecie jakim dysponuję? Cross czy trekking, a może jeszcze coś innego? ;) Zależy mi na możliwości domontowania błotników + bagażnika, ewentualnie kosza z przodu, bo na co dzień rower będzie używany do dojazdów do pracy.

Mój wzrost to 168cm.

Dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tym incydencie postanowiłam wnosić rower do mieszkania, więc może być trochę droższy,. ;) 

W moim zasięgu cenowym jest  na przykład https://www.trekbikes.com/pl/pl_PL/rowery/rowery-crossowe/rowery-fitness/fx/fx-2-disc-damski/p/25613/ ale nie wiem czy to dobry kierunek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dobry  - ciężko powiedzieć. Według mnie tak :) Jeśli dobrze jeździło Ci się na sztywnym widelcu w Elopsie to właśnie jakiś fitness może być lepszym wyborem niż cross czy trekking. 

Na pewno będzie lżejszy - bo najtańsze amortyzatory działają średnio a ich waga dochodzi do 3 kilogramów. Ale z kolei pozycja będzie bardziej sportowa niż na poprzedniej damce - podjedź sobie na Zakopiańską (w Krakowie macie świetny sklep Treka) i przymierz. Może nawet uda się jakiś rower wziąć na testy.  

Fajniejszym rozwiązaniem byłby FX 3, nawet bez hamulców tarczowych, ale za niego trzeba dać bliżej 2500. Z widelcem karbonowym zyskuje się i na wadze i na komforcie jazdy. 

Jest jeszcze jeden rower wart rozważania - Marin Muirwoods. Stalowa rama plus stalowy widelec (wbrew pozorom nie oznaczają dużo większej wagi) a do tego możliwość założenia szerszych opon - a to wpłynie pozytywnie na jazdę w mieście. Dla mnie numer jeden na wszelkiej maści krawężniki i płyty chodnikowe. 

No i czarnego Marina (podobnie jak i Treka) można fajnie ubrać w kolorowe dodatki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MikeSkywalker napisał:

Czy dobry  - ciężko powiedzieć. Według mnie tak :) Jeśli dobrze jeździło Ci się na sztywnym widelcu w Elopsie to właśnie jakiś fitness może być lepszym wyborem niż cross czy trekking. 

Na pewno będzie lżejszy - bo najtańsze amortyzatory działają średnio a ich waga dochodzi do 3 kilogramów. Ale z kolei pozycja będzie bardziej sportowa niż na poprzedniej damce - podjedź sobie na Zakopiańską (w Krakowie macie świetny sklep Treka) i przymierz. Może nawet uda się jakiś rower wziąć na testy.  

Fajniejszym rozwiązaniem byłby FX 3, nawet bez hamulców tarczowych, ale za niego trzeba dać bliżej 2500. Z widelcem karbonowym zyskuje się i na wadze i na komforcie jazdy. 

Jest jeszcze jeden rower wart rozważania - Marin Muirwoods. Stalowa rama plus stalowy widelec (wbrew pozorom nie oznaczają dużo większej wagi) a do tego możliwość założenia szerszych opon - a to wpłynie pozytywnie na jazdę w mieście. Dla mnie numer jeden na wszelkiej maści krawężniki i płyty chodnikowe. 

No i czarnego Marina (podobnie jak i Treka) można fajnie ubrać w kolorowe dodatki ;)

Ten Marin Muirwoods jest totalnym wypasem. Czytałem kiedyś ten tekst i zauroczyłem się nim https://portal.bikeworld.pl/artykul/testy_i_nowosci/testy_rowerow/17162/test_marin_muirwoods_miejska_sta_j_lowka

Bardzo ciekawy pomysł na rower miejski, a stal dodaje mu charakteru. A czarno-czarny z odblaskowymi naklejkami czarnymi to jest sztos wizualny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie, nie chcę już zakładać podobnego, setnego tematu.

Potrzebuję porady - czy Waszym zdaniem Triban RC 500 FB (https://www.decathlon.pl/rower-szosowy-triban-rc-500-fb-id_8548314.html) będzie fajnym rowerem głównie na miasto? Czy będzie dobry do przymocowania fotelika i jazdy z dzieckiem od czasu do czasu?

Padło na niego bo mam Decathlon pod nosem, a dwa że mi się po prostu podoba i IMHO do moich zastosowań będzie idealny.

PS: Czy w razie czego można będzie założyć szersze opony by polatać po szutrach?

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maksymalnie można do niego założyć oponkę 35C z tego co podają na stronie - i jeśli taka szerokość jest dla Ciebie wystarczająca będzie fajny. 

Z drugiej strony są rzeszowskie krawężniki.

Jeśli ja miałbym wybierać wolałbym je taranować Muirwoodsem z szybką oponą 29x2.0. 

Ale Tribana ciężko pobić pod kątem opłacalności. O ramie ciężko cokolwiek powiedzieć - bo to nowość. Poprzednie ramy były (są) dość wiotkie - a to może mieć wpływ podczas jazdy z fotelikiem. Niemniej jednak na ramę dożywotnia gwarancja, osprzęt w miarę sensowny (no może poza hamulcami, ale komplet podstawowych hydraulicznych kosztuje grosze) także zmieniłbym od razu opony na szersze i zakładał Hamaxa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...