Skocz do zawartości

[Latarki] convoy s2+ vs EDCx1 3xXP-L


Reks

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Czy ktoś z was używa latarkę od "grega" A dokładnie EDCx1 3xXP-L ciekawi mnie jak ona się ma do dwóch latarek convoys2+.

Mam BL 70.2 którą  daje moc światła ale jest to latarka którą używam tylko do nocnych wypadów a convoye mam gdy wyjade w dzień i wracam w nocy.

Chciałbym je zastąpić jedną kompaktową latarką i wpadła mi w oko wlasnie ta od grega.

Pewnie ją kupię i zadaje pytanie czekając na pozytywne oceny (tak mi się wydaje) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem tą latarkę od Grega i sprzedałem. Kupiłem 2 Convoye (oczywiście również modowane), jeden robi u mnie za światła krótkie, a drugi za światło długie.

Pomijając już fakt, że w tej samej cenie masz fizycznie 2 latarki to w duecie będą świecić dużo lepiej. W X1 z 3 diodami czy masz 50% czy 100% nie robi już takie efektu wow, 100% oczywiście daje mnóstwo światła ale skoro na 50% jest mnóstwo światła to włączając na 100% będzie wypalać trawę  (i tyle, niewykorzystany potencjał)

Natomiast mając 2 latarki z 2 różnymi optykami otrzymujesz coś znacznie lepszego, a mianowicie rozkład światła. Mnóstwo światła szeroko tuż przed kołem oraz światło przed Tobą, tak duży rozkład daje dużo lepsze efekty niż skupiona "plama" światła choćby i miała 3000lx.

Jeżdżąc na 50% masz naprawdę mnóstwo światła przez 2h jazdy, zabierasz dodatkowo 2 zapasowe aku i masz spokojnie 4h jazdy skąpanej w pięknym oświetleniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa convoye z dwoma różnymi optykami (oczywiście po modach) tylko tak jak wspomniałem nie znając godziny powrotu troszkę niewygodne jest dla mnie wrzucanie w kieszeń dwóch latarek A jeden convoy w moich warunkach to trochę za mało.

Widocznie już mi przeszedł efekt łoł i szukam coś co jest małe i zastąpi dwa convoye jednym. 

Z Latarkami jak zaczniesz to ciężko stanąć w miejscu :P

Może warto poczekać na nowego convoya ..... zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rambolbambol napisał:

Convoy S2+ z XM-L2 i optyką 60x20 i nie będziesz potrzebował dwóch latarek.

Dla mnie trochę za krótko, ale dzięki za poradę.

 

Teraz, Lumperator napisał:

Niektórzy skalpują soczewkę i uzyskują dłuższy zasięg przy niewielkim spadku spotu. Może w ten sposób zadziałać?

Takie zabawy nie dla mnie a przesyłanie komuś latarki mi się nie opłaci.

Widzę że już jest convoy s11 coś mi się wydaje że będzie kusząco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Convoy S11 chyba tylko dla zagorzałych fanów marki wydano. Moje przemyślenia:

  • Za gruby i ciężki na bycie poręcznym
  • Raczej nie do użycia na rowerze
  • Za mało "mięsa", żeby sensownie wychłodzić diody XHP
  • Brak zamiennych optyk
  • Są o wiele lepsze i bardziej dopracowane konstrukcje na 26650 (patrz Kaidomain)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Reks napisał:

Z opisu rozmiar i lumeny. Jak się będzie prezentować w ternie zobaczymy jak przetestujesz :P

Zanim dotrze to chwilę poczekasz :D Muszę pierw bestię Convoya ogarnąć.

42 minuty temu, rambolbambol napisał:

Convoy S11 chyba tylko dla zagorzałych fanów marki wydano

"Wincyj Convoyóff" :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już chcesz wykorzystać potencjał baterii 26650 i naprawdę mocną diodę nią pędzić, to host latarki musi mieć swoją masę, żeby odebrać i oddać ciepło. Inaczej albo ugotujesz diodę, sterownik albo zabezpieczenie termiczne (jak masz) spowoduje, że latarka będzie świecić na pół gwizdka. Kaidomain ma dobre latarki i hosty na ogniwa 26650:

http://kaidomain.com/KDIY-K6-Cree-XHP35-HD-2600-Lumens-5-Mode-LED-Flashlight?search=26650

http://kaidomain.com/KDIY-K5S-Cree-XHP50_2-2650-Lumens-5-Mode-LED-Flashlight-Black?search=26650

Sterowniki od nich mają o wiele lepszą stabilizację prądową niż te bazujące na konstrukcji Nanjg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...