Skocz do zawartości

[8000-9000] Rower trail/enduro


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim :)

Szukam roweru na którym będę mógł w weekendy przejechać się na dłuższą trasę 30-40km w góry - trochę asfaltu i szutru reszta szlaki (Beskid Niski, Sądecki, Pieniny, Enduro trails) a na co dzień poszaleć po lesie, jakiś małych hopkach czy też lokalnym pumptracku, ogólnie szukam takiego funbike w miarę uniwersalnego i jak najbardziej wytrzymałego. Pierwszym moim celem był Dartmoor Primal Pro 27.5 2019, dobry osprzęt, cena ok ale trochę zniechęciła mnie jakość lakieru na ich ramach, jak już wydaję tyle kasy to chciałbym, żeby ten rower przez dłuższy czas jakoś w miarę ładnie wyglądał a nie żeby gubił lakier po każdym wyjeździe a opinie na ten temat są raczej negatywne. Myślałem też o fullu (Canyon Spectral 5.0) trochę musiałbym dołożyć ale nigdy nawet nie siedziałem na rowerze z pełnym zawieszeniem i trochę się tego obawiam, bujanie na podjazdach itd. Aktualnym moim wyborem jest Commencal Meta HT AM Race 29 2019 https://www.commencal-store.co.uk/meta-ht-am-race-29-2019-c2x26307406, ma w sumie wszystko czego potrzebuję, jedynie nie jestem pewien czy koła 29 będą dla mnie wystarczająco zwrotne. Miał ktoś do czynienia z tą marką bo wydaje się dość mało popularna w Polsce? Opinii na temat Spectrala i Primala też chętnie wysłucham i ewentualnych innych propozycji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.1enduro.pl/rowery-trail-do-8000-zl-2019/

https://www.1enduro.pl/rowery-trail-do-10000-zl-2019/

https://www.1enduro.pl/rowery-enduro-do-10000-zl-2019/

Od cen części tych rowerów można odliczyć 10-15% rabatu. Popularnego u nas Canyona raczej omijaj szerokim łukiem: https://www.trustpilot.com/review/www.canyon.com

Przy takim budżecie nie ma sensu pchanie się w sztywniaka. Tylne zawieszenie pochłania trochę energii, ale też znacząco poprawia trakcję, oraz komfort, również na podjazdach (zwł. technicznych). 

Jeśli zależy Ci na uniwersalności, celuj raczej w rowery klasy trail, które zapewniają najlepszy balans między podjeżdżaniem i zjeżdżaniem.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też polecam fulla do trailu. Szukaj coś o skoku 130/150 mm. Polecam też poszukać okazji by pojeździć na jakimś fullu przed kupnem, a najlepiej na kilku. Rozwieje to trochę Twoje wątpliwości. Miej też na uwadze, że różne rodzaje tylnego zawieszenia inaczej pracują. Na przykład fule Dartmoora kopią w korby na zjazdach i podjazdy robisz praktycznie zawsze na blokadzie. Prosty, pancerny ale mało efektywny. Z kolei np. Specialized, Trek, Giant są trochę droższe w serwisie, ale za to efektywniejsze w terenie. Jeśli zamierzasz też czasem ostro poszaleć odradzam Gianta Tranca. Niektórzy pakują max tokenów do puszki i zawieszenie i tak dobija często. Ja jeżdżę na Specializedzie Enduro z kołami 29 i jest to dla mnie rower do wszystkiego. W lekko górzystym terenie dotrzymuję kroku kolegom na rowerach XC, a w bikeparkach nie ma ograniczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Galvatron napisał:

Popularnego u nas Canyona raczej omijaj szerokim łukiem: https://www.trustpilot.com/review/www.canyon.com

No to ja sie pozwole niezgodzic, zamowilem Canyona dla corki, przyszedl w przeciagu tygodnia pod same drzwi. Jesli rower jest u nich na stanie bedzie wyslany blyskawicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z kolegami że przy tych pieniądzach to się zbliżamy do fulla ... ale ... full może rozczarować; nie każdemu żre więc jeśli nie miałeś doświadczeń własnych z fullami to było by super żebyś zaliczył 1 dzień w terenie na pełnym zawieszeniu - dowiesz się co cię zachwyca, a co wkurcza.

Co do ścieżkowców ze sztywnym tyłem to polecałbym  zwiedzić ofertę treka; o cenach się nie wypowiadam bo się nie orientuję  ale jeśli idzie o całą resztę to jest całkiem ciekawie.

Na mecie HT jeździłem tyle że na wersji z 2015r i ze średnim kołem - kupiłem od nich ramę a całą resztę dokupiłem tak jak mi pasowało - całkiem zgrabna to była kostrukcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzrost 182 cm, waga 72kg. Miałem w planach wybrać się w kwietniu na Bike Expo do Warszawy i potestować trochę rowerów i prawdopodobnie tak zrobię, przynajmniej zobaczę czy full to jest to czego szukam. O Canyonie trochę słyszałem, że z tą wysyłką różnie bywa jedni mają rower po kilku dniach a inni czekają kilka miesięcy bo ciągle zmienia się termin dostępności a szkoda bo w tej cenie Spectral oferuje chyba najlepszą specyfikację. Ta Meta kusi ale rzeczywiście nie wiem czy jest sens w takim przedziale cenowym pchać się w sztywniaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, patryk2302 napisał:

O Canyonie trochę słyszałem, że z tą wysyłką różnie bywa jedni mają rower po kilku dniach a inni czekają kilka miesięcy bo ciągle zmienia się termin dostępności a szkoda bo w tej cenie Spectral oferuje chyba najlepszą specyfikację. Ta Meta kusi ale rzeczywiście nie wiem czy jest sens w takim przedziale cenowym pchać się w sztywniaka.

Majac budzet na Spectrala nawet bym sie nie zastanawial nad HT. A co do dostepnosci, 5.0 kilka rozmiarow jest dostepnych od reki, do Twojego wzrostu to L albo XL, masz tam zreszta dosc konkretna tabelke ktora Ci przekalkuluje wlasciwy rozmiar ramy. No i zawsze mozesz napisac do obslugi klienta jak masz jakies obawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, HurtLocker napisał:

Majac budzet na Spectrala nawet bym sie nie zastanawial nad HT. A co do dostepnosci, 5.0 kilka rozmiarow jest dostepnych od reki, do Twojego wzrostu to L albo XL, masz tam zreszta dosc konkretna tabelke ktora Ci przekalkuluje wlasciwy rozmiar ramy. No i zawsze mozesz napisac do obslugi klienta jak masz jakies obawy.

Spectral jest w moim zasięgu ale patrząc na aktualne terminy dostępności a interesuje mnie wersja czarna L jest to maj/czerwiec to trochę zbyt późno :/

Ciekawą opcją wydaje się też Marin Hawk Hill 3, nie wiem jak sprawuje się ich zawieszenie ale osprzęt jest całkiem ok, jedynie nie jestem pewny hamulców tektro orion ta marka jakoś mnie nie przekonuje ale może to błędne założenie. Miał ktoś styczność z tym rowerem, jak się prezentuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dobry rower warto poczekac, mam termin na Capre na czerwiec, nawet nie wiem czy sie wyrobie przed wakacjami ale wole zaczekac niz wziasc cokolwiek bo nie bylo czasu. No ale to tylko ja.

Marin sprawia razenie dolnego przedzialu trail, hamulce sa relatywnie niedrogie w wymianie natomiast zawieszenie to spory koszt. Jesli pasuje Ci tylko 130 mm skoku i mix Rockshox i Foxa to w porzadku. Zerknij tez na Jeffsy 27 Al Base, dostepne od reki w jednej palecie, w drugiej od kwietnia
https://www.yt-industries.com/en/detail/index/sArticle/2114/sCategory/509 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Marina Hawk Hilla 3.

Wygląda epicko. Zawieszenie pracuje najnormalniej w świecie - jak to u Marina. Wygląda klasycznie i tak też pracuje. Ma naturę mega zabawową. Jest zrywny, skoczny i zachęca do robienia głupot :) Dla 180 cm wzrostu wziąłem M by nie przegiąć z długością, a przy tym by można było czasami pewniej się poczuć przy oderwaniu od ziemi. Też zastanawiałem się czy te Tektro dadzą radę - póki co jest ok. Nie jest to Saint, ale jest spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeffsy widziałem już wcześniej, piękny rower chyba podoba mi się najbardziej ze wszystkich, cena spora ale może rzeczywiście warto poczekać ten miesiąc dłużej i kupić coś naprawdę dobrego. Chyba dam sobie na razie spokój, poczekam do kwietnia/maja dozbieram więcej kasy i wtedy zdecyduję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subiektywnie moge jedynie stwierdzic, ze zrobilbym (w zasadzie zrobilem) tak samo. Sygnalizuje jednak pewna specyfike zamawiania w YT, to ze na stronie pisze, ze cos jest dostapne od 3 kwietnia, moze ale nie musi oznaczac, ze jak tam zagladniesz ponownie 3go to data bedzie ta sama. Rzecz w tym, ze jesli wplaty dokonasz dzisiaj to Twoj rower zostanie do Ciebie wyslany w tym terminie (praktycznie 2 dni pozniej wg. regulaminu) i pod drzwiami powinien sie pojawic do 10 dni od tego momentu. YT zbiera zamowienia partiami i partiami dostarcza. Bylem przekonany ze dostane rower w maju, na stronie jednak w miedzyczasie data zmienila sie juz na czerwiec, nie zalapalem sie na majowa partie.

Tak czy owak, chetnie podziele sie wrazeniami z uzytkowania Jeffsy'ego, jesli masz jakies pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...