Skocz do zawartości

[pedały] SPD - Co robię nie tak?


Kakadu90

Rekomendowane odpowiedzi

Witam na wstępnie chce powiedzieć że to moja pierwsza przygoda z pedałami SPD i pierwsza przygoda z rowerem szosowym. Moje pytanie jest dość banalne, ale nie potrafię znaleźć na nie odpowiedz co robię nie tak, że ten but nie chce wpiąć się w pedał? 

 

05c19e6b1c000.jpg

 

86c859b4bd8af.jpg

 

003015b7e25d8.jpg

 

Nie ma siły aby wpiąć ten but w pedał, ponieważ cześć pedała odchyla się na max 0.5mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poluzuj śrubę odpowiadającą za napięcie sprężyny. Wkładasz stopę i naciskasz od góry, tyle.

Tyle że ja widzę inny problem. Kupiłeś używane pedały i bloki? Bo z tego co widzę, to pedały to Look a bloki Shimano. Z tego co wiem, nie są to systemy kompatybilne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, skom25 napisał:

Tyle że ja widzę inny problem. Kupiłeś używane pedały i bloki? Bo z tego co widzę, to pedały to Look a bloki Shimano. Z tego co wiem, nie są to systemy kompatybilne.

Tak pedały i bloki są używane, natomiast w ciągu tygodnia mam dostać prawidłowe bloki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nic nie zrobisz.

Ja na Twoim miejscu w tym czasie zajrzałbym do pedałów. Look ma banalnie prosty serwis i warto je przejrzeć raz na jakiś czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak skom25 napisał. Bloki nie pasują do pedałów. Musisz kupić bloki Look Keo. Występują w trzech rodzajach - bez luzu bocznego (czarne), 4,5 stopnia (szare) i 9 stopni (czerwone). Wcześniejsze Look Delta nie będą pasować. Wydaje się, że zabawę powinieneś rozpocząć z szarymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam szare i polecam. Stopa trzyma się pewnie, ale minimalny luz jest. 9 stopni to już dużo. Według mnie na szosie nie ma sensu ich stosować, chyba że ktoś ma problemy z kolanami. Te bez luzu to ryzykowna sprawa. Bloki muszą być ustawione perfekcyjnie, w innym przypadku można złapać kontuzję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
2 godziny temu, Kakadu90 napisał:

Teraz poluzowałem na maxa i ni jak but nie chce się wpiąć. 

Przeczytałeś ,co koledzy napisali?

W dniu 18.03.2019 o 22:09, skom25 napisał:

Bo z tego co widzę, to pedały to Look a bloki Shimano.

Do pedałów Looka musisz mieć bloki Looka. Pedały Look nie są kompatybilne z blokami Shimano- a takie masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mod Team

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...