Skocz do zawartości

[łożysko widelca] Gazelle. Gdzie kupię wianek łożysko 1" 25 kulek


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć chłopaki chciałem naprawić rower GAZELLE Chamonix. Zapieczone były amorki i po wyciągnięciu widelca z ramy okazało się że wianek który znajduje się pomiędzy sztycą amortyzatora, a ramą po prostu się rozsypał. Naliczyłem 25kulek. Nigdzie takiego wianka nie mogę znaleźć. Średnica rury widelca to 1 cal. Czy ktoś może mi wstanie wskazać sklep gdzie dostanę taki wianek?

Dzięki za jakąkolwiek pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doświadczenie pokazuje że jeżeli chcesz kupić taki wianek, to musisz iść do sklepu rowerowego który sprzedaje najtańsze z możliwych części i rowerów. W takich sklepach dość często są do kupienia wianki czy kulki.

Równie dobrze może też zrobić tak jak napisał Seraph. W takim przypadku ja bym pokusił się o nowe kulki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, dovectra napisał:

Może być jakikolwiek wianek z odpowiednim rozmiarem kulek

Warto by było jednak sprawdzić jaka ma być średnica toczenia, tzn na okręgu o jakim promieniu rozłożone są kulki. Bo np. dla sterów 1 1/8" i 1" średnice koszyczków są różne (a kulki takie same) i sugerowanie się tylko średnicą kulki może być mylące.

Np 1":

image.thumb.png.d00984864b6b7b14307bb84cbb75c5d4.png

i 1 1/8":

image.thumb.png.417daaa560b87f62951a5a3e86fe9f51.png

P.S. Jak widać użycie samych kulek jest najbezpieczniejsze :D

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autor poszukuje łożyska sugerując się ilością kulek, więc nie jestem przekonany czy do końca jest świadomy jakie łożysko będzie pasowało a jakie nie.

Zwłaszcza, ze w opisach aukcji z których zdjęcia wkleiłem, nigdzie nie jest napisane, że Łożysko TI-688 wianek, koszyk kulek sterów 5/32x22 

to stery 1 1/8" a nie 1".

A wydaje mi się, że upchnięcie 25 kulek w 1" sterów może być dosyć trudne (choć nie twierdzę, że takich nie ma) Pytanie, jakiej średnicy kulki bo tego nie wiemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołgiem :) 

 

Średnicy kulek nie mierzyłem ale były naprawdę małe. Mniejsze niż w tylnej kasecie 7 rzędowej bo dobre pare lat temu kupiłem paczuszkę i chciałem je wykorzystać. nie pomyślałem żeby zmierzyć. Udałem się do znajomego i wyszperałem na złomie widelec od gazelli. Koszyczek był taki sam. Trochę go odmłodziłem i jest gitara. 

 

Pomysł z wsadzeniem samych kulek mógłby być nie wykonalny. One były naprawdę małe i było ich 25 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...