Skocz do zawartości

[pompka] Jaka do plecaka


pdz

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Nowy rower dojechał, wziąłem się za pompowanie kół i pompka druga już z kolei i ostatnia Crank Brothers padła, nawet nie chce mi się pisać jak beznadziejnie obie zaprojektowane.

Szukam dobrej pompki, najchętniej mała, teleskopowa, z wężykiem do mtb 26, 29 i grubasa.

Co polecicie ?

W domu mam kompresor samochodowy ale w mtb mam zawory auto, natomiast w nowym są presta i muszę dokupić przejściówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawory Presta można pompować chyba prawie każdą pompką. Przynajmniej ja jeszcze nie miałem takiej, którą się nie dało. Musisz odkręcić nakrętkę na wylocie pompki, obrócić uszczelkę mniejszym otworem w stronę wylotu i to ustrojstwo co wciska sprężynę w wentylu Shradera obrócić  stożkiem do środka, otworem do wylotu. Więcej nie podpowiem. W domu pompuję stacjonarną, a ze sobą wożę plastikową pompkę Krossa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, pdz napisał:

Szukam dobrej pompki, najchętniej mała, teleskopowa, z wężykiem do mtb 26, 29 i grubasa.

Tylko Lezyne ;-)) Model Alloy Drive. Najlepsza jaką używałem kidykolwiek, a miałem w rękach troszkę. Bardzo fajnie pompuje, bardzo dobrze wykonana no i banalna konstrukcja uszczelnień. Niezawodna. Typowa pompka do MTB. Mam ją 3 lata i jest super. 

shopping?q=tbn:ANd9GcTQtvYavOgdBTa8XqKZ3BYox-2GTkjlB5uQJICeLI5S-msjJDyHXPpLS-dnKs2RAwiHhqEY5jtWDP5P1mAxjudQFxSmJiNhhiQWqY71nTj-xiuSeUHt4ht_tw&usqp=CAE

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dovectra napisał:

jak dla mnie jako awaryjna wystarczy.

Wiadomo, że jak ktoś szuka pompki za 19zł, żeby wrzucić ją na dno plecaka, to nie będzie kupował takiej za 119zł.

Ale jeśli ktoś szuka niezawodnej, wydajnej, małej (18cm) i lekkiej (90gr) to warto się zastanowić nad Lezyne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.decathlon.pl/pompka-rowerowa-rczna-920-id_8359384.html

 

Dobrej jakości, mała , poręczna, z dokręcanym wężykiem i możliwością pompowania wysoka wydajnością albo wysokim ciśnieniem. Napompujesz górala i szosówkę do wysokiego ciśnienia, jak się jakiejś niewiaście na drodze guma złapie :) Mam, używam, cena do jakości - nie ma nic lepszego. No i do tego w razie w obsługa gwarancyjna decathlonu na wysokim poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lezyne - mam, używam, nie pamiętam modelu. Mała, z wężykiem odkręcanym i chowanym w pompce. Działa ok. Polecam.

Topeak Racerocket - mam, używam. Wysuwany wężyk. Działa kilka lat bez problemów. Polecam.

Zefal Micro Air Profil - też mam kilka lat. Bez wężyka, mała, trzeba się namachać ale lekko chodzi i jest ok. Polecam.

Zefal Cross Alu XL.  Teleskopowa, dosyć duża. Pompuje lepiej niż dobrze.

Giyo GM04 - miałem ale zgubiłem. Tania, ale spoko. Dawała radę. Może być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, KNKS napisał:

Wiadomo, że jak ktoś szuka pompki za 19zł, żeby wrzucić ją na dno plecaka, to nie będzie kupował takiej za 119zł.

Sks nawet ten najtańszy działa dobrze i to ładnych parę lat, to nie chińczyk z papieru.

Miałem beto aluminiowe. i ona  była nietrwała  i nie wygodna.

Nie miałem lezyne, może jest to premium produkt ,nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już wymieniamy się spostrzeżeniami to nigdy więcej Crank Brothers.

To moja druga pompka , oba różne modele i pompowały dobrze, lekkie ale niestety tragiczny projekt kładzie pompkę, mianowicie elastyczny wężyk na magnes jest ok ale przez manometr idzie cienka rurka aluminiowa, która podczas pompowania pękła i to na 99% nie moja wina, bo manometr jest sztywny a wężyk gumowy, natomiast magnetyczne połączenie pompka<>wężyk chroni przed szarpaniem.

W poprzedniej takie samo rozwiązanie było ale w tłoku, który miał opcję pompowania większą objętością  a później można było dobić ciśnienie i tam też była taka cienka aluminiowa rurka, która pękła.

Rozczarowany jestem tym, że pytałem w 2 dużych sklepach i wężyk nie występuje jako część zapasowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam Lezyne Tech Drive HV w plecaku, lecz czy ona taka idealna ? No nie wiem. Coś mi się gwint wkręcany w miejscu chowania wężyka się zrypał i już nie dokręca się idealnie. Wada bardziej estetyczna niż użytkowa, ale ja bym z niej takiego cudu "must have" nie robił ;) Jakość wykonania bez zarzutu. 

2 godziny temu, pdz napisał:

Chyba, że ktoś wie gdzie w W-wie można kupić Lezyne.

https://skleprowerowy.pl/nasze-sklepy Na stronie w ofercie pompki Lezyne mają. https://skleprowerowy.pl/marka/lezyne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 19.03.2019 o 12:28, woojj napisał:

Lezyna jakością wykonania wymiata konkurencję- trzeba za to zapłacić, ale jest to ostatnia pompka jaką kupisz. Radzę zobaczyć na żywo. 

Ja również polecam pompkę Lezyne. Jest lekka i wygodna w użyciu. Pompuje się łatwo i szybko. Jeżeli chodzi o cenę, oczywiście można kupić tańsze, ale tak jak pisze Pan Woojj warto w nią zainwestować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...