Skocz do zawartości

[Latarki] Luźna gadka


Dziubek

Rekomendowane odpowiedzi

Aby nie śmiecić innych wątków proponuję w tym zamieszczać luźne gadki dotyczące latarek.

17 godzin temu, rambolbambol napisał:

Tak naprawdę to na rynku nie ma zbyt wiele producentów światełek wartych zaufania, które jak piszą że tak jest w specyfikacji, to tak jest. Z głowy wymieniając te zaufane:

  • Convoy - bez zastrzeżeń, słuchają użytkowników, z roku na rok coraz lepsza jakość i sterowniki.
  • Skilhunt - bez zastrzeżeń
  • Kaidomain - mocno się poprawili w ostatnich latach
  • Astrolux - ale ze wskazaniem, że sporo trzeba poprawiać w stocku

Lipę natomiast mają w zwyczaju wciskać:

  • Maglight - za wszystko źle
  • Armytek - za zimne diody 4500K
  • Zebralight - za brak umiaru w użyciu diód XHP 
  • Surefire - za całokształt
  • Ultrafire - za odprowadzanie ciepła za pomocą plastikowych podkładek pod diodę i parametry z palca wyssane
  • Lumintop - tną w ostatnich latarkach kupony z dobrze wypracowanej marki. Jak ktoś ma Tool z 2018 roku to niech porówna bebechy do tych starszych. To co dostają recenzenci nijak się ma do tego co jest do kupienia (mówię to jako były posiadacz BLF GT)

Każda marka, nawet najlepsza, też ma potknięcia. Convoy też nie jest idealny w każdym modelu, lecz ostatnio idzie jak taran z nowymi modelami. Srebrna, piaskowa, kolorowe, miedziana, zaraz wyjdzie s11 i czołówka H1. W planach mody na 21700... Dzieje się.

Reszta czołówki wymienionych przez Ciebie też bez zastrzeżeń, trzymają jakość "jak na chińczyków". Wiadomo że jak ktoś siedzi w tym to może poprawiać, ale out of box, tutaj zdają egzaminy. 

Z tanich świecidełek jeszcze wart uwagi jest XANES. Taki odpowiednik Ultrafire z większą ilością bajerów. Oczywiście dla kompletnie niewymagających. Na dwa modele które mam moc wyjściowa to jakieś 1/3 deklarowanej. Specjalnie mnie to nie dziwi, ale czego tutaj wymagać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój ostatni nabytek na półeczkę to:

http://kaidomain.com/Led-Flashlights/kdlitker-flashlights/KDLITKER-E6-w-Triple-Luminus-SST-20-3V-9V-P60-Style-LED-Flashlight

Buty mi spadły, jak zobaczylem barwę tej latarki. Trojaczek z SST-20 4000K min.95 CRI w tyle zostawia wszystkie trojaczki z jakimi miałem przyjemność obcować. CRI na poziomie 95 oddaje absolutnie wszystko. Zresztą myślę że diody Luminus już zdązyły odstawić w tle konkurencję od CREE: http://budgetlightforum.com/node/61751

Lumenofilia to kosztowne i wciągające uzależnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem wątek o SST. Ja czekam na s2+ napędzaną SST. Dla tych co cenią barwę SST jest świetna, jednak cenowo dalej rządzi Cree i XM-L-ki. 

Poprawiałeś coś w niej czy fabrycznie jest spoko ?

Ja z nowych, powiedzmy sensowniejszych, nabytków mam AMUTORCH JM70, świetny duży ref i bajecznie zawyżone lumeny. Astrolux FT01 i L6 z XHP 70.2 w drodze.  Ale najbardziej ciekawi mnie S11, dziś lub jutro już powinna być dostępna na Ali z driverem bo przejściowe problemy były. Oczywiście model ten zasili moją kolekcję :) H1 w oczekiwaniach, ale nie sądzę aby coś tam było cudnego, raczej cudów tutaj się nie spodziewam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
2 minuty temu, Dziubek napisał:

Na tle tego tematu (ciut krótkiego bo jest oddzielona część) ale o latarkach, to wypada bardzo blado ;)

 

Zgadza się, dlatego napisałem że w swojej kategorii lampek typowo rowerowych. Jednak chwalone tu modowane latarki mają też swoje wady, więc nie wszystko jest czarne i białe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W swojej kategorii tzn. ? Mówisz tylko o teście czy jak ? Każda "lampka rowerowa" nazwana wg. dużych firm to nic innego jak to co robimy od dawna - zmodyfikowana latarka. Tylko że ładniej nazwana. Ponadto cena do mocy szału nie robi, ale marka zobowiązuje i to jest wiadome że cena musi być wyższa, czy warta uwagi to inna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Dziubek napisał:

W swojej kategorii tzn. ? Mówisz tylko o teście czy jak ? Każda "lampka rowerowa" nazwana wg. dużych firm to nic innego jak to co robimy od dawna - zmodyfikowana latarka. Tylko że ładniej nazwana. Ponadto cena do mocy szału nie robi, ale marka zobowiązuje i to jest wiadome że cena musi być wyższa, czy warta uwagi to inna sprawa.

Pisząc w swojej kategorii miałem właśnie na myśli takie oświetlenie jak w teście - bardziej na rower niż typowe latarki EDC dostosowywane pod rower. Lampka rowerowa powinna zapewniać odpowiednie rozproszenie na bok i "odcięcie" na pewnej wysokości w pionie aby nie razić jadących z naprzeciwka. Tego typu efekt widać wyraźnie w lampkach z Lidla w ostatniej ofercie - dioda pada z góry na reflektor dając odcięcie i nie oślepiając - gdyby moc była większa to na szosę super sprawa.  Modyfikowane lub nie Convoy S2+ i pochodne świetnie nadają się do lasu, gdzie oślepianie jest sprawą drugorzędną. Niestety modowanie na okolice 2000lm w obudowach typu Convoy i pochodnych to mało praktyczne rozwiązania - nie dość  że odczuwalna różnica pomiędzy 1000lm nie jest wielka to latarki mocno się grzeją i ta maksymalna moc jest utrzymywana w krótkim czasie z wyjątkiem naprawdę szybkiej jazdy w niższej temperaturze. Moim zdaniem ciekawym kompromisem są Convoy S2+ 2,8A z małymi poprawkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Yacko napisał:

Pisząc w swojej kategorii miałem właśnie na myśli takie oświetlenie jak w teście - bardziej na rower niż typowe latarki EDC dostosowywane pod rower

Zobacz front tego mactronica i s2+ z kolimatorem... Wypisz wymaluj to niemal to samo (oczywiście dobierając podobny koli). Dalej utrzymuję że xcr to latarka z minimalnie zmienioną obudową i szumnie nazwana lampką rowerową. Czas pracy też podany z kosmosu, jak to w wielu przypadkach tej firmy, o czym było wspominane w innym wątku na forum. Ja tam żadnych zalet tej lampki nie widzę, patrząc na jej cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Dziubek napisał:

Zobacz front tego mactronica i s2+ z kolimatorem... Wypisz wymaluj to niemal to samo (oczywiście dobierając podobny koli). Dalej utrzymuję że xcr to latarka z minimalnie zmienioną obudową i szumnie nazwana lampką rowerową. Czas pracy też podany z kosmosu, jak to w wielu przypadkach tej firmy, o czym było wspominane w innym wątku na forum. Ja tam żadnych zalet tej lampki nie widzę, patrząc na jej cenę.

 Fakt wygląda podobnie, jednak ma ciekawe i proste rozwiązanie z wycięciem obudowy, które pozwala oświetlić nieco boki i minimalny daszek nieco zmniejszający oślepianie. Kolejny atut to wskaźnik rozładowania cały czas na widoku, w komplecie uchwyt i akumulator 3400 (Mactronic twierdzi, że oparty na Panasonic).  Możliwość ładowania po USB i 5 lat gwarancji tez nie jest bez znaczenia. Obecnie lampka wraz z akumulatorem do kupienia za 250zł nie wydaje się mocno zawyżona ceną przy tym co oferuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na parametry to nic tam nie jest "żyłowane" że mogą dać tyle gwary. A cena musi mieć usprawiedliwienie.

Ty masz swoje zdanie, ja swoje, i każdy niech wybiera co uważa za słuszne. Ja już dokonałem wyboru jakiś czas temu i jestem mega zadowolony z ilości światła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dziubek napisał:

Patrząc na parametry to nic tam nie jest "żyłowane" że mogą dać tyle gwary. A cena musi mieć usprawiedliwienie.

Ty masz swoje zdanie, ja swoje, i każdy niech wybiera co uważa za słuszne. Ja już dokonałem wyboru jakiś czas temu i jestem mega zadowolony z ilości światła :)

Co takiego wybrałeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...