Skocz do zawartości

[Pierwsza Szosa] 4500 zł


PawelNAK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie :)

 

Od kilku miesięcy przymierzam się do zakupu pierwszej szosy do max 4500 zł i nie mogę się zdecydować. Interesują mnie tylko nowe rowery, mieszkam na kujawach więc płaskie tereny, rower ma służyć do w miarę regularnych treningów 2-3 razy w tygodniu, trasy około 100 km. Geometra roweru myślę że bardziej w kierunku endurace, osprzęt minimum Tiagra, mam 186 cm wzrostu, szczupła budowa ciała. Przeglądając internet wpadły mi w oko następujące modele (kolejność przypadkowa):

Merida Scultura 300 2019

Scott Speedster 10 2019

Giant Contend SL 2 2019

Kross Vento 4.0 2019

Canyon Endurace al. 6.0

Lapierre Audacio 300 2019

 

Z wymienionych modeli niestety tylko Lapierre i Krossa oglądałem na żywo i jeszcze Treka Domane AL 4 ale nie podoba mi się wcale. Gdybym mógł się przymierzyć do Canyona to już bym pewnie go wybrał, a tak to nie wiem kompletnie na co się zdecydować i co ewentualnie mógłbym obejrzeć, przymierzyć się i kupić stacjonarnie w Bydgoszczy ( nie interesują mnie rowery z Decathonu ;) )??

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat mocno rozkminiany na forum więc pogrzeb w niedalekiej historii bo ludziom nie chce się pisać w kółko tego samego....ale żeby coś Tobie podpowiedzieć to scultura to bardziej sportowy rower i bardzo ciekawy, z endurance dorzuć jeszcze traka domane. I w tym przedziale zwróć uwagę na krossa vento 5.0 na karbonowej ramie ze starszych roczników. Na aledorgo i w sklepach idzie go wyrwać do 4500zł. Geometria bardziej sportowa ale sprzęt ciekawy i dość lekki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim!

Szukam roweru na pierwszą szosę i znalazłem trzy promocje, natomiast nie wiem na co się zdecydować :/ Chciałbym, żebyście pomogli mi wybrać najlepszy stosunek jakości do ceny, a jednocześnie najlepszą opcję na pierwszą szosę :) Jeżeli macie coś innego godnego propozycji to piszcie. 

1. Merida Scultura 400 2018 rok pełna grupa Shimano 105, hamulce szczękowe- 4080 zł 

2. Kellys ARC 50 2018 rok, Shimano 105, hamulce tarczowe - 3699 zł

3. Romet Huragan 4 2019 rok, Shimano Tiagra, kaseta Shimano CS-HG500, hamulce szczękowe- 3349 zł

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kellys arc stabilniejszy na zjazdach, nieco ociężały na podjazdach, bardziej endurance, przewidywalny, cięższy. Scultura bardziej sportowa, lżejsza, fajnie się zbiera, lepiej podjeżdża. Romet w tym zestawieniu bez sensu. Kellys i Merida to dwa różne rowery godne polecenia o nieco innym charakterze. Przymierz obydwa i bierz to na czym się lepiej czujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasz PRO SL ponownie został doceniony w recenzji: https://www.bikeradar.com/road/gear/category/bikes/road/product/rose-pro-sl-105-review-52514/ kosztuje z wysyłką ok 5000 zł, wersja na Tiagrze kosztuje ok 4300 zł.

Natomiast przy tym wzroście można rozważyć ten model w rozmiarze 59 cm:

https://bit.ly/2OmK5L0   To geometria gran fondo, starsza 105-tka, ale niezłe koła i znakomita, karbonowa rama. W tym pułapie cenowym tj ok 5200 zł raczej bezkonkurencyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...