Skocz do zawartości
_holek

[Opony] do Diverge Comp na Axis Elite - co polecacie

Rekomendowane odpowiedzi

_holek

Nabyłem właśnie Speca Diverge Comp z przeznaczeniem na dojazdy do pracy oraz ciągnięcie przyczepki z dzieciakiem. Obecnie stoi na obręczach axis elite i oponach raczej szosowych (spec espoir 700x28). Po pierwszej jeździe uznałem, że koniecznie trzeba zmienić te opony bo na piachu czy błocie straszliwie się ślizgają. Co polecicie do zastosowań miejsko-szutrowych z jazdą po asfaltowych ścieżkach włącznie? 

Jeśli ma być bezdętkowo (a zakładam, że tak) to gdzie we Wrocławiu zrobią mi to dobrze (sam się nie podejmę)?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
eloo

jeśli ma być na dojazdy do pracy to ja bym postawił na bezawaryjność a nie przyczepność na piachu czy błocie. Poleciłbym raczej jakiegoś marathona albo  bardziej uniwersalne conti double fighter 3

Bezdętkowo na codzienne dojazdy nie polecam, jak najedziesz na szkło które zrobi dużą dziurę w oponie to babranie z mlekiem, żeby na szybko włożyć dętkę nie jest niczym fajnym zwłaszcza w drodze do pracy

nie ma opon na asfalt i błoto więc warto nauczyć się samemu zmieniać opony bo trwa to 5-10min

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• pablot
      Przez pablot
      Witam!
      Aktualnie posiadam Trek'a X-Calibra 8 2016 ale postanowiłem go sprzedać i na jego miejsce zakupić sobie gravela. Wiem, że takich tematów było już sporo ale może ktoś ma jakieś sprawdzone typy albo zna kogoś kto akurat sprzedaje? Sporo czytałem o Tribanach i Marinach? Jakieś opinie?
      Jak to jest z napędem 1x11 czy przy ewentualnym zakupie roweru z napędem 2x10 albo 2x11 łatwo potem zrobić taką przekładkę?
      Wzrost 183cm i waga 90kg więc rama też powinna być spora, w Treku aktualnie mam 21,5 cala
    • juanmoretime
      Przez juanmoretime
      Nowe opony WTB, cena 99pln za sztukę, przy zakupie kompletu biorę na siebie koszty przesyłki kurierem.
      Załozyłem na obręcze, ale okazały się za szerokie do mojej ramy, stąd ślady mleczka.
      Realnie na szerokiej obręczy maja 37-38mm, także będą świetne na gravela.
      Nie przejechały ani metra :-)

• mr.fatbiker
      Przez mr.fatbiker
      Cześć, 
      Czy ktoś już testował/ posiada rower Cube Nuroad? Chciałbym się dowiedzieć jaki rozmiar maksymalnie przyjmuje ten rower. Producent mówi o 40, ale jak jest w realu?
      mr.fatbiker