Skocz do zawartości

[Rower crossowy] dylemat z wyborem ramy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów :)

Poszukuję od jakiegoś czasu dla siebie roweru, który miałby służyć głównie do dojazdów do pracy (po ścieżkach rowerowych i chodnikach o różnym stanie) i do sporadycznych wypadów za miasto, ale raczej w umiarkowanych warunkach, ewentualnie jakieś polne, szutrowe drogi. Przejrzałem mnóstwo materiałów i wyczytałem, że powinienem kupić sobie rower crossowy. W 99% jestem zdecydowany na Lazaro Integral V3. Znalazłem o nim dość sporo pozytywnych opinii i mieści się w moim budżecie. Mały problem natomiast mam z wyborem wielkości ramy. Najbliższy sklep w którym mógłbym sobie przymierzyć jest trochę za daleko. Według różnych kalkulatorów wychodzi mi mniej więcej, że powinienem wziąć ramę 18". Do wyboru mam 17" i 19". Napisałem meila do sklepu i poradzili mi ramę 17, a z kolei kilka innych osób mówi, że 19 i trochę zwariowałem. Mój wzrost to 173cm, odległość od ziemi do krocza 83cm. Może pomożecie podjąć decyzję :)


PS Od razu drugie pytanko, V3 jest droższy od V2 o 300zł ponieważ ma blokadę przedniego zawieszenia (w każdym razie tak zrozumiałem z tego co przeczytałem) i ludzie mówili, że to się przydaje kiedy jeździmy po równym asfalcie, jakiejś ścieżce rowerowej, po prostu wygodniej. Mam w okolicy kilka fajnych tras rowerowych i dlatego zastanawiam się nad tym, tylko dajcie znać czy to faktycznie taka odczuwalna różnica i warto dołożyć te 300zł? 

Ostatni raz jeździłem rowerem jak dostałem górala na komunię, był dla mnie o wiele za duży i za ciężki i się zraziłem, ale ostatnio kilka znajomych osób mnie zaraziło rowerami i postanowiłem dać sobie drugą szansę. W każdym razie w sprawach rowerów jestem kompletnym laikiem więc proszę o wyrozumiałość :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być tak, że ci 19" podpasuje - w najgorszym razie do wymiany będzie mostek (na ciut krótszy i o większym wzniosie). A 17" może być (ale nie musi) niespecjalnie wygodna - dużo zależy od twoich preferencji co do pozycji.

Ja przy 176/86 daję radę na starym maestro :) .

Wiem, że ciężko proponować coś jeszcze droższego - ale kands maestro 19" model 2018 (ten "garbaty" :) ) jest krótszy od integrala , poza tym ma parę rzeczy wartych uwagi.

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Pablo59 napisał:

(...) dużo zależy od twoich preferencji co do pozycji.

I tutaj właśnie mam problem, ostatni raz na rowerze jeździłem jakieś 10 lat temu i nie wiem jakie są moje preferencje :)

A czy rozmiary ram różnych producentów bardzo się różnią? Zastanawiam się czy gdybym spróbował roweru crossowego innej marki o wymiarach ramy 17" i 19" mógłbym jakoś odnieść to tego konkretnego modelu o którym pisałem? I dzięki za podesłanie innej propozycji na rower, ale niestety już wykracza poza mój budżet, szczególnie, że chcę jeszcze zainwestować w jakiś porządny łańcuch albo inne zabezpieczenie przed kradzieżą (jeszcze nie wiem jakie, bo nie wiem czego się teraz używa :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...