Skocz do zawartości

[Rower] pomoc w wyborze roweru do 1300


lazysounds

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Zwracam się do Was z prośbą o pomoc w wyborze roweru. Budżet skromny 1300zl i niestety nieprzekraczalny - wiem,że dla większości z Was rower za tą kasę nie zasługuje w ogóle na miano roweru, jednak mimo to uprzejmie proszę o sugestie ;).

Chcę kupić pierwszy rower od kilkunastu lat. Przyznam, że teraz nie mam żadnego roweru zatem nawet nie wiem czego oczekiwać. Chcę go  na potrzeby rekreacyjnej jazdy po górkach (spokojna jazda po nieutwardzonych ścieżkach) których w okolicach rodzinnej miejscowości mam pod dostatkiem. Po asfalcie/mieście nie będę praktycznie jeździć zatem stwierdzilem że MTB będzie lepszy niż cross (zwłaszcza że ważę 95kg)

Na ten moment w oko wpadły mi te 2 propozycje. 

Lazaro core v1

https://allegro.pl/oferta/29-lazaro-core-v1-altus-hydraulika-kaseta-sr-17-7423565257?fromVariant=7423545136

Rockrider 520 (tutaj zadziwiają mnie skrajne opinie o tym rowerze i serwisie Decathlon)

https://www.decathlon.pl/rower-mtb-rockrider-520-275-id_8350582.html

 

Dodam że wolałbym kupić nowy słabszy  rower niż lepsza używkę - nie znam się jeszcze na tym i chciałbym uniknąć problemów/serwisów  od samego początku . Chciałbym po prostu coś kupić żeby znowu zaczac jeździć , jeśli się wkręcę wymienię na coś sensownego.

Z góry dziękuję za każdą pomoc/sugestię.

Pozdrawiam

Paweł 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też stawiam na Rockridera . Przede wszystkim dlatego że możesz go kupić w normalnym sklepie . Tzn możesz go obejrzeć , przymierzyć i przejechać się kawałek ( po sklepie :) ) . Chodzi o to żeby dobrać rozmiar .  Rower jako całość za tą cenę nie jest zły . Hamulce .....  no mechaniki i raczej nikt nie powie jak działają . Rockraidery mają dobre opinie i osobiście wierze że te hamulce będą działać . Przy twojej wadze lekki niepokój budzą koła na 28 szprychach . To mniej niż standard MTB ( 32 ) ale też spoko bo są konstrukcje o mniejszej ilości szprych ( tylko nie w takiej cenie ... ) . Czyli trzeba upewnić się w sklepie jakie ograniczenia wagowe ma ten rower .

Lazarro ma przyzwoite hamulce ale korbę od roweru crossowego czy trekkinga . Nie zapewni miękkich przełożeń . Łańcuch jest beznadziejnie słaby ( nie wiadomo jaki jest w Rock ... ) . Amory w obu rowerach są raczej marne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za pomoc. Rower już kupiony, zgodnie z sugestią RR520. 

Pierwsze wrażenia bardzo pozytywne , wygodnie , rower dobrze wyregulowany (męczyli się z nim bardzo długo - szczególniej z przednią przerzutką). Przerzutki nie skrzypią /przeskakują itd. 

Panowie stwierdzili ,że pomimo mojej wagi powinno być ok - deklarowana max nośność to ok 105 kg

Jak na razie - po przejechaniu 2 niedługich tras jestem bardzo zadowolony . Czas pokaże co dalej :)

W kwestii hamulców - nie mam porównania do innego sprzętu ale czuję się bezpiecznie, na razie działają moim zdaniem bardzo dobrze i nie ma problemu zatrzymać  przy zjeździe moich licznych kg :)

 

Jeszcze raz dzięki za pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...